Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemisták, ti mennyi pénzt...

Egyetemisták, ti mennyi pénzt kaptok havonta? Szülők, mennyit adtok az egyetemista, de már külön élő gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Nyilván ez attól is függ, hogy kollégiumban van, albérletben vagy saját lakásban, ezt is írjátok le. Meg ha esetleg dolgozik valamit egyetem mellett, ha tud.

2022. márc. 8. 09:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 A kérdező kommentje:
Vagy egyébként nem muszáj, hogy egyetemről legyen szó, az a lényeg, hogy a gyerek már nem otthon lakik, felnőtt, de még tanul, valamilyen képzésre jár.
2022. márc. 8. 10:04
 2/65 anonim ***** válasza:
88%

Büdös hálátlan kölyök aki egyetemistaként pénzt merészel kérni szegény szerencsétlen munkában megfáradt szüleitől! Már ovisként illett volna dolgoznia, most meg már neki kéne eltartani a családot. Milyen lusták ezek a mai fiatalok! Mi bezzeg még járni se tudtunk, de már mentünk kapálni.


Előzetesünket olvashatták a következő 10 oldalnyi kommentből.

2022. márc. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
30%

Kettes, igen! :D

Én nem hoztam a pénzt otthonról, hanem vittem haza :D

2022. márc. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem baj, az egyetemista gyerek szemszögéből válaszolok.

Én saját lakásban élek, a rezsimet még szüleim fizetik. Minden mást (kaja, bérlet, ruházkodás, egyéb) én állok. Diákmunkázom suli mellett + tanulmányi ösztöndíjat is kapok. Ebben a félévben diplomázom, utána teljes állást keresek és nem támaszkodni a szüleimre a lakásköltségekben sem. Ez hatalmas segítség most a részükről, amiért nagyon hálás vagyok, jó a viszony köztünk. Nekik az az alap meggyőződésük, hogy amíg tanul a gyerekük, addig igyekeznek támogatni anyagilag, ha megtehetik. Én is ezen az elven vagyok, ha valaha lesz gyerekem követem ezt a példát.

22/N

2022. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
94%

Mi az egyetem alatt a gyereket egy az egyben eltartottuk.

Lakhatás, rezsi, kaja, tömegközlekedés.

A ruhát, szórakozást magának fedezte az ösztöndíjából.


Tettük ezt azért, mert eléggé kedveljük a gyereket, na meg azért is, mert miután végzett az iskolával - a lehető legrövidebb időn belül, azért az elvárás volt, hogy haladjon rendesen az egyetem, tanuljon jól - a saját ura legyen, találjon normális állást, amiből magát képes eltartani.

Így is történt. De továbbmegyek, adtunk neki önerőt is, ami mellé már a saját fizetésére vett fel kölcsönt, amit teljesen ő fizet, így külön is tudott költözni.

Ez ma már nem menne, a mostani lakás árak mellett nem tudnunk volna neki megfelelő önerőt adni sajnos.

2022. márc. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
21%
Semennyit nem kaptam. Levelezőn tanultam, hogy dolgozhassak, a férjemmel éltem, szép lett volna, ha még anyukámékat nyúlom le az otthon maradt 4 gyerekkel ráadásul.
2022. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
22%

#4 "Én saját lakásban élek, a rezsimet még szüleim fizetik. Minden mást (kaja, bérlet, ruházkodás, egyéb) én állok."


Mesélj még lsz.:

- 1. Tehát ez a "saját lakásod". - Te vetted, és nem csak a tulajdoni lapra került rá a neved...

- 2. ....és ebből még a rezsit is a szüleid fizetik.

- 3. Minden "mást" Te állsz...


Le a kalappal, Te tényleg saját lábon állsz...

2022. márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
89%
Én kaját vittem otthonról, anyu csomagolt nekem egész hétre főtt ételt. Többi kaját, kolit, buszt, jegyzetet, stb magamnak vettem ösztöndíjból és diákmunka fizuból.
2022. márc. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó vagyok, viszont szórakozni nem szórakoztam, részben pénz hiánya miatt, ezt utólag viszont bánom nagyon.
2022. márc. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
43%

Semennyit 😁

Osztondijbol meg heti 10-20 ora meloval tobbet keres mint en.

A kolesz szoc alapon fillerekbe kerul.


Am 3 gyereket nevelek egyedul evek ota, ebbol 2 meg otthon lakik velem es el kell tartanom oket.

2022. márc. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!