Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban annyira rosszat...

Valóban annyira rosszat mondtam, és apám jogosan kiabált velem?

Figyelt kérdés

Tegnap kicsit indulatosabban szólt apám, hogy ne menjek mindenhová autóval mert már havi egy teletank nem elég és drága a benzin. Na most én heti kb 30-40km-t használom az autót, a többit mind a szüleim, dolgozni is gyalog járok.

Csak annyit válaszoltam szépen, hogy ő sokkal többet használja és ha spórolni szeretne, akkor járhatna ő is bringával dolgozni. Erre hirtelen nagyon felháborodott, már-már üvöltve azt vágta a fejemhez, hogy ne pofázzak bele a dolgába és ha kocsikázni akarok, akkor legalább tankoljak is vagy vegyek saját autót.


20évesen sajnos nem keresek annyit, hogy autót vehessek de eddig is tankoltam volna, csak soha nem mondta, most meg hirtelen ingyenélőnek állít be.



2022. márc. 3. 22:24
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
21%
Ez egy ilyen játék.
2022. márc. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%

Neki igazabol az bassza a csoret, hogy hasznalod az autot, de nem jarulsz hozza anyagilag.

Ertheto, dragasag van, de ezt lehetett volna szepen is kozolni.

2022. márc. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
78%
Attól h soha nem mondta, magadtól beszédbe se jutott? Ha nem mondják h furodj v szarj nem teszed meg? 20 évesen több eszed is lehetne. Ha meg nem tetszik költözz el.
2022. márc. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
92%

"de eddig is tankoltam volna, csak soha nem mondta"


Ezt mondani kell?

Miert jarjon bringaval, ha ove az auto es ha o fizeti a tankolast?

2022. márc. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
88%
Igen, rosszat mondtál, és tök érthető, hogy kiakadt. Felnőtt ember vagy, teljesen természetesnek kéne lennie, hogy az otthoni munkákból ÉS a kiadásokból kiveszed a részedet.
2022. márc. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%
Igen, igaza van. 20 éves dolgozó felnőtt vagy, alapnak kellene lennie, hogy amit benzint hasznàlsz, kifizeted. (És akkor még mindig szívességet tesznek, hiszen nem kell saját autót venned.) A jogos költségcsökkentő javaslat az lenne, hogy te járj bringával, hiszen te nem járulsz hozzá az autó fenntartásához. Ő azt, amit elhasznál, ki is fizeti.
2022. márc. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
91%
20 évesen nem jut eszedbe hogy néha te is tankolj pár litert abba az autóba, amit te is használsz? 😅
2022. márc. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
92%

"Csak annyit válaszoltam szépen, hogy ő sokkal többet használja.."


Mivel mindent o fizet, jogaban all annyit hasznalni, amennyit szeretne. A te autokazasod jelenti itt a plusz kiadast.

2022. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
80%

Itt igazából szerintem az volt a gond, hogy bele szólsz egy olyan dologba ami ugymond nem rád tartozik. Oké használod az autót és nem tankolsz bele, rendben. De mikor már szüleid orra alá nyomod, hogy drága a benzin és használják már kevesebbet... Hát én minimum azt hittem a tiéd az autó és te tankolod, hogy ilyenbe bele szólsz.

Ha neki éri azt a pár forintot az a kényelem, akkor járjon azzal. Neked sok közöd nincs hozzá.

Anyám is kocsival jár dolgozni, pedig fel is sétálhatna. 2km sincs ide a munkahelye. Olyan 15 perc kellemes séta. De ő inkább feljár kocsival, mert neki úgy jobb, hát tegye. Ő pénze, megteheti. Ne én osszam már nemi az észt, hogy hogyan kell spórolni.

Mellesleg a benzin ár az csepp a tengerben. Engem a bolti árak tudnak kiakasztani. Azokhoz képest a benzin nem is drága már.

2022. márc. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen érthető, hogy min sértődött meg de normálisan is lehet kommunikálni, ordítozás és hiszti nélkül is. Ha tudod akkor az a legjobb, ha mostmár finanszírozod a részed az üzemanyagból. Vagy használd tényleg kicsit kevesebbet, hogy tudjatok spórolni.


Amúgy az esettől függetlenül nem tudom miért ördögtől való gondolat az egyeseknek, hogy a fiatalok még nem szálnak bele minden költségbe otthon. Ha megtehetem majd, hogy a gyerekemnek tankoljam az autót meg más egyebek, akkor biztos nem fizettetem vele majd, meg nem kérem el a pénzét majd, hogy tudjon többet tartalékolni, gyűjteni, hogy annyival is előrébb legyen az életben.

Meg azzal sem tudok azonosulni, hogy valaki a létminimumot biztosítja a gyereknek meg míg 18 nem lesz, aztán meg boldoguljon magától. Vagy, hogy fizessen bele mindenbe azonnal amint szerencsétlen pénzt keres.

Persze természetesen más helyzet mikor az anyagi körülmények nem megfelelőek és szükség van rá, hogy beszálljon a költségekbe.

2022. márc. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!