Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Velem van a baj, vagy ez...

Velem van a baj, vagy ez tényleg nem normális?

Figyelt kérdés

25 (nő)leszek, mindig is nehéz, hullámzó kapcsolatom volt az anyámmal. Az ő anyja (anyai nagyim) egy afféle 'diktátor, szeretni képtelen, érdekember', aki azért kérdez rá az egyetemi tanulmányaimra, hogy tudjon mit mondani a fodrásznak. (Tényleg ezt mondta). Az anyám elvált lassan 10 éve, az apám alkoholista volt, sokat balhéztak, apa állítása szerint anya sokszor kiprovokálta. (...)

Úgy érzem, betelt a pohár. Az anyám sosem volt mellettem a lelki kríziseimben, mindent barátokkal vagy mások szüleivel kellett megbeszélnem, de anyám szerint ő engem mindig támogatott és mindenki teljesen odáig van érte. Valahányszor megbánt, flegma mód megsértődik és magát helyezi az áldozat szerepébe, és sírva azt várja, hogy én kérjek tőle bocsánatot, mert ő csak segíteni akar. Folyton azt érzteti velem, hogy mindig az én gondolatmenetem hibás, már megkérdőjelezem, hogy normális vagyok-e.


A helyzet, ami miatt végképp elegem lett, a következő:

Megtaláltam életem párját. Anyám háromszor találkozott eddig vele, mindháromszor kedveskedett vele, ölelgette, új kisfiamnak szólította, stb, aztán amint a párom kitetette a lábát a kapun, ordítva nekem állt, hogy mit képzelek magamról. "Gáz amit művelsz. Remélem, nem leszel terhes, és hogy védekeztetek." és ehhez hasonlók.

A páromnak ezen a hétvégéven (amikor találkoztunk a szüleimmel) úgy adódott, hogy végre hazajött az apukája, és mivel én még egyetemista vagyok egy másik városban, elindultunk hamarabb vissza. A párom így tudott a lakóhelyén egy fél napot találkozni az apjával, én meg vonattal tovább mentem abba a városba, ahol tanulok. Az anyám elkezdett ordítani velem, hogy mi az, hogy a párom nem visz el engem plusz 60 kilométerre, miért 'lök' ki a vonatnál. Elvégre, az csak két heets ára. (bocsi, ha nem így kell írni)

Ugyanezen hétvégén, a párom kabátja elszakadt és ezt nálunk vettük észre. Az anyám ezt is ordítva szóvá tette, hogy én tényleg olyan emberrel akarok életet kezdeni, akinek nincs igénye új ruhára. (?)

És a fő dolog: A párom nem cigány, de az anyám szerint az, mert ő "csak tudja" és szent meggyőződése, hogy hazudtak a páromnak erről otthon. Titokban feltúrta a facebook kontakjait, átnézte az összes képét és egy ismerősét megkért, hogy írjon a párom ismerősére, hogy a párom cigány-e vagy sem. Ezt megtette többször is.


Mindezek után szóvá tettem neki, hogy ez a kétszínűsködés már tényleg sok, szerinte "csak próbálja elfogadni a döntésem, mert a vesztembe menetelek".



#anya #cigányozás #szociopatagyanús #anya lány kapcsolat
2022. márc. 17. 21:30
 1/8 anonim válasza:
88%
Hát baszki én tuti nem beszélnék muterral többet. Élje a szar életét egyedül! Te meg élheted a sajátod a pároddal! Ez tökre nem normális amit csinál. Nem kérdés!
2022. márc. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
84%
Ez tényleg nem normális!
2022. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Menekülj otthonról, amint tudsz!
2022. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Aztaaa!
2022. márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
És ha normális cigány? Van köztük olyan, aki sokkal normálisabb a muternál. (Bár sokszor ott a család a full gáz...)
2022. márc. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, egyet értek. Engem azt se érdekelne, ha barbadosi néger lenne. Ismerem, szeretem, számomra nem ez számít.
2022. márc. 17. 23:12
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem épp normalsi helyzet.
2022. márc. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem anyádat kezeltetni kellene.
2022. márc. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!