Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért aggódik ennyire miattam...

Miért aggódik ennyire miattam édesanyám? Annyira nagy nyomás van miatta rajtam.

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, csúszok az egyetemmel úgy, hogy nappali tagozat mellett eleinte gyakornokoskodtam heti kb. 32 órában, most már egy ideje főállásban dolgozom. Az igaz, hogy lehetnék szorgalmasabb, de mérnökinformatikus szakon nem is ismerek olyat aki időben elvégezte volna.

Édesanyámat nagyon szeretem, de sokszor már majdnem sír, hogy nincs még diplomám. Ugyanígy sírt amíg nem lett jogosítványom, nyelvvizsgám stb. Mert neki anno nem sikerült, egyetemet sem végzett. Szerintem eléggé szivatom magam, nem hiányzik, hogy még le is szidjanak miatta, azaz nem leszidás, hanem el vagyok mondva szerencsétlennek, meg hogy sajnál, hogy nem viszem semmire.

Folyamatosan támogattak szüleim, ezért tudok külön is élni tőlük amikor nincs kedvem hazamenni, van autóm. A fizetésem most már magasabb mint az övéké, nagyon szeretem amit csinálok, ha meg lenne a diplomám akkor sem váltanék még egy darabig.

Mit csináljak, hogy nyugodjon meg? Egy évig még nem lesz diplomám az biztos, addig nem idegesítheti magát ezen.



2022. febr. 11. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Most őszintén, miért nem mindegy, hogy aktuálisan min idegesíti magát? Írod, hogy mindig, mindenen idegeskedik, akkor mit tudnál tenni? Meglesz a diploma, kezdi az unoka kérdést. Legyen, ne legyen. Jaj, milyen asszonyod lesz, jaj, egészséges legyen az unoka. Két lehetőség van, vagy egyfolytában nyugtatgatod vagy megtanulod, hogy nem a te dolgod hanem az övé.
2022. febr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Azt hogy gondolod, hogy neked kéne valamit tenni azért, hogy ő megnyugodjon? Te csak a saját nyugodtságodért vagy felelős. Ő majd megnyugszik, ha akar. Egyelőre esze ágában sincs. Neki így jó.
2022. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
24 éves önálló ember vagy, szakadj el a szülői nyomástól! Nem is a sírdogálása a baj, hanem a lehúzás, hogy nem viszed semmire. Nyugodj meg, mint 1-es írta élete végéig kapod majd tőle az ívet, nagyon nem 1 évről van szó. Csináld a dolgodat, nem fog megnyugodni...
2022. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is a 8 általánost végzett nagymamám mondta el hetente, hogy amilyen hülye vagyok, úgyis csak utcaseprö lesz belölem.

Ahogy az elöttem szólók is mondják, amin anyukád aggódik, az az ö dolga. Neked ahhoz semmi közöd. Amikor azt mondja, hogy nem viszed semmire, akkor azért megkérdezném töle, hogy ö mire vitte.

És igen, megnyugodni soha nem fog. Ha éppen nincs semmi, ami miatt aggódnia kéne, akkor majd keres.

Ezzel te ne foglalkozz, ezek mondvacsinált aggodalmak. Erre mondják, hogy jó dolgában... Másoknak leég a házuk, elvesztik a szeretteiket, nem tudják, miböl vegyenek ennivalót, tüzelöt, na azok az igazi problémák.

Ne vesztegesd az energiádat ilyen semmiségekre, ne hagyd magad lehúzni. Normális anya azt mondaná, hogy büszke vagyok rád fiam, hogy egyszer diplomás ember leszel és többre viszed majd, mint én. Mennyivel hangzik ez jobban? Nehogy még te érezd magad rosszul, az ö negatív gondolatai legyen az ö problémája.

2022. febr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Inkább örüljön, hogy nem fordított a helyzeted. Ha lenne diplomád, de munkát keresnél és pénzt kellene tőle kérned, az mennyivel lenne jobb! Inkább kilátástalanabb lenne!


Nem vagy elkésve. Pláne ha neked ez így jó és érzed, hogy haladsz vagy legalább fejlődsz


Azért záros határidőn belül diplomázz le ha már elkezdted, tedd le a nyelvvizsgát, szerezz jogsit, találj egy komoly pasit és alapíts családot egy pár év külföldi tapasztalat-kaland-karrier akármi után ;) tök más ember leszel


Neki ezek talán kimaradtak, úgy érzi könnyebb lenne az életed ezekkel, mert lehet neki jobb lett volna ha ezek megvannak (több lehetőség, több fizu, több élet, élvezet, énidő, emlék, tapasztalat)

Csak jót akar, mert ANYA :)

2022. febr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Ennyi idősen éld a saját életed, leginkább ezt teheted.
2022. febr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy jót akarna, de a helyemben szerintem ő sem tudott volna mindent időben teljesíteni.

Szeretek velük lenni, de már túlaggódja és nem tudok vele mit csinálni. Ha most elkezdenék idegeskedni attól még nem hirdetik meg hamarabb a tárgyaim.

Csak azért tényleg sajnálom, hogy ezen emészti magát feleslegesen. De ahogy írtátok ha nem miattam aggódik, akkor talál valami mást ami miatt aggódhat.


#5 a jogsi, nyelvvizsga, 6 éves komoly párkapcsolat megvan, emiatt már nem kell aggódnia jelenleg.

2022. febr. 11. 23:46
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Most ez sokaknak nem fog tetszeni, de ha valóban "csak" aggódna, arról te még halványan sem tudnál. Ő akarja, hogy tudd.
2022. febr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem érdekelne, sőt, nagyon is zavarna, hogyha feleslegesen menne a hiszti mindenen.


Egyébként ő nem aggódik, hanem mártírkodik, és a kettő nagyon nem ugyanaz.

2022. febr. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy az ilyen ember minden hülyeségen felidegesíti magát.

Miért nincs unoka (köze? Semmi).

Miért ennyit keresel, miért itt dolgozol - vagy ott... stb. stb.

2022. febr. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!