Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljes felügyeli jogom van ,...

Evettke13 kérdése:

Teljes felügyeli jogom van , a volt férjem kérvényezni akarja, a közös felügyeleti jogot van esélye ?

Figyelt kérdés
Még egy éve sincs hogy el váltunk és kérvényezni akarja a közös felügyeleti jogot? Van erre valami esélye? Rám semmilyen panaszt nem tud mondani. Lett egy új párom akivel össze költöztem és e miatt akar kötekedni szerintem

2022. febr. 21. 14:21
A kérdező szavazást indított:
Van esélye
Nincs esélye
42 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem akarod, hogy lássa?
2022. febr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%

Kb kizart, hogy "teljes felügyeleti jogod" legyen. Évek óta közöset adnak. Amúgy meg kizárólagos a neve. Max a gyerek van nálad elhelyezve.

Ennek megvaltoztatasa amugy esélytelen, ugyanis hacsak nincs valami rendkívüli körülmény változás, 2 évente lehet pert indítani a gyermekelhelyezes megváltoztatására.

2022. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

A mienk egy egyedi egyezség volt, enyém a felügyeleti jog, ő pedig korlátlan láthatást kapott ami azt jelenti h nincs papírra fektetve h mikor láthatja a kislányt.

Engedem neki h lássa, pénteken ő megy érte oviba és vasárnap reggel hozza vissza. De ő ennél többet akar, de ha többet kap akkor a gyerek életébe nem lesz rendszer, megszokás és stabil pont

2022. febr. 21. 14:32
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem igazán értem mit értesz q közös felügyeleti jogon itt. Az ugyanis annyit jelent, közösen hoztok meg minden a gyerekkel kapcsolatos döntést. Esetleg a megosztott elhelyezésre gondolsz? Amikor x ideig nálad, x ideig nála van a gyerek? Ha lemondott a felügyeleti jogáról, ez nem játszik. De ahogy már írtam, amúgy is 2 évente lehet az elhelyezés felülvizsgálatát kérni.
2022. febr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%
(Mondjuk sok stabil pont nem lehet egy óvodás életében, ha alig egy éve hogy elváltak a szülei, de az anyja már együtt él valakivel....)
2022. febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Ő úgy gondolja h ha közös lenne a felügyeleti jog akkor többet látthaná a kislányt.

(Egy éve váltunk el igen, azért nem váltunk el hamarabb mert épp akkor került fel a kislány óvodába amikor az apuka félre lépett) jó 2 éve vagyunk külön, szerintem így már bőven bele fér egy új kapcsolat.

Nem tiltottam őket egymástól soha nem is áll szándékomban, de a volt férj így gondolja h ugyanannyit legyen nálam is mint nála a kislány, de közben ő mezőgazdaságban dolgozik így kb nem ér rá, és az ő szülei vigyáznak ilyenkor a kislányra, ami annyit jelent h mamanal meg pápánál mindent szabad.. ami szerintem nem túl jó.. legyen a nagyszülőknel heti egy napot mondjuk az szerintem teljesen jó.

Szóval azt mondjatok h nem igazán tud ellenem mit tenni?

2022. febr. 21. 14:50
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Amit leírtál, teljesen korrekt részedről, hetente két napot tölt a gyerekkel, ez több,mint amennyit általában szoktak (két hetente egy hétvége) és hogy nem is ő lenne vele a fennmaradó időben, hanem a nagyszülők...nem írtad mekkora a távolság, járjon majd két suliba is a kicsi vagy apuka hogy gondolja? Tényleg mintha eszközként akarná használni a kislányt...drukkolok hogy maradjon a jelenlegi felállás és sok sikert a kapcsolatodhoz, nem értek egyes válaszadókat, hogy ezt negatívumként említik, nem hetente van "új apuka". Te tudsz neki stabilitiást biztosítani, minden jót nektek
2022. febr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%
Próbálj meg jogsegély vonalat vagy családsegítőt megkérdezni,ahol vázolod a körülményeket.
2022. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

A megállapodást felrúgni indokolt esetben lehet, ha valamelyik fél -vagy mindkettő- életében olyan jelentős változás állt be, továbbá a kiskorú fejlődésére várhatóan pozitív hatást gyakorol a változás.

Nálatok a volt férjed nem tud ilyet felmutatni, így valószínűleg nem lesz módosítás.

2022. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Kedves 5. Az apuka azotta x nőt felfalt és most ő is együtt el valakivel , és miatta lett vége félre lépés miatt
2022. febr. 21. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!