Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kavarognak bennem ilyen...

Miért kavarognak bennem ilyen érzések, miért vagyok ennyire érzékeny amikor egyedül vagyok?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista fiú vagyok, a szüleimmel 2-3 hetente találkozom, ilyenkor együtt vagyunk kicsit, de amikor elmennek, vagy én jövök vissza tőlük az albérletbe (egyedül) akkor egy mély üresség érzés van bennem mindig. Őszintén szólva az is előfordult már hogy sírtam. Amíg otthon éltem az egyetem előtt, akkor viszont gyakran túl sokak voltak nekem és alig vártam, hogy végre egyedül lehessek, de most mégis olyan mélyen érint ha találkozunk, majd újra elválunk.

2022. febr. 19. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván mert nem jó egyedül, legalábbis nem mindenkinek, és mindig! Az ember sokszor vágyik olyasmire, ami igazából nem is okoz örömöt, amikor megtörténik.
2022. febr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Azt hittem ezzel csak en vagyok igy

Foglald le magad, jarj el tobbet a szaktarsakkal,menj el dolgozni…stb. Nekem ez segitett

2022. febr. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
92%
25 éves vagyok, de nekem is kegyetlen rossz amikor vissza jövök Pestre a szüleimtől. Én is 3-4-5 hetente szoktam haza menni pár napra. Szerintem a legjobb ha betervezel magadnak valamit arra a napra amikor visszamész, hogy eltereld a figyelmedet. Nekem is bevált ez.
2022. febr. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hiányoznak, érthető teljesen.
2022. febr. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

❤️ "az egyetem előtt, túl sokak voltak nekem és alig vártam, hogy végre egyedül lehessek"

❤️ Rájöttél, hogy kik az igazán fontosak az életedben :D (A szeretteid :,)

2022. febr. 20. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Majd megváltozik ez,ha lesz barátod.Vagy lesz barátnőd, párod. Én is éreztem így mikor tanultam,ráadásul anyám elköltözött,mikor másodszor is férjhez ment.

Egy-két évig rossz volt,de mikor lett párom, már megváltozott.

2022. febr. 20. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Kortársakkal keresd a kapcsolatot, legyenek célok, hobbik amiért visszamész stb.
2022. febr. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt érzem én is.

Amíg ott voltak a barátaim is az egyetemen (abbahagyták, máshol tanultak tovább stb.) vagy amíg kollégista voltam, még nagyobb kedvvel utaztam vissza vagy akár haza sem mentem egy-egy hétvégén. Mondjuk akkor is az volt a jellemző, hogy mindenki rögtön az utolsó órája után rohant is haza, szünetekben vagy a vizsgaidőszakban senki sem maradt ott stb., úgyhogy akkor is voltak ilyen magányosabb időszakok. Viszont most teljesen egyedül vagyok, nincsen itt senkim, egyedül lakom albérletben és nagyon rossz, nagyon nehéz. A mostani szaktársaimmal csak köszönőviszonyban vagyunk, nincsen köztünk semmilyen kapcsolat. Én próbáltam velük barátkozni, beszélgetni stb., de nem nyitottak rá, senki nem szól senkihez, nincsenek közös programok, egyetemi dolgokról sem beszélünk stb., tehát nem alakult ki semmilyen közösség a szakon. A városban sem találtam olyan közösséget, amely ezt pótolni tudná. Úgyhogy vannak napok vagy akár hosszabb összefüggő időszakok is mikor nem tudok találkozni és beszélni senkivel, egyedül vagyok. Hiába több pénz és idő, én inkább hazajárok a szüleimhez amikor csak tudok, mert egyszerűen nem tudok így élni. Nem bírom, hogy nem szól hozzám senki, én sem tudok szólni senkihez, max. boltban látok emberi arcot stb., borzalmas így élni.

2022. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Esetleg több időt töltenél otthon és amikor sok kezd lenni mennél vissza a lakásodba?

Vagy többet találkozni barátokkal, eljárni dolgozni, könyvtárban tanulni, szaktársakkal találkozni.

Valamint, macska, a cicákat könnyű gondozni és jó társaságok.

2022. febr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!