Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámmal nagyon rossz a...

Anyámmal nagyon rossz a kapcsolatom és mikor próbálom elmondani mi a bajom nem vesz komolyan?

Figyelt kérdés
Anyám és apám 6 éves koromban elváltak sokáig ketten éltünk anyuval és mindent megtett értem. Apu a válás után nem segített minkett, hónapokra eltünk és mikor nagy ritkán találkoztunk végig anyuról mondott csúnyákat. Anyuval nem tudtam megbeszélni így éveken át egyedül küzdöttem ezzel. Apu új menyasszonya teljesen távol tartja tőlem és már rég megmondta őt jobban szereti mint engem. Mikor anyu talált magának egy barátot eleinte boldog voltam de aztán már sokkal kevésbé tünt jó dolognak mint elsőre. Akármennyire utáltam úgy döntöttem 8 évig színlelek 18 éves koromig mert annyi mindent tett már értem én pedig semmit. Utálom aszt a férfit de anyut boldognak akarom látni. Anyu őt jobban szereti mostmár mint engem ami aszt jelenti hogy senkinek nem vagyok mostmár fontos. Többször lettem depressziós és az öngyilkosság szélénre is sodródtam már többször. Mikor anyu kint nevetett én késsel a kezemben ültem és majdnem megtettem. Egyedűl lábaltam ki ebből de aztán rájöttem csak anyu árt nekem és eszt élvezi. Mindenbe beleköt és élvezi hogyha megaláz. Soha nem voltam védtelen de már 3 éve csak hazudok és ez elégé megterhelő. Elhatároztam hogy bentlakásosba megyek de nagyon félek hogy mindent élvezték és nem leszek képes elérni a céljaim. Mindig a céljaim miatt voltam képes megálni hogy ojat tegyek amit megbánok de egyre nehezebb elviselni anyut és a megaláztatást. Ha van tanácsotom akkor kérlek segítsetek.

2022. márc. 16. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Erősen kétlem, hogy jobban szeretné a barátját, mint téged. Alapból teljesen más fajta szeretetet érez egy anya a gyeremeke, mint bármilyen férfi iránt. Ezen ne rágódj.

18 évesen jó döntés a bentlakásos iskola. Anyukádnak is segítesz ezzel, elvégre sok éve egyedül viseli gondodat, ezzel sok időt hagynál neki a saját élete rendezésére, saját boldogságára. Másrészt neked is jót tenne, mert megfelelő távolságból, új közösségből átértékelnéd az eddigieket. Akár jól látod most a dolgokat, akár nem, az új környezet változásokat fog hozni.

2022. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kellene hazudni, színlelni, és akkor talán nem tartanál ott ahol.
2022. márc. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
38%

Kedves kérdező!

Szerintem próbáld megbeszélni vele, végülis az anyukád.

Depresszióval szerintem fordulj pszichológushoz. Egyáltalán nem gáz és egy próbát tuti megér!:)


Esetleg próbálj közösséget találni (sport, klubb) ahol elfoglalod magad, kicsit kilépsz a komfort zónából!


(Esetleg elmehetnél templomba, vagy meghallgathatnál egy istentiszteletet Youtubeon. Nekem mindig sokat segített a hitem, az, hogy Isten velem van és soha nem vagyok egyedül. Ilyen témájú videók (depresszió, öngyilkosság) is vannak, talán segíthet.

2022. márc. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbáltál vele leülni? Gondolom ennél sokkal több dolog van, ami miatt tudod vagy gondolod hogy azt a férfit jobban szereti. Jó ötlet egy bentlakásos iskola vagy kollégium.


Az én anyám is mostmár első helyre tette a pasiját. Én max.2.helyezet vagyok. Sőt, ő neki már mindennél fontosabb.

2022. márc. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves harmadik válaszoló!

Próbáltam vele beszélni de nem hajlandó végig hallgatni illetve anyu minden áron irányítani akar. Nem hadja hogy saját döntéseket hozzák és a megbeszélés azért is megvalósíthatatlan mert nem kényszeríthetem választásra. Tudom szeret csak nem érti mennyit árt nekem ha megtudná félek hogy lemondana a barátjától de attól nekem olyan bűntudatom lenne hogy talán még méllyebre kerülnék

2022. márc. 16. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:
El kell döntened, hogy neki vagy magadnak akarsz emgfelelni hosszabb távon.
2022. márc. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Ez sajnos gyakori probléma. A régi generáció nagyon vaskalapos és őket sem nagyon szerették. Nálunk is ez a helyzet. Egy jó barátra van szükséged, akivel tudsz beszélgetni. Anyukás valószínűleg nem fog megváltozni. Ha gondolod beszélgethetünk.
2022. márc. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!