Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kelt anyukám bűntudatot...

Miért kelt anyukám bűntudatot bennem minden alkalommal, amikor betegség miatt itthon maradok?

Figyelt kérdés
Ha mondom neki hogy rosszul érzem magam rám néz és közli hogy nincs neked semmi bajod. Mielőtt valaki azt hiszi, nem olyanokkal maradtam otthon mint hogy fájt a hajam. A múltkor egész délután és este hánytam, majd másnap mikor mondtam hogy nem megyek suliba, kb az volt a reakció hogy "hát pedig igazán elmehetnél te semmirekellő nyápic". Utána egész nap nem beszél velem és úgy néz rám mint egy életképtelen féregre.

2022. márc. 21. 06:37
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
Ha reggelre elmúlt a hanyasod ?
2022. márc. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
99%
Valószínűleg azért, mert őt is így nevelték. Nekem is csak akkor hitt el bármit, amikor már komoly bajom volt. De én tudom, hogy az apja is ilyen volt.
2022. márc. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Ezt látta otthon sajnos, de ezt a rossz mintát nem kéne továbbvinnie.

Mondd meg neki, ha ő lesz ilyen szarul, rá se fogod nyitni az ajtót. Ettől majd elgondolkodik kicsit és nem fog bactatni.

2022. márc. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Figyi, kétnaponta van itt ilyen sírás, szerintem csináljatok egy csoportot és rinyáljatok együtt.
2022. márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudsz vele mit csinálni, csak tartani magad ahhoz, amit eldöntöttél.

Az én anyám is ilyen volt mindig. Az én gondolkodásmódom meg az volt, hogy ha náthás vagyok nem megyek be, mert egyrészt lassabban gyógyulok, másrészt fertőzök. Mindigis utáltam, h valaki bejött betegen és szétszórta.

Aztán majd 30 évesen jártam egy tanfolyamra, és náthás lettem, de úgy, hogy taknyom nyálam egybe folyt. A torkokból is állandóan jött valami, hörögtem harákoltam. Így nem mentem a tanfolyamra. Anyám meg nekiállt, hogy ha fel tudok kelni, be tudok menni, ne csináljam ezt, elszúrom a tanfolyamot stb. Úgy éreztem magam mintha kistini lennék. Elbeszélgettem vele. Ha szeretné, hogy felnőjek, akkor kezeljen felnőttként. És felnőttként el tudom dönteni, hogy bemegyek e náthásan. Ez egy órás beszélgetés volt.

Azóta leállt.

2022. márc. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Nekem anyám akkor hitte el, hogy olyan menstruációs görcseim vannak, hogy nem "csak" fáj, hanem pulzus felmegy, vérnyomás leesik, szemem káprázik, jártányi erőm nincs (így elzavart iskolába), amikor beléptem, beleájultam az ügyeletes tanárnő karjába, aki hazahozott kocsival félájultan (kisváros).

Na, akkor hitte el, hogy bajom van.

Végig ilyen volt, nálunk a hugomnak van egy gyomor betegsége 15 évs kora óta, de szerinte az sincs (pedig orvos rokon vizsgálta ki a kórházban).

Vannak emberek, akik betegségről nem beszélnek, mert az nincs. És mindenki egy kényeskedő szar szerintük.

Az évek telnek, anyámnál azért visszanyal most a fagyi, ahogy 70 felett jönnek elő a bajok.

2022. márc. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Csak én nem értem a kérdést?

Ha nem mész iskolába, kell igazolás. Ehhez el kell menni orvoshoz. Onnantól az orvos döntése, hogy te otthon kell, hogy maradj, és szinte sosem csak egy napot. A gyerekemnél (vagy saját iskolás koromra visszagondolva) láznál, hányásnál egy hét vagy közel egy hét betegállomány szokott lenni.

2022. márc. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Orvost hívtad? Azért kérdezem, mert az én dokim nem is fogad, még mindig telefonon távgyógyít. Anyád megjegyzéseit meg engedd el a füled mellett, de próbáld vele megbeszélni, hogy ez neked rosszul esik. Gondolom nem egy érzelgős típus.
2022. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Tőle kell ezt számonkérni.
2022. márc. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!