Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érettségi után mennyit miben...

Érettségi után mennyit miben segítettek a szüleid?

Figyelt kérdés

Nem anyagi a kérdés, inkább lelki, vagy iránymutatás, vagy akár olyasmi mint a protekcio vagy hogy együtt izgultak e veled interju előtt vagy adtak e egyáltalán tanácsot, önhitet hogy higyj magadban. Vagy bármi ilyen.


Úgy érzem az egész életem kisiklot azzal, hogy én semmi segítseget nem kaptam. és azóta sem találom a helyem. És azt sem tudom mit hogyan kell.


És ha lesz majd gyermekem, szeretném ha nem élné át mindazt a viszontagságot, és poklot, a nincstelenséget, azt hogy nem mer hazamenni, mert nem várják haza, azt hogy lemondanak róla mintha meghalt volna, azaz amiken én mentem át, és nem tudom hogyan segíthetném ahhoz, hogy ne érezze magát teljesen elárvultan, ahogyan én.


Nagyon nehéz, kemény és rögös út vezet így az önállósodáshoz és bárki akiket látok(pl volt osztálytársak)mindenki "biztonságban" van.

Van hol lakniuk szülőknél, vagy fennt tudnak albit tartani, a barátjuk segítik őket és érzelmi támasz, az elkallódott szintén szülők által lesz.rt srác osztálytársaim meg szakiparban bőven jól keresnek, mert férfiak, csak én egyedül nem találom a helyem a nagyvilágban, segítség helyett is olyanok a barátaim akik még az utolsó bőrt is lehúzzák csak rólam stb



2022. márc. 4. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nekem az általános iskola után már se lelkileg se sehogyan se segítettek.
2022. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Hány éves vagy, kérdező?
2022. márc. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most 30

Azóta kinyögtem egy diplomát huszonévesen, amivel most kereshetek új munkahelyet, mert az előző cég becsődölt.

Ez a ma.

És ennél csak rosszabb volt.

Van barátom, de mintha nem is lenne. Semmiben nem támasz, nem segítség. Persze nem is kötelessége. Ez az én bajom egyedul.

2022. márc. 4. 20:10
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

3: akkor ne nézz hátrafelé! A rossz körülmények ellenére eljutottál a diplomáig. Tehát képes vagy irányítani a sorsodat.


Megállsz a saját lábadon is, ha nem megfelelő a párod, akkor add ki az útját.

2022. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az érettségi bizi kézhezvetele után 2 nappal 400 km-re költöztem a szüleimtol.


Nem kaptam tanácsot, csak egy ölelést, és hogy bármikor hazamehetek, ha úgy alakul az életem.


De én nem is vártam semmit, ennyi elég volt. Én őszintén szólva alig vártam, hogy végre önálló lehessek, és nem szól bele senki az életembe.


Munka mellett csináltam a diplomát is. Nem lettem lelki sérült attól, hogy nem tutujgattak a szüleim 18 eves koromtól. Sőt! Imádom őket ezért.

2022. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ember párja azért van az ember mellett (és azért vagy a párod mellett), hogy segítsétek egymást.

A napsütés melegében nem kunszt mellette állni valakinek. Akkor kell megmutatni, amikor esik az eső/hull a hó,és repkednek a mínuszok.

2022. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi dolgokban is segítettek.
2022. márc. 5. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag segítettek eleinte, másban nem. Az egyetemen eléggé magánügyem lett a tanulás, néha kérdezték, hogy hogy sikerült ez vagy az a vizsga, de más nem volt, nem is nagyon tudtak hozzászólni, ahogy a munkámhoz sem (én vagyok az első, aki egyetemre járt a családból). Meg nekik természetes volt, hogy úgyis megy minden, úgyis lesz munkám, úgyis ügyes vagyok... Ebben a felfogásban is neveltek, így annyira nem stresszeltek rá a felnőtt életemre, inkább kisebb koromban ment keményen az istápolás, rengeteget tanult velem anyukám, mindenhova járatott, amit szívesen csináltam, mindent finanszírozni akart, amiben látszott, hogy kedvem lelem és tehetséges vagyok. Gondolom ebben benne volt az is, hogy "később, élesben ne legyen rá gondja". Mikor elköltöztem, akkor azért látszott rajta, hogy izgul miattam, aztán idővel rájött, hogy nem kell félteni. Néha megkérdezi, hogy jól vagyok, nem éhezek, nem fázok, mi épp a tervem, de ennyi. Voltak lelki problémáim, volt, hogy depressziós voltam, ezekről ő nem tudott. Nem érti meg annyira az ilyesmit, nem tud vele mit kezdeni, szeretgetni próbál, de olyan lelki támaszt nem tud nyújtani, amire szükségem van. Az ilyen dolgokban inkább a velem egykorúak támogatnak jobban, a párom és a barátaim.


A szüleim sok dolgot nem értenek velem kapcsolatban. Nem értik, hogy mit tanultam, nem tudják, hogy miből áll a munkám. Beszéltem már róla velük, de egyszerűen valahogy nem megy át, én érdeklem őket, de más ebből az egészből nem nagyon. Nem értik, hogy mi a nehéz az életemben, nem értik, hogy miért úgy élünk a párommal, ahogy, nem értik, hogy miért ilyenek a céljaink... Szurkolnak hozzá, boldognak akarnak látni, de sok dolgot elviselhetetlennek tartok, amit ők megszokottnak és amolyan "ilyen az élet" dolognak. Mióta felnőttem, ez a szakadék ott tátong köztünk. Szóval szeretnek nagyon is, érzem is, hogy nem dísznek voltam, hanem nagyon odatették magam a nevelésem során, de abban egyetértünk, hogy ezt a gépezetet elindítani volt feladatuk és összeszerelni, irányítani és szervízelni nem...

2022. márc. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem szerzett anyám tartós munkát mert én csak ideigleneset tudtam magamnak. Nem éreztették higy zavarok soha, ennek ellenére 21 évesen elkoltöztem mert nem volt jó kapcsolatom apámmal. Ez nehéz volt. Anyagilag nem tudtak segíteni mert szegenyek voktunk. De amíg ott laktam suli után nem mégse volt hogy pénzt kértek volna erre-arra. Persze vettem kaját, már fizettem számlát de ennyi. Mai napig nem kér anyám pénzt tőlem, úgy kell a kezébe nyomni mert ma már megtehetem.
2022. márc. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!