Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg azt, hogy...

Hogy mondjam meg azt, hogy szeretném otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Vidéki egyetemre járok. Várost, szakot nem szeretnék írni, ne haragudjatok.

Azért választottam ezt 2 éve, mert ez volt a legközelebb hozzánk, autóval itt vagyok 1-1,5 óra alatt (forgalomtól, tempótól függ). De azóta kész lett Pestig is az autópálya, 2 óra alatt fent vagyok otthonról, és sokkal kényelmesebb szinte végig a pályán menni, mint előzgetni a sima autóúton a kamionokat, buszokat, mezőgazdasági gépeket.


Az egyetem nem igazán azt nyújtja, amit vártam, vagy amit egy felsőoktatási intézménynek kellene nyújtania.

Két barátnőm ugyanazon a szakon van, mint én, csak pesti egyetemen, és mondják, hogy ami nálunk (sajnos) természetes, és az ember maximum megrándítja rá a vállát, náluk elő sem fordulhatna. Mondták, hogy jelentkezzek át, vagy adjam be most a felvételivel a jelentkezésemet és fogadtassam el a tárgyaimat majd ősszel. Ezt szeretném csinálni.

Nem szeretek itt egyáltalán, nagyon összeszokott társaság sincs itt, igazából ha itt vagyok, vagy a lakásban vagyok, vagy az egyetemen. Ami "itt tarthat" esetleg, az a lakás, amit vettünk... 32 millió volt, Pesten ennyiért ilyesmit nem találnánk. De ha kiadnánk, akkor szerintem 150-200 ezret kérhetünk érte, vagyis az ingatlan.com-on az újépítésű lakásokat ennyiért írják kiadásra kb itt. Pesten meg vagy bérlek egy kisebb lakást, vagy az is szóba jött, hogy a barátomhoz költöznék (ő ajánlotta fel, 1,5 éve együtt vagyunk, általában szerdától vasárnapig egymásnál). Így a kiadott lakásból befolyt pénzt gyűjteni is lehetne.


Ilyen paraméterek mellett hogy tálaljam szerintetek?

Amitől még aggódok, hogy az anyám retteg Budapesttől. Ha ott vagyok, folyamatosan felhív, hogy biztos megvan-e mindenem, bárhová megyek, a kocsit azonnal zárjam magamra, ha beülök, ne hagyjak elől értéket sehol, ne legyen rajtam az utcán este semmi olyan, ami drága, vagy annak tűnik, mert bárhol leszúrnak érte... Kicsit mintha Bronxnak képzelné a 12. kerületet.

Itt meg valamiért ez nincs, de ha már csak mondom, hogy megyek Pestre, pánikol.


Másodéves vagyok, a mostani éven kívül még van 3... Ezért szeretnék váltani, mert ha mondjuk másfél lenne, azt mondanám, kihúzom valahogy, de így nem akarok szenvedni itt évekig.


2022. febr. 2. 18:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ezt olvasd fel neki. Meg kell értenie.
2022. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Ezért kár volt 32 millióért lakást venni ott. A többi része tök érthető. De anyukád a lakás, plusz az ő rettegése miatt valószínűleg élből elutasítja majdm
2022. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Pl. befektetésnek, vagy kiadni tökéletes. Meg a barátom szerint most többért is adhatnánk el, mint amennyiért vettük. De ebbe nem akarok belemenni, nem is értek hozzá, annyit néztem meg ma, hogy az ilyen lakásokat mennyiért adják ki itt.
2022. febr. 2. 18:52
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Nagykoru vagy, oda jelentkezel, ahova akarsz és ott élsz, ahova akarsz.
2022. febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Ha a párodnak van lakása, ami a sajátja, és nem a szüleidé, és neked is van távolabb lakásod, ami a tiéd, és nem a szüleidé, és egyébként is a hét zömében együtt vagytok, szívesen összeköltöznétek, akkor nekem ez egy nagyon jó megoldásnak tűnik. Ha a te lakásodat kiadjátok, te meg összecuccolsz a pároddal, azzal anyagilag nagyon jól fogtok járni.

A budapesti egyetemek pedig álltalában valóban jobbak és ismertebbek is. Többet fog érni a diplomád. Ha anyud azzal jön, veszélyes, mondd meg neki, hogy majd a párod vigyáz rád.

Gondolomanyud azért fél, mert zömmel budapesti balesetekről hallani a híradóban. Pedig ha kicsit jobban belegondol az ember, Magyarország lakosságának zöme a fővárosban él, így nagyobb is az esély, hogy ha valakivel történik valami, akkor az pont ott lakjon. Egyébként én is itt élek Bp-n már 25 éve és még semmimet nem lopták el és soha nem támadtak meg pedig én is jártam bulizni éjszaka is, volt is rá példa nem egyszer, hogy éjszakai buszoztam tök egyedül. Mondjuk gettós részre nem menj éjszaka, de azok amúgy sem az egyetemek környékén vannak.

Sok sikert!

2022. febr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

"neked is van távolabb lakásod, ami a tiéd, és nem a szüleidé"


WTF???XD Hogy lenne egy egyetemistának lakása??? Te észnél vagy vagy most jöttél le a falvédőről?

2022. febr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Leginkább úgy őszintén és egyenesen. Ennél jobban nem elhet elmondani.
2022. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Pesti vagyok, az én lakásom csak 23millióért megy a piacon. Szóval 32ért is lehet találni, persze kisebbet, esetleg külsőbb kerületben.
2022. febr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%
6. Gazdagéknál minden gyerek kap 18 évesen egy belvárosi új építésű lakást, nem tudtad? XD
2022. febr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen jó az elképzelésed. Add be a felvételit!
2022. febr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!