Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ne kereshetnék a hobbimm...

Miért ne kereshetnék a hobbimmal? Tényleg ennyire fontos az egész napos munka?

Figyelt kérdés

Van "rendes" polgári munkám, könyvelőként dolgozom, legnagyobb részt otthonról, heti 1-2 alkalommal kell maximum bemennem irodába, néha több munka, néha kevesebb.

A szüleimnek emiatt mindig úgy jött le, hogy alibizgetésből dolgozom, mindig mondják, hogy legyen több ügyfelem, menjek el egy multihoz, hiszen jobban keresnék, törjek felfelé stb. A fizetésem bőven fedezi a kiadásaim, tudok félrerakni, nem szorulok rájuk és nem kérek kölcsön.

A COVID alatt belevágtam egy új hobbiba (növényekkel foglalkozom) és most ott tartok, hogy tudnék belőle pénzt is csinálni. Kiszámolva órabérre elég kevés, de szeretem csinálni, kikapcsol. Nem cserélném le rá a munkám, de megnyugtat és jót tesz nekem.

A múltkori családi vacsorán viszont a teljes rokonság osztott, hogy milyen hülyeségbe verem a pénzem, hogy amennyi időt beleölök azért vállalhatnék plusz munkát, úgyis ráérek (rokon felkért, hogy intézzem az Ő cégét és nemet mondtam, mert láttam, hogy hogyan vezeti a céget és könyvelői rémálom és nem érzem úgy, hogy a vérségi alap elég arra, hogy ennyi plusz stresszt a nyakamba vegyek, nyilván "kedvezményes" áron, úgy, hogy a szakmámon túlmutató feladatokat is a nyakamba varrna).

Tényleg ennyire nagy probléma, hogy inkább kiegyensúlyozott lennék, van időm a barátaimra, a kapcsolataimra és nem akarok heti 50 órákat dolgozni, hogy aztán időm se legyen elkölteni a pénzt? Másnál volt ebből konfliktus?



2022. márc. 1. 16:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Mi ez a munka? Érdekesen hangzik.


Szerintem nem szabad olyat erőltetni, amit nem akarsz, pláne, hogy írod, hogy mindenre futja. Ez lenne az ideális.

2022. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Talan ha nem kotned _senki_, ismetlem senki orrara hogy mennyit dolgozol es mennyit keresel a munkaddal, nem akarnanak belepofazni.
2022. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól értem, már felnött vagy. Akkor miért foglalkozol azzal, ki mit mond?

Egyszerüen csináld azt, ami neked tetszik, a könyvelésböl annyit csinálj, hogy meg tudj belöle élni mindenkitöl függetlenül, a növényes téma meg maradjon félig hobbi, ami bejön belöle, az plusz pénz.

Csak erre, mármint a növényes valamire azonban nem szabad teljes mértékben átállni, mivel élölények, így bármikor elpusztulhat az összes növényed egy váratlan betegség vagy egyéb miatt.

Ha nem túl személyes, megírnád, miröl van szó a növényes esetben? Engem is érdekelnek a növények, ezért kérdezem.

2022. márc. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
2-es: a család azért hiszi azt, hogy nem doglozik, mert otthon "csak ül a gép elött", és ez sok mindenki szerint nem munka.
2022. márc. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
#4: oszt' akkor mi van? Aki szerint az 'nem munka', az nagyjabol annyi figyelmet erdemel a tema kapcsan amennyi koze van hozza: semmit. El lehet magyarazni hogy munka az is, nemcsak a kapalas meg a disznovagas, de ugyse erti meg, akkor meg minek pazarolni az idot?
2022. márc. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Ne NEKEM magyarázd, ezt én is tudom, a KÉRDEZÖ problémája, hogy a családja ezen akad fenn. És mivel feltételezhetöen a szülökkel él, azok látják ezt a fajta munkát, csak felfogni nem tudják.
2022. márc. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Te is tudod a választ, hogy nwm probléma. Egyszer élünk, élj úgy, ahogy neked jó.
2022. márc. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Én is Carolina Reapert és Scorpion Morugát termesztek és egész jó fizukiegészítés, pont annyi van amit haveri körben el is tudok adni, szóval maximálisan egyet tudok érteni veled!
2022. márc. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
Maszekban kiegészítésnek jó lehet, de hobbit sosem csinálnék főállásban. Az csak arra jó, hogy megutáltassa magával a saját hobbiját az ember.
2022. márc. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Tök jó, ha látsz benne pénzt, invesztálj bele, hogy több lábon állj. Gratulálok, én még nem találtam meg sajnos, amit keresek. A családoddal ne foglalkozz, néha másoknak nincs igazuk, és neked van.

A rokon meg pukkanjon meg, és fizessen rendesen egy könyvelőnek :D Gondolom ő sem ad neked mindent ingyen, puszira.

2022. márc. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!