Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy apuka nem mutathatja ki a szeretetét a gyermeke felé?

Figyelt kérdés
Szerintetek igaz, hogy egy apuka ne mutassa ki a gyermekei felé a szeretetét, akár fia vagy lánya van, de leginkább a fia felé, mert későbbiekben ragaszkodó lesz, puhány, nem válik férfivá, sírós lesz, nem fog tudni elszakadni a szüleitől? Nektek mi a véleményetek erről?

2022. jan. 25. 16:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora hülyeséget rég hallottam.
2022. jan. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Huhh, ez nagyon durva lenne!
2022. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
99%
Éppen a biztos apa-gyermek kapcsolat hiányában lesz nyápic, nárcisztikus, komplexusos, bántalmazottként ragaszkadó férfiú
2022. jan. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, honnan vetted ezt a baromságot? Egy gyerek éppen attól lesz szorongós, sírós, ha a szülő rideg, elutasító vele.
2022. jan. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy borzasztó kártékony hozzáállás, és nagyon remélem, hogy teljesen kikopik.
2022. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Apám nem nagyon mutatta ki az érzelmeit felém, sőt tinédzser koromban bántalmazó volt verbálisan. Eredmény: bipoláris zavar, borderline személyiségzavar. Ezt akarnád a gyerekednek? Nem hiszem.
2022. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Rég olvastam ilyen ostobaságot, örülök, hogy se édesapám, se a férjem nem ennyire ostoba.

Az ikerpárom férfi, édesapánk az egész életünkben kimutatta, hogy szeret minket. Sok időt töltött velünk, ügyelt arra, hogy megbízható és támogató figura legyen számunkra. Az egyetlen, ami valamennyi igaz, hogy könnyen elsírom magam, de nem édesapám miatt, hanem mert érzelmes ember vagyok. Mindkettőnket "vagánynak" és önállónak nevelt, huszonnégy éves korunkra már mindketten külföldön éltünk (vagyis le tudtunk szakadni) és jó életet élünk.

A párommal tavaly ikreink születtek, egy lány és egy fiú (öröklődött na :D), és akárcsak mindkettőnk édesapja, ő is sokat van velük és imádja őket. Kétlem, hogy a fiúnk attól lenne önállótlan vagy puhány, hogy a férjem játszik vele vagy tanítgatja.

Azzal, ha apaként nem mutatod ki az érzelmeidet és távolságtartó vagy a saját gyermekeddel szemben, csak ártani fogsz neki, lásd a #6-os válaszát. Ha egy gyerek nem tud kötődni a szülőjéhez, mert az nem akar, az iszonyatosan nagy probléma lesz az életére nézve.

27/N

2022. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm első sorban a gyors válaszokat. És ez full komoly kérdés, akárhogy is baromságnak gondoljátok,de van ilyen. Élő példa erre a párom, volt párom, már külön vagyunk 3 év után többek között emiatt is. Én is mát láttam és tapasztaltam a szüleimtől, apukámmal nagyon jó a viszonyunk, a testvérem felé is kimutatja, hogy szereti. Ellenben a volt párom édesapja, sose láttam őket, hogy megölelnék egymást. És szóba is került, többször ez a téma kettőnk között, hogy nála ez a megszokott, normális, a húga se kapott több visszajelzést, hogy szereti, és miért is kéne mondani, amikor mindent megteremtett az apja? És így vált férfivá, ugyanis nem függ tőle, nem lett puhány és anyámasszony katonája és első sorban ezzel készítette fel az apja arra, hogy majd nem lesz akkor se zuhanyjon össze, vagy valami ilyesmit magyarázott. Es ezt szeretné tovább is vinni. Jó pár hete külön élünk és most itthon vagyok betegen, és sokat kattog az agyam a múlton, így megfogalmazódott bennem ez a kérdés és érdekel, hogy másoknál, hogy van ez?. Talán az én édesapám az aki nem is számít férfinak, mert kitudja mondani felém és öcsém felé h büszke vagyok rátok, és szeretlek (bár az ő elmondása szerint, amikor gyerek volt nálunk is így volt, elvált szülők gyermeke, és amikor megszülettem eldöntötte h az ő családja nem lesz ilyen) ?! Úgyh szimplán csak egy kérdés, érdeklődés. Köszönöm a továbbiakban a normális hangvételű üzeneteket, vegyük ezt egy kis eszmecserének.😊
2022. jan. 25. 17:51
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ebben az esetben sajnálom a volt párodat. Nem is igen tudnak jó szülők lenni akiket ilyen ridegtartásban neveltek.
2022. jan. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egyetértek a 9-essel. Nekem is nehezemre esik kimutatni az érzelmeimet, nem is vállalok emiatt gyereket, nem is szeretem őket, na meg a mentális betegségeimmel sem ajánlatos a szülővé válás. Párkapcsolatban is mindig nehezemre esett az érzelem kimutatás (nyálasnak találtam), és a gondjaimat inkább megoldottam, mintsem megbeszéltem az aktuális párommal. 6-os voltam. 33/N.
2022. jan. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!