Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket segítenek a szüleitek?

Titeket segítenek a szüleitek?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok. 22 éves vagyok, van egy 2 éves kislányom, már 18 évesen elköltöztem otthonról, párommal együtt. Még nagyon az elején vagyunk úgymond a nagybetűs életnek, kijövünk anyagilag önállóan, de kissé nehezen. Arra lennék kíváncsi, ilyenkor a szülők segíteni szoktak mikor már nem lakik otthon a gyerekük?

Tudom, hogy megosztó ez a kérdés és teljesen egyetértek azzal, hogy ha a gyerek felnőtt és külön utakra lépett, ráadásul gyereket vállalt, akkor igenis álljon meg a saját lábán és nem köteles segíteni a szülő.

Viszont már én is szülő vagyok és őszintén szólva ha lányom majd felnőtt korában elköltöztik és nehezen áll lábra, akkor én biztos, hogy segítem majd anyagilag, hiszen tudni fogom, hogy annyi idősen nekem is nehezen ment.

Apukám nagyon jól keres, jó viszonyt ápolunk, viszont mindenre szivesebben ad ki pénzt minthogy néha segítsen kicsit. Ismétlem, nem várom el tőle!! Csak jól esne legalább egy kérdés, hogy "jól álltok anyagilag? Van kajátok?" ilyen tipikus szülői kérdés mikor a gyerek fiatalon költözik el..

Sok ismerősöm aki velem egyidős, mindig mondja hogy Apukája vagy anyukája bevásároltak neki, besegitettek az albérletbe, mert sok volt a kiadás stb stb.

Ki hogy van ezzel?

(mielőtt valaki ideköhögne valami rosszindulatút, tudom, hogy csak is az én felelősségem, gsereket vallaltam, stb stb, ez csak egy kérdés, ha nem tetszik ne válaszolj)



2022. febr. 17. 07:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
86%

Igen támogat. 5 év volt az egyetem, 24 voltam amikor végeztem. Tavaly kezdtem dolgozni.


Megélek a pénzemből, amit ad, elrakom egy dobozba. Nekem fontos, hogy a saját keresetemből kijöjjek. Nem nyúlok hozzá.

2022. febr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
71%

Nehéz kérdés, ha egyszer segítenek, utána elvárod. Nekem egyszer segítettek, nem kértem, ők nem akarták h nagyon olcsón vegyek kocsit, mert csak gond lesz vele abba adtak pénzt(nem milliókat)

Tesóm viszont nettó kihasználta őket mindig. Volt h elmondta h nincs pénzem, küldtek csak nekem felejtett el szólni róla.


Én inkább abban segíteném őket, h megtanuljanak pénzt keresni, saját lábon állni. Ha pénzeled, azzal csak elrontod őket

2022. febr. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos nekem soha semmit nem segitettek..... egyetemre meg se probaltam jelentkezni mert apam megmondta hogy nem fizet se kollégiumot/vonatot se semmit. Anyam keveset keres de amugy o se kerdezte meg soha hogy mit eszek vagy iszok vagy mi van velem

22 evesen mentem el onnan kulfoldre ..

2022. febr. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
30%

"Megélek a pénzemből, amit ad, elrakom egy dobozba."

Inkább valami értelmesebb módon tartanád, így öt év múlva nem ér már semmit, hiábab dolgoztak érte a szüleid. Vegyél nekik valamit ebböl a pénzböl vagy másként hasznosítsd, így teljesen értelmetlen megtartani!

2022. febr. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Egyetemre is levelezőre jártam, mellette dolgoztam. Adtam haza a rezsibe, fizettem azon felül a kajámat. Suliba járást stb én fizettem.

Miután elköltöztem mindent fizettem. Mondjuk nem haragszok, mert anyám egyedül nevelt. Nem volt pénze támogatni.

2022. febr. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
89%
Az első lakásvásárlásnál segítettek pénzzel, utána anyukám néha bevásárolt. Mindezt úgy,hogy sohasem kértem. Az anyósom főzött ránk. De mindezek nélkül is meglettünk volna. A legnagyobb segítség, hogy a gyereket rájuk lehetett bízni. Most már leszoktattam őket erről, elég a tudat, hogyha bármi probléma van, van kire számítani.
2022. febr. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
77%
Felnőttünk már a 3 testvéremmel,30+ vagyunk mindannyian, de a mai napig nagyon bőkezűen és rendszeresen kapunk havi juttatást.Lakásokat, autót még az egyetem kezdésekor megkaptuk.Azt mondják ez a megelőlegezett örökségünk. Meg hogy minek üljenek rajta, csak veszít az értékéből,meg hogy szerintük fiatalon kell "élni" és ahhoz igenis sok pénz kell. Nem vagyunk ettől elrontva, összetartó, empatikus család vagyunk, a bajban is törődünk egymással.
2022. febr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
90%

Sosem kérdezik meg, hogy van-e elég pénzünk, vagy be kéne-e szállni a rezsibe, pedig a kapcsolatom a szüleimmel messze jobb, mint az átlag.


Ebédelni folyton hívnak. Ha arrafele jönnek, vagy beugranak mindig hoznak valami apróságot. Ha segítség kell, szó nélkül jönnek és nem kérnek se anyagárat, se benzinpénzt. Pl. múltkor segített apám betonozni és elszámoltam a betonhálót. A depó zárva volt, úgyhogy hozott a saját készletéből kb. 15 ezer forint értékben és a pénzt érte nem fogadta el. Vagy amikor covidosok voltunk a feleségemmel minden nap hoztak friss gyümölcsöt és nem hagyták kifizetni.


Leginkább ilyen segítség a természetes szerintem.

2022. febr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nem. Sőt évek óta nekem kell segítenem őket hogy meglegyenek. 28/F
2022. febr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
76%

Ha azt látnám, hogy törekszik a jobb életre, tanul, dolgozik, spórol és felelősségteljesen igyekszik élni, akkor igen. Mert látom értelmét.


Ha 18 évesen gyorsan elköltözne az aktuális pasijához és nyomban gyereket szülne úgy, hogy valószínűleg se egy normális végzettsége, se munkatapasztalata, akkor nem. Minek? Csak erősíteni benne, hogy nyugodtan legyen felelőtlen, majd megoldja más helyette mindig az anyagiakat meg az életet?


Mondjuk majdnem mindegy, mert 95%-os valószínűséggel úgyis jönne haza pár év múlva sírva, mikor otthagyja a kamaszkori szerelme, hogy segítsünk, mert nem tudja egyedül eltartani a gyerekét albérletben.


Minket igen, segítettek kicsit anyagilag a férjem szülei, mert látták, hogy két munkahelyen dolgozunk, tanulunk és folyamatosan teszünk félre azért, hogy családot tudjunk alapítani. Ők így besegítettek, pl. mikor a házukat vettük vagy mikor megszületett a gyerekünk, adtak egy összeget a baba dolgaira. Meg igen, amúgy meg szokták kérdezni, ha tudják, hogy nagy kiadásunk volt, maradt-e pénzünk vagy kell segítség. Kapunk néha ezt-azt, kaját is.

2022. febr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!