Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám megpróbál ellehetetlen...

Az apám megpróbál ellehetetleníteni. Mit kellene tennem? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Világéletemben azt hallgattam, hogy nem vagyok neki jó semmiben. Maximalista és a 110% sem elég neki, de még a 300% sem lenne. Az önbizalmamat leölte az évek alatt. Édesanyám tartja bennem a lelket és most a párom, akivel nem rég jöttünk össze (lassan fél éve). De most apám a páromat is kinézte magának és gyűlöli kb. pedig nem is ismeri. Addig jó volt neki, míg ez a fiú eljött velem mindenhova, elkísért, velem volt, segített, támogatott barátként. De páromként gyűlöli... Én több, mint 10 éve ismerem - legjobb barátom volt és most ez átfordult másba. Úgy érzem, nála jobbat nem találhattam volna magamnak. Előtte mindig olyan fiúk vonzottak, akik valószínűleg fájdalmat okoztak volna (a tipikus nőcsábászok és nagy egóval rendelkezők jöttek be, akiknek én utolsó lehetőség lettem volna maximum, vagy egy egyéjszakás kaland).

Tudni kell még azt, hogy nekem volt már több munkahelyem és most a Covid alatt nem... de kb. egy hét és munkába állok újra, csak még egy vizsgát kell tennem.

Párom szintén most fog dolgozni kezdeni, ott, ahol én.

Apám konkrétan azért gyűlöli a páromat, mert nincs munkahelye. Az lényegtelen, hogy lesz.

Egyszerűen neki semmi sem jó. Teszem hozzá, két munkahelyet azért hagytam ott, mert neki nem tetszett, hogy ott vagyok, ahol. Ergo, ha dolgozok, az a baj, ha nem dolgozok, akkor az. Ha van párom, az a baj, ha nincs, akkor az. Egyszerűen nem lehet megfelelni neki és őszintén? Nem is akarok, de most, hogy lassan tiltani kezd a páromtól, kezdek besokallni.

A célkitűzésünk párommal egyértelműen a költözés. De ez még hónapok kérdése, míg sikerül.

Addig viszont nem tudom, mihez folyamodjak apámmal szemben. (Nem mondom, hogy rossz ember, de azt sem, hogy jó. De egy biztos, felém egy csepp jósága sincs, csak az önbizalom rombolás és ellehetetlenítés.)


Egy 28 éves lány (párom 30 éves)



2022. jan. 29. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Jesszus! Azt hittem egy 18 éves írja kb. 28 évesen hogy lehet ekkora függésben lenni egy szülőtől?
2022. jan. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Teszem hozzá, két munkahelyet azért hagytam ott, mert neki nem tetszett, hogy ott vagyok, ahol."


Ez hogy történt?


(Ez konkrétan gazdasági erőszak veled szemben.

A munkahely sem értem, hogy tudott belemenni...

Az apád egy őrült.)

2022. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt inkább te lehetetleníted el magad. 28 éves vagy, nem kisgyerek, ebbe kellene belegondolni és átérezni a súlyát. Az idő nem fogja ezt megoldani, tenni kell azért, hogy kilépj ebből a kislány szerepből.
2022. jan. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
28 évesen kezdj önállo életet.
2022. jan. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

28 évesen apádnak semmi köze ahhoz, hogy teszed tönkre TE az életedet.


Pszichológus, terápia nem ártana, de komolyan azt hittem, hogy max 19-20 vagy, aki még függ a szüleitől.

2022. jan. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb 8-10 éve kellett volna megszakítanod apáddal minden kapcsolatot, de még mindig nem késő. Amint munkába állsz és el tudsz költözni, ez legyen az első dolgod.
2022. jan. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
28 lány... Van baj a fejedben.
2022. jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Savlekotő ***** válasza:
Itt borítékolom hogy 38 évesen is otthon fogsz picsogni,a beteges kapcsolatodban ahol kb apád a feleségeként tulajdonaként kezel a pasid meg rég tova lépett egy értelmes önálló nővel,te egy függő szobába zárt kislány vagy akit apu dróton rángat és a munkából is lelép mert apucinak nem tetszik,naná h nem tetszett mert le tudtál volna lépni a pénzből ebből a beteges degenerált viszonyból,.. Nem fogsz sajnos,ez a lépésed a bizonyíték
2022. jan. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!