Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnád ha erre kérne a...

Hogy fogadnád ha erre kérne a gyereked? Betartanád?

Figyelt kérdés

Arra kérne, hogy szó nélkül ne érj hozzá, ne igazgasd a ruháit, ami éppen rajta van, ne simítsd meg a hátát, ha nem figyel, ne csikizd meg, stb. Az az inodka, hogy számára ezek zavaróak, gyakran a hányingere van miatta.


Ez a kérés gyakran felmerül hét éves kora óta, még tizenkilenc körül is.


Mit szólnál ha ez a kérés rendszeresen felmerülne? Hogy reagálnál egyes korszakaszaiban? Egyáltalán tiszteletben tartanád bármikor is?



2022. febr. 19. 20:06
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
27%
Vinném pszichológushoz. (hányinger érintéstől?) Vsz. erőszak áldozata lett.
2022. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
92%
Szülőként elgondolkodnék, ha már gyerekként is kérte, és gondolom később is, hogy nem sikerült felfognom, hogy ő nem akarja, de én csakazértis csinálom.
2022. febr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
91%
Igen, tiszteletben tartanám. Én is utálom, ha hozzám érnek, ez van. Seggfej sógornőm tartja szórakoztatónak, hogy hátulról átölel, akkor képen nem törlöm egyszer.
2022. febr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nevelt lányom van, 16 éves. Nem kért ilyet kifejezetten, de tudom, hogy nem szereti, ha megérintem. Ezért fél méteres zónát tartok tőle. Ha szük helyen is találkozunk, úgy megyek el mellette, hogy semmiképpen ne érjek hozzá. Néha úgy szeretném megölelni vagy megsimogatni a buksi fejét, mint pár éve, de tudom, hogy nem esne jól neki, ezért nem csinálom. Tiszteletben tartom az érzéseit. Nekem ez kicsit fura, mert a saját gyerekeim meg ölelgetnek állandóan, de van ilyen gyerek is. A saját anyját is elkerüli messziről, sőt még messzebbről, mint engem. Néha amúgy megölel, köszönéskor/búcsúzáskor, akkor is csak úgy teszek, mintha én is, nem szorongatom stb. Elfogadom, ez van.
2022. febr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
93%
Ember, most komolyan, 12 éve ezt magyarázza neked, de te még mindig csinálod?
2022. febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
80%
Ha más gyanús auti tünete nincs, akkor tiszteletben tartanám, bár nehéz lenne. Azért valami komprumisszum félét elvárnék, hogy mondjuk ünnepeken megölelhessem, adhassak puszit, vagy ilyesmi.
2022. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
84%
A gyerek nem macska, hogy folyton simogassam. De még a macskát se macerálom ha nem esik jól neki. Egy 19 éves felnőtt embert meg pláne.
2022. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelműen úgy reagálnék,hogy nem okozok neki olyat,ami számára kellemetlen. Ha ő nem szereti ha megérintik,akkor nem igazgatom,meg tapizom.

Vannak,akiknek ez nem esik jól. Próbáld meg ezt tiszteletben tartani. Ne ez legyen az indok,hogy hirtelen összecsomagol. Bár ha ennyit sem sikerült 7-19 éves koráig megértened....

2022. febr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
83%
Egy 19 évest ne simogass. Tiszteletben tartani? Ő nem a kutyád bmeg! Sokan írják h baja van, szerintem neked inkább kérdező. Most se a gyereked érdekel, csak saját magad. Hányinger.
2022. febr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
97%
Mindentől függetlenül a csiklandozást még az is utálja, aki egyébként összeragad mindenkivel, mint a zsírtalan csusza. Szerintem is tahóság valakit csiklandozni.
2022. febr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!