Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan legyen vége ennek az...

Hogyan legyen vége ennek az egész terrornak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves lány vagyok egy szakács szakmával és saját keresettel. A szüleimmel élek de nagyon eldurvultak otthon a helyzetek. Saját családi vállalkozásba dolgozom bolti eladónak. Viszont a munkatársaim olyanok ha nincs kedvük nem jönnek be dolgozni.( 1nap 16 óra munka)

Ebből lett egy szép nagy vita hétvégén szabadnapos voltam épp a párommal ünnepeltük az egy éves évfordulónkat, egyszer csak csörrent a telefonom anyum volt az hogy menjek be dolgozni mert a munkatársam nem hajlandó holott az ő napja lett volna. Idegességben azt mondtam hogy nem megyek be amúgy se voltam a közelben majd hozzám vágták hogy én egy idióta picsa addig csinálták ezt ameddig el nem kezdtem sírni (elég rosszul esett). Végül az lett hogy a kollegám bement dolgozni de a szüleimtől megkaptam hogy hagyjam őket békén. Ma hétfő van én dolgozom,bejött reggel apum azzal a szöveggel,hogy sok amit én csinálok és hogy biztos a párom tömte tele a fejem és hogy ez be lesz fejezve otthon leszek ezentúl velük. Kiálltam magamért mondtam,hogy nem szeretnék otthon lenni állandó veszekedések anyám miatt,majd közölte,hogy majd ők eldöntik nekem mi a jó. Delután anyum jött be hogyha én nem hagyom ezt abba hogy szabadnapomon elmegyek páromhoz akkor megverettet apámmal és hogy egy utolsó k….va vagyok vagyok. Tanácstalan vagyok mit tudnék csinálni párom mondta hogy költözzek hozzá ameddig nem tudunk egy lakást venni. (Hozzá teszem jól keresünk mind a ketten és párom 20 éves)

Mondjak fel a boltban és éljem az életem? Köszönöm a válaszokat.



2022. febr. 14. 15:15
1 2 3 4 5 6
 1/55 A kérdező kommentje:

Bocsánat egy két szót kétszer írtam le egymás után ( épp kasszáztam közbe)

*Idióta picsa vagyok

* Utolsó k…rva vagyok

2022. febr. 14. 15:18
 2/55 anonim ***** válasza:
99%

Lépj ki, búcsúzz el a szülőktől, éljed a saját életed.

Szakács szakmával nem lesz nehéz elhelyezkedni.

2022. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
37%
Na de mi a kérdés?
2022. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 Elod03200 válasza:
98%
Vagy a munkatársadnak kell repülnie aki nem ismeri az órát, vagy elbúcsúzol te és keresel egy jobb munkahelyet ahol a munkatársaid és a főnököd is rendes
2022. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
96%
Szakítsd meg a szüleiddel a kapcsolatot, de legalábbis minimálisra csökkentsd!
2022. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
97%
Szóval te vagy a szüleid vállalkozásának a csicskása? Ők nem tudnak/akarnak konfrontálódni az alkalmazottjukkal, ezért te ugorjál/pattanjál?
2022. febr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim válasza:
94%
19 évesen, szakácsként, sacc/kb. 1 nap alatt lesz új melód, ha reális pénzt kérsz.
2022. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
97%

1. Az nem normális hozzáállás az alkalmazottól, hogy ha nincs kedve nem megy be.

2. De az se normális a munkáltatótól (szüleidtől), hogy a napi munkaidő 16 óra. Jogszabály is tiltja, mert maximum 12 óra lehetne.

3. Az adott helyzetben, amit leírtál, én se mentem volna be.


Legkésőbb ennél a cirkusznál kilépnék onnan. Neked is ezt tanácsolom. Kiváló szakmád van, sokkal több értelme van abban dolgozni. Mert ha 15 évig bolt eladó leszel, kijössz a gyakorlatból, aztán semmit se tudsz vele kezdeni.


És ha megtalálod a számításodat anyagilag, akkor mihamarabb költözz el a szüleidtől. Lehet a barátodhoz vagy vele közösen is, de csak akkor költözz, ha esetleges szakításkor egymagad is meg tudod oldani a lakhatásodat.


A szüleidnek meg a költözéskor mondd meg, hogy ezután keressenek más csicskát maguknak!

2022. febr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

Itt válaszolok az üzenetekre amik érkeztek. Köszönöm a gyors válaszokat :)

Aznap amikor történt ez az egész mondtam nekik,hogy fel szeretnék mondani mert ki készülök idegileg,hogy mást tesznek előrébb természetesen így is én éreztem magam rossznak hogy nem mentem be de most mindig ez lesz?

Azzal jöttek hogy ameddig nem találok másik munkahelyet addig nem mehetek el a boltból és hálátlan vagyok. Nem értenek meg hogy 16 óra rengeteg főleg 3nap egymás után, kinek lenne még egy 4.naphoz

Pontosan így van én vagyok a vállalkozásuknak a csicskása és ők egyáltalán nem akarnak engedi ebből.

2022. febr. 14. 15:59
 10/55 anonim ***** válasza:
87%
én is a családi vállalkozásban dolgozom és az öcsém is de ilyet el sem tudok képzelni itt jegyezném meg hogy tényleg nem nagyon tudom és kissé kamunak érzem de ha mégse kamu akkor a szüleid a világ legpocsékabb vállalkozói mi az, hogy az emberek nem járnak be a boltba dolgozni és főleg, hogy egyik se és ezt tűritek ? Ilyet maximum cigány meg ukrán ásó segédmunkásoknál hallottam, hogy azért kapnak csak pénteken fizetést bárhogy esik tizedike hogy hétfőre kijózanodjanak, nem olyan emberekre akikre készpénzt bízol meg árut. Amitől ti hármotok megélhetése függ. Ha tényleg igaz kibaszod őket és felveszel embereket. Azt az embert kibasztam aki nálunk takarított mikor bejelentés nélkül nem jött 1 hétig. Pedig csak felmosta a csarnokot és ennyi. Az egy dolog hogy segítséget kérnek és az is egy dolog, hogy tény és való, hogy azért én nem küldtem volna el apámat a bús picsába, ha megszorultak és segítség kell (főleg mert pont jó alkalom lett volna, hogy megbeszéljétek, hogy ez így nem mehet tovább) de nem állapot hogy rajtatad és a párodon verik le. Amúgy csak mellékesen normális embernek való fizetést adtok nekik ? Mert akkor szoktak igy viselkedni csoportosan az emberek, ha pénzzel nincsnek megelégedve a munkához mérten, de ez mellékes mivel mondom nekem nagyon sántít a sztori de ne legyen igazam.
2022. febr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!