Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet valaki azért depressziós...

Lehet valaki azért depressziós, és haragudhat a szüleire mert nem engedték, hogy barátja legyen?

Figyelt kérdés
Persze nem csak ennyiről van szó. Sosem lehetett barátom, fiatalabb koromban, most pedig azt mondják szeretnék, ha velük maradnék inkább, és nem mennék férjhez. Ettől én nagyon szomorú vagyok. Senki nem érti, miért nincs huszonévesen barátom, amikor csúnya sem vagyok. Nem tudom ezt senkinek elmondani. Valaki azt hiszi, leszbikus vagyok 😒 pedig nem vagyok az. Érzelmileg ebből kilehet majd jutni? Vannak itt egyébként hozzám hasonlóak?
2022. febr. 4. 10:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Első lépés az legyen, hogy költözz külön a szüleimtől. Utána pedig kezd el élni az életedet. Akkor már nem tudnak beleugatni.
2022. febr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
*költözz külön a szüleidtől
2022. febr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%

Haragudhatsz a szüleidre, nyilván, de ettől nem fog klinikai depresszió kialakulni, az öndiagnosztizált depit pedig nem vagyok hajlandó komolyan venni.

Huszonéves fiatalként elkötözhetsz otthonról és ha nem akarsz semmilyen kapcsolatot tartani a szüleiddel akkor azt is megteheted. Épp ideje, hogy megálljon a saját lábán.

2022. febr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Szüleid ezt szeretnék, te meg azt. Felnőtt vagy, gyerekként azt kellett tenned amit ők akartak, ma már azt teheted amit te akarsz. Amúgy, lehet, hogy lett volna egymás után három olyan fiúd aki átver, és most még szomorúbb lennél. Sosem tudjuk, mi lett volna, ha...
2022. febr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
46%
A lényeg: most cseszel bármit is tenni magadért. Nyafogás helyett tegyél úgy mint egy felnőtt nő, és csináld azt amire te vágysz. A szüleidnek nyilván nem fog tetszeni, de neked se tetszik amit ők akarnak. És érdekelte őket?
2022. febr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Inkább ők buknák az enyémet. Elég gyanús, hogy az vagyok. Pszichiátrián is dolgoztam, jelenleg pedig más kórházi osztályon, és én remélem leginkább, hogy nem vagyok az. Mint írtam azért nem írtam le minden körülményt. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy sajnáltassam magam. Nagyon sok mindenben támogatom a szüleimet, nem vagyok ingyenélő, mindig is dolgozam, és fizettem a részem.


Szeretnék olyanoktól választ kérni akik megértenek, mert voltak ilyen szituban.


Nem 18 éves fruska vagyok, aki csávózni akar. Lassan egy tizessel vagyok több.


Kiskorom óta azt hallgatom, hogy nekem az lenne a legjobb, ha nem lenne senkim, és otthon maradnék.


A maguk módján nagyon szeretnek.


Én nagyon szeretem őket.


De amikor lenne valaki, akivel összejöhetnék, nem megy. Eszembe jut, anyám tekintete.


Egyre rosszabbul vagyok. Csapdába estem...


Tudom, buta önsajnáltató nőnek hisztek. Nem vagyok az, a szakmámban lelkiismeretes, több iskolát végzett szakember vagyok.



Kérem aki volt ilyen helyzetben, írja le nekem, hogy hogyan jött ki ebből az érzelmi dologból. Amikor nem tudsz leválni, amikor félsz a szüleid reakciójától. Amikor eljutsz oda, hogy felőröl. Köszönöm

2022. febr. 4. 11:08
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Persze, gyakorlatilag bármi állhat a depresszió hátterében, sőt még az sem kell, hogy egy konkrét kiváltó ok, trauma stb. legyen mögötte.
2022. febr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
30%

Bammeg.. huszonwveaen miért mamahotelben laksz és miwrt úgy ugrálsz ahogy a szüleid ugrálnak?

Mikor szeretnél felnöni, fizikailag és érzelmileg függetlenedni, leválni?

2022. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Nem nyafogni akarok. 27 vagyok, éltem többször is külön, költöztem másik városba is. Éltem külföldön is. Mindig hazamentem, mert furdalt a lelkiismeret. Köszönöm a válaszokat.
2022. febr. 4. 11:10
 10/30 anonim ***** válasza:
96%

Akkor még 1 kérdés. Ha eü dolgozó vagy, dolgoztál pszichiátrián, érzed, hogy nincs minden rendben veled, miért nem kértél már segítséget? És itt nem a depresszió lehetőségére értem..

Nem normális ahogyan a kapcsolatokhoz állsz, sem az ahogyan a szüleidhez. Ők sem normálisak.

2022. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!