Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha ennyire rosszul...

Normális ha ennyire rosszul kezelik a szülők, hogy egyetemi éveid alatt elköltözöl otthonról?

Figyelt kérdés

Első éves egyetemista vagyok. Kb. 250km- re van az egyetem az eddigi lakhelyemtől, ezért általában nem minden héten járok haza. 2 hetente, de legrosszabb esetbe is hàrom. Az hogy könnyen megtaláltam a helyem a számomra ismeretlen vàrosba, rosszul érintette anyukám, màr a kezdetek kezdetén hozzám vágta, hogy miért érzem ott ennyire jól magam, biztos azért mert ő nincs ott és utálom.

Az elején annyira nem vettem komolyan,és nem esett rosszul, de màra màr minden hazatérésemnél az érkezéstől a távozàsik folyton ez a témàja, hogy biztos alig vàrom hogy menjek vissza oda, mert utálok itthon lenni, mert utálom őt, mert nekem màr csak az az élet, mert én már csak oda akarok menni, és örülnék ha ő már nem lenne. Normàlis ha ennyire rosszul kezeli ezt egy szülő?

A legrosszabb érzés persze az, hogy próbálok mégtöbbet foglalkozni vele mint mikor itthon laktam, általában csak telefonhívàsok àltal tudom megtenni, de ott is ha nem èrek rá fél óràig telefonálni, azzal jön, hogy én utálom.



2022. jan. 27. 04:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%

Nem normális egyáltalán. Te is tudod.

Egyedül él anyukád, mióta elköltöztél?

2022. jan. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%

Nem normális.

Valami baja van!

Nehogy magadra vedd!!!

Minél előbb máshol keresse az enyhülést, ne nálad! Menjen kineziológushoz, vagy bárkihez, aki megmondja neki, hogy ne zaklasson téged és aki segít feltárni neki, hogy mi az igazi baja!!

2022. jan. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló.

Nem egyedül él. Apukámmal és a testvéremmel. De mióta elköltöztem velük sosem volt bàrmiféle konfliktusom.

Tegnap épp az volt a probléma, hogy tanultam, és “én már azért nem takarítok itthon mert utálok, régen sokkal többet segítettem, règen az egész házat kitakarítottam, most pedig csak az albérletet takarítom”

Próbálom nem magamra venni, illetve próbàltam, de kezdünk olyan szintre érni, hogy ha megvédem magam mégjobban és még akaratosabban támad ezekkel a szövegekkel.

2022. jan. 27. 05:03
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
Szeparációs szorongása van. A többieknek kéne helyre tenni ilyenkor! Ill. pl. ők miért nem takarítanak? Mindent csak te csinálj??
2022. jan. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%
Menj haza ritkábban. Bántani akar téged, kínoz - ne hagyd magad. Gonoszságot művel veled anyád.
2022. jan. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom miért esik rosszul neki, hogy "nélküle is tudsz boldogulni", hogy "nélküle is jól érzed magad", esetleg úgy gondolja (tévesen), hogy "akkor már nem is szeret", "nem is hiányzom neki" stb...

Szülő esetén nem értelmezhető a szeparációs szorongás szerintem és nem is érdemes laikusan pszichológust játszani, véleményem szerint.

2022. jan. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
97%
Egyáltalán nem normális. A házat /lakást meg annak kell takarítani aki ott él
2022. jan. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
98%
Normális szülő örül, ha látja, hogy a gyermeke felnőttként önálló és boldog életet tud élni. Sajnálom.
2022. jan. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
97%
Én sem értem, a legtöbb szülő nyilván sajnálja, hogy "kirepült" a gyereke, de egyben büszke is lehetne magára, hogy a gyereke megállja a helyét a nagybetűs életben is, jól végezte dolgát szülőként.
2022. jan. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
96%
Idővel elfogadja majd a helyzetet, mást nem si angyon tehet.
2022. jan. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!