Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy ne hibáztassam a szüleim...

Hogy ne hibáztassam a szüleim azért, mert rossz ember lettem?

Figyelt kérdés

A szüleim gyengék, és én is az vagyok. Az egy dolog, hogy a csúnyácska, vékony, girhes kinézetem tőlük örököltem, de minden rossz tulajdonságot átragasztottak rám is. Az egész családom utálja magát kívül-belül, folyamatosan konfliktusaink vannak, de mindenki mással szemben szolgalelkűek. Ha valami nem jól sikerül az életükben rögtön én vagyok a hibás, de közben meg miért rühellem magam. Ők vidékiek, én is az vagyok, de pesti gimibe járatnak ahol csak kiütközik mennyire sivár és buta vagyok. Együtt vannak pedig csalják egymást, folyamatosan rossz a hangulat és támadnak engem és a tesómat, de közben kiakadnak hogy a " a barátainkkal bezzeg boldogak vagyunk". Annyira utálok otthon lenni és érzem, hogy belecsúszok az ő szokásaikba, rosszindulatába, de nem megy máshogy. Hogy oldjam ezt meg? Csak el akarok menekülni.

18 lány


2022. febr. 6. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Nem biztos, hogy rossz ember lettél. Aki épp felnő, az szívesen lázad, úgyhogy te is fellázadhatsz minden ellen, ami nem tetszik az örökségedből. Persze nehéz, mert visszahúznak, de mindenkinek jogában áll jobbnak lenni, felnőni és túllépni a szülein.


Hogyan? Szerintem jó kezdőlépés, ha már látod, hogy mit nem akarsz. Mivel nem ismerlek, nehéz konkrétat mondani, de pl. arra (is) valók a művészetek, hogy segítsenek utat találni. Bármi jó lehet, ami katarzist okoz: jó ha sírsz és jó, ha felszakadnak, átértékelődnek benned a dolgok. Olvass például verseket, a költészet a legjobb lélekgyógymód. Tudom, hogy ez elég "múlt századi", de a tiktokozástól még senki nem lett se boldogabb, se jobb ember. :)

2022. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennél te rossz?

Nem volt jó neked eddig, de most jön el a te időd, amikor magad irányíthatod az életedet úgy, ahogy te jónak látod.

Milyen lehetőségeket látsz az otthonról való elszakadásra? Ne menekülj, az csak elhamarkodott, rossz megoldást hozna. Jól gondold meg, és aztán lépj.

2022. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lassan felnőtt ember vagy. El tudod kezdeni a magad útját járni, elköltözni, pénzt keresni hogy eltartsd magad és független erős nővé válni. Járhatsz sportolni, törődhetsz a kinézeteddel(sokszor egy kis kifestés is csodákat művel), olvashatsz, művelődhetsz, fejlődhetsz. A lényeg hogy ha másokat hibáztatsz, az nem old meg semmit. Ha leértékeled magad az csak ront a helyzeteden.

Viszont te tehetsz érte hogy a tested és az életed is jobbá váljon és nőjön az önbizalmad is. Készíts egy tervet/listát hogy mit kéne tenned ez irányba és kezd el megvalósítani.

2022. febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Miért nem változtatsz? A elhetőséged adott hozzá csak akarni kell.
2022. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésre válaszolva, sehogy. Hibáztasd is őket, ha az ő hibájuk. Az viszont a te dolgod, hogy később az életben mit kezdesz ezzel a helyzettel. Remélem sikerül majd kiszakadnod és jóra fordulnak a dolgaid.
2022. febr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Leiras alapján a szuleid ritka gyér emberek de ettol te meg ne leszel az. Es a kinezeted es egyebek ellen tudsz tenni ha akarsz. Befejezed a sulit elkoltozol es probalsz valtoztatni a dolgaidon ami nem tetszik. Légy erős, fiatal vagy ahhoz hogy feladd hidd el menni fog es boldog eleted lehet, olyan amirol ok meg csak nem is almodnak.
2022. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!