Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a lányom...

Mit tegyek, ha a lányom beleszól a gyereknevelésembe, és akárhányszor idejönnek, veszekedés lesz belőle?

Figyelt kérdés

Van egy 26 éves lányom, akinek van egy 2 éves lánya, márciusban születik meg az első fiúunokám.

Van egy 16 éves lányom és egy 14 éves fiam. A nagyobbik lányom folyton beleszól a gyerekeim nevelésébe. Azt sérelmezi, hogy amit neki nem engedtem meg 16 évesen, azt a kisebbik lányomnak megengedem, meg a fiamnak megengedem. Azt nem veszi figyelembe, hogy ő az első gyerekem, nála szigorúbbak voltak a szabályok, de a második és a harmadik gyereknél már azért engedékenyebb vagyok. Ő nem véleményt mond el, kötekszik, számonkér. Én se szólok bele az ő családi életébe. És hiába nem próbálom magamra venni, állandóan mondja és mondja, és mondja. Nem lehet elengedni a fülem mellett, mert addig nem hagy nyugtot, amíg nem veszekszik egy jót velem, vagy a testvéreivel.


2022. febr. 20. 17:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
75%
Kérj tőle bocsánatot.
2022. febr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem jogos a sèrelme. Nem a kisebb gyerekek nevelèsèt kritizalja, hanem azt, hogy vele nem bàntàl ugyanùgy.

Szerintem jàrna neki egy bocsànatkèrès. Meg magyaràzat, hogy 10 ev alatt sokat tanultàl a hibàidbòl, valtoztàl te is. Ehhez az is kell, hogy belàsd, vele is mashogy kellett volna tenni.

2022. febr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
26%

Mondd meg neki, hogy most már a saját gyerekei nevelésével foglalkozzon, ne a testvéreiével.

Eltelt 10 év, te is, a világ is változik, dolgozza fel.

Mondd meg neki hogy ezekről a dolgokról te nem vagy hajlandó vitázni.

Aztán ha ez nem használ, nyisd ki neki az ajtót.

2022. febr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk én vagyok a második gyerek, és bizony nekem is könnyebb volt, hogy a 1,5 évvel idősebb nővérem már kitaposta előttem az utat, nekem sokkal több minden meg volt engedve. Aztán 10 évvel később megszületett az öcsém, késői gyerek, és végre fiú, nagyon el lett kényeztetve, sokkal több dolgot megkapott, mint mi. Mégsem volt közöttünk soha probléma emiatt. Szerintem természetes, hogy az ember változik, fejlődik szülőként is, és próbálja mindig a legjobbat kihozni a helyzetből a tapasztalatai alapján. Valami szerintem a saját életében nincs rendben, és ezt vetítit ki rád.
2022. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
95%
De konkrétan beleszól, hogy "ne engedd meg ezt Marinak, mert nekem sem engedted"? Vagy inkább "neki most megengeded, nekem anno miért nem engedted meg"?
2022. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
25%

Kis korkülönbség mellett is ez általános, az elsőnek kell kitaposni az ösvényt, aztán a 16 éves kikonyorog egy bulit, a huga meg 15 évesen simán mehet.

Azért 10 év után ezt elengedhetné a lányod, rég elmúlt ami miatt fesztiválozik.

Nem hiszem hogy magyarázkodnod kellene, így van és kész.

2022. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:

Miért kellene bocsánatot kérnem? Jól írta a válaszoló, majdnem 11 év van a két lány között, a legkisebb gyerekem meg a legnagyobb között 12 év van. A világ is változott, én is.


Akkor azok az anyukák is kérjenek bocsánatot, akik amikor az első gyereknél leesett a cumi a földre, lefertőtlenítették, de a másodij gyereknél csak megtörölték a kezükkel.


Olyanokra akad ki, hogy például amikor ő 13 éves volt, akkor haza kellett érnie a játszótéri bandázásból este 6-ra, a lányomat meg a fiamat elengedem az utcán mászkálni nyáron 7-8-ig. Vagy mondjuk neki x évesen egy kortyot engedtem a szilveszteri koccintáshoz az íze és a hangulat miatt, míg a testvéreinek egy pohárral öntöttem.

2022. febr. 20. 17:20
 8/68 anonim ***** válasza:
87%

Én 1000%ig megértem a lányod.

Én ugyan ezt csinálom anyámmal, csak nem ilyen drasztikusan.

Én 28 vagyok. Nekem megszabták, milyen iskolába tanulhatok, hol dolgozhatok, mit tanulhatok 22 éves koromig. Amit en akartam, azt nem lehetett, csakazértsem. Fodrász akartam lenni, de nem engedték, mert nekem nem azt a munkát szánták. A fodrászat nem szakma. Megszabták 22 éves koromig, mikor kivel, hova és meddig mehetek. Ha csak 10 percet is késtem, akkor már legközelebb nem mehettem.

Ha valamit szerettem volna, az volt a válasz dolgozzál, lesz pénzed, megveheted magadnak.

22 évesen leléptem otthonról, mert ezt nem bírtam elviselni.


Öcsém 19, hugom 14 évesek. Azt csinálnak kb szó szerint amit akarnak.

Öcsém 18.szülinapjára autot kapott. Bejelenti elmegy, azt 3 nap után kitudja merre járt ugy megy haza.

Hugom mos csettintett egyet, iphonet kapott potom 100ezerért. Mert a 3 hónapja kapott telefonját összetörte. Suli után ki tudja merre jár, este ér minden nap haza. Ja és minek tanul?! Fodrásznak. Azóta szakma lett.


Ha ezt megemlítem, csak annyi a válasz, hogy más időket élünk. Baromira nem élünk más időket. És az is kibszás, hogy mert első gyerek, kellett a szigor, a többi meg azt csinál amit akar.


En meg tudom becsülni amim van, en a 2 kezemmel megdolgoztam mindenemért, mert én semmit nem kaptam. Tudom mi az a tisztelet.

Ellenben ők... életképtelenek. De szó szerint. Hugomat ha nem hordja el suliba anyám, nem megy. Öcsém 19 évesen zsebpénzből él (en 14évesen már dolgozhattam, majdnemcsak kötelezővé tették) esze ágában sincs se tanulni, se dolgozni. Hugomnak a szelfizés, magamutogatás az élete.

Ennyit a nevelésről.

2022. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
85%
Igaza van, marmint a lanyodnak. Azert 11 ev alatt, nem valtozott annyit a vilag!
2022. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem meg azért, mert szerinted evidens, hogy a második, harmadik többedik gyerek "jobb módszerekkel" van nevelve, a gyereknek nem kellene, hogy ez evidens legyen. Én sem gondolom, hogy a nő szent meggyőződése változott, hanem már lusta tiltogatni, esetleg kedvesebbek neki a gyerekei, mert őket jobban kedveli, vagy ilyesmi.


Ha viszont tényleg tudja, hogy szrul nevelte az elsőt, akkor kérjen bocsánatot, és mondja el, ami szerinted evidens.


Nem a nevelésedbe szól bele, testvérgondod van, akkor is, ha a nagyobb a testvér, akkor is a gyereked! Nem szülőként, hanem a gyerekedként kritizál, gondolom féltékeny a testvéreire, mert velük normálisabb vagy, vele meg szemét voltál. Ha hibát követ el az ember, bevallja és elnézést kér, és változtat!


Nem is értem hogy nem fordul meg a fejedben, hogyha tudod, hogy őt szivattad kicsinek akár indirekt is, akkor ezt elismerd neki és elnézést kérj érte. Akkor ennyi telt tőled, de ez nem azt jelenti, hogy ez rendben volt!


Nem a kisebbekkel megengedőbbek amúgy, hanem a kedvelt gyerekkel, aki általában a legkisebb, vagy a "legrendesebb", vagy a fiú, vagy pont, hogy a lány. Mindenkinek van valami, ami miatt az egyik gyerekét jobban szereti, és azzal kivételezik.


Meg azt is bele kell venni, hogyha telefon téma van(technikai fejlődés), akkor változik a világ, ha anyagi téma van, akkor az anyagi helyzetetek változott. Ha olyat sérelmez, ami nem változott, mint mondjuk a fix időpontos lefekvés vagy a leckeírás, akkor én nagyon nagyon sűrűn kérném a bocsánatot tőle, és elmondanám, hogy akkor is a legjobb eszem szerint döntöttem, csak a legjobb gondolataim is hülyeségek voltak, jót akartam és sajnálom, hogy nem sikerült. De tök őszintén, mert arra, hogy "hát bocs hogy veled nem így volt" úgy otthagy, hogy többet nem látod.

2022. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!