Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költözni, hogy közelebb...

Költözni, hogy közelebb legyünk vagy maradni a pénz miatt?

Figyelt kérdés

2.5-3 órányira lakom otthonról.

Jól keresünk erre, ha hazamennénk, akkor ketten együtt kapnánk egy kicsivel többet, mint most a barátom fizetése. Az albérlet kb ugyanannyi, mint itt. Tehát anyagilag nem éri meg.

Viszont közelebb lennénk anyámhoz. Van egy gyerekünk és többször szeretné látni, úgy bármikor át tudna jönni, így meg nem. Költözni csak azért, hogy neki jobb legyen? Mert mi lesz, ha a gyerek elkezdi az bölcsődét, óvodát, mindig beteg lesz, hogy oldom meg a beszoktatást, mi lesz, ha kirúgnak, mert sokat beteg a gyerek, éhen fogunk halni stb. Igazából megy a lelki zsarolás. De ő nem mehet vele táppénzre, és nagyon nagyon keveset is keres, úgyhogy nem értem a mi lesz, ha beteg lesz részét. És kétlem, hogy ő beszoktathatja a bölcsibe. Meg anyám nem ott lakik, ahová mennénk, onnan még 30km-re, és minden nap nem utazgatna. Azt mondta, amíg beteg a gyerek, addig ott lenne nála, de hát az nem jó egy beteg gyereknek.

Erre sokkal több a lehetőség, nekem most nem, a gyerek miatt, de a barátomnak biztosan. Ha ő felmond vagy esetleg kirúgnák, akkor tudom azt, hogy 3 nap múlva már új helyen dolgozik. Szeretem, hogy közel van Budapest, ha minden kötél szakad, akkor oda is lehet menni dolgozni.

Maradni vagy menni? Mindkettő jó lenne, mert itt egyáltalán nincs segítség, nincs kire bízni a gyereket, ha úgy van, de a pénz és a munka miatt jobban megérné maradni. Egyelőre azt mondtam, hogy nem megyünk és rosszul érzem magam, mert anyám majdnem sírt.



2022. márc. 21. 10:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%
És ha anyádnak egy albit fizetne ott ahol vagytok O akarja látni O tegyen is érte. Amúgy meg 2-3 óra nem is vészes nekem a barátnőm 5-5.5 órára költözött a szüleitől mikor hozzám költözött. Kb 2-3 havonta tudunk haza menni hozzájuk és ha lesz gyerek szerintem még ennyit se. De érdekes módon ők tesznek érte ha látni akarják a gyereküket ( meg tudom hogy ez lesz ha lesznek unokák is) csomó programot szerveznek szerte az országban mindig hívnak minket mi is szervezünk hívjuk őket szóval mindig van rosszabb de aki tényleg akar tenni valamit az tesz is nem csak panaszkodik és zsarol
2022. márc. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem maradjatok. Az érveidet olvasva van egy Anyuddal kapcsolatos érzelmi része annak, hogy mennétek, de ás nemigen. Ahogy írtad, ha beteg a gyerek, még táppénzre sem mehet el vele, és ő is dolgozik. (Még ha magát vetetné fel tp-re, akkor sem tűrnék el neki a munkahelyén sokáig, és kiraknák őt.)

Minden érv amellett szól, hogy maradjatok ott, ahol vagytok. És hát a gyerek esetleges betegsége, hiányzása miatt marad a fizetett segítség, de anyukád sem tudna többet belefolyni, ahogy írod.

2022. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
tudod, hány hasonló esetről olvastam itt, amikor anyu közelébe költöztek, hirtelen vége lett a lelkesedésnek? rengetegszer megesik.Hirtelen rádöbben a mama,hogy neki is van még élete. Meg mellesleg nem logikus és nem ésszerű anyád érvelése, ezért szerintem nem jó ötlet a költözés.
2022. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%

"Igazából megy a lelki zsarolás."

Mondd meg anyukádnak, hogy köszönöd, hogy jót akar nektek és segíteni, de most pont így jó nektek, ahogy van.

2022. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%
Semmiképp ne költözzetek. Minden a maradás mellett szól, kivéve anyád érzelmi zsarolása.
2022. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Neki van saját háza, azt mondta, hogy addig nem adja el, amíg él a mama, de nem szeret már faluban lakni, annyit meg nem kap érte, hogy városban tudjon lakást venni. Ő nem fog ideköltözni, maximum abba a városba, ahová mennénk, mert ott lakik a város mellett a testvérem. Nála is van egy gyerek, hozzájuk is jár havonta egyszer biztos.

Régen amúgy rettenetes kapcsolat volt anyám és köztem, miután elváltak apámmal, elköltözött és miután megszületett a kisfiam azóta változott meg, viszont nem ismeri be a hibáit, hogy mennyit bántott engem régen, szerinte nem volt ilyen és biztos nem ok nélkül. Mégis zavar az érzelmi zsarolása.

2022. márc. 21. 11:09
 7/33 anonim ***** válasza:
91%
légy felnőtt..
2022. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%

Eszedbe nem jusson! Ha gyerekkorodban terrorizált, most ugyanott fogja folytatni, csak a te gyerekeden keresztül. Mindig lesz valami baja. Ha cumit adsz neki, akkor az, ha az ujját szopja, úgy az.

Tapasztalat.

2022. márc. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan okkal laktok ott, ahol. És minden amellett szól, hogy maradjatok. Most biztonság van, akkor bizonytalanság lenne. Plusz költözés, új ingerek stb, lehet a gyerkőcnek se tetszene annyira. Plusz újra előjöhetnek korábbi sérelmek, konfliktusok, vagy újak lesznek, az eszetekre hallgassatok inkább. Én nem rúgnám fel az életemet a bizonytalanért az biztos. Inkább utazzatok gyakrabban hozzá, mint hogy mindent hátrahagyva kezdjetek olyan életet, amit már most éreztek, hogy nem lesz az igazi.
2022. márc. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%
Véletlenül sem mennék. Nincs mit szépíteni a dolgon, az anyagi biztonság az első, főként egy kisgyermekes családban. Ezen felül írod is, hogy anyáddal rossz volt a kapcsolatod. Hidd el, ez nem változik meg ilyen gyorsan, most is csak a távolság szépíti meg a dolgot. Semmi sem szól a költözés mellett, semmi.
2022. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!