Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet a megoldás ebben a...

Mi lehet a megoldás ebben a helyzetben? Csak a költözés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy 25 éves lány vagyok és kezd nagyon tele lenni a hócipőm a szüleimmel. Még velük élek.


Amióta az eszemet tudom mindig mindent megkaptam amit csak kiejtettem a számon. Fényképezőgépet, ékszereket, laptopot stb. Szeretetben sem volt hiány, de mindig is úgy éreztem, hogy az édesanyám már túlzásba is viszi a szeretetet. Egyke gyerek vagyok, ezért nem oszlott meg a figyelem köztem meg más testvéreim között.


Édesanyámmal mindig az volt a bajom, hogy úgy érzem túlagyal, túlaggódik mindent, ami velem kapcsolatos és mindig mindenről tudni akar. Úgy érzem, hogy még így 25 évesen is nagyon rajtam akarja tartani a szemét. Mindenbe beleüti az orrát, állandóan magyaráz, hogy szerinte ezt így kellene, azt meg úgy kellene. Mindig is az agyamra ment ez a túlféltés, amit produkál irányomba. Ha megyek valahova mindig tudni akarja, hogy hova megyek, kivel megyek és várhatóan mikor jövök haza. Ráadásul sosem vagyok elég jó. Mindig mindenbe beleköt. Most miért ezt csinálod, miért nem azt és miért így csinálod miért nem úgy. Ő úgy érzi meg úgy gondolja, hogy mindig mindent jobban tud ezért állandóan jártatja a száját és mondja a véleményét még akkor is, ha nem kérte senki, hogy mondja el mit gondol. Vannak olyan időszakai, amikor állandóan csak panaszkodik és mindenkiben csak a rosszat látja. Ilyenkor mondogatja mindenkiről a negatív meglátásait és sosem jó neki semmi meg senki.


Édesapám talán egy fokkal elviselhetőbb. Kevesebbet beszél, de ő is mondogatja mindig azt hiszi, hogy mindent jobban tud és mindenben neki van igaza.


Annyira unom már tényleg ezt az állandó okoskodást meg mindenbe beleszólást meg nagyon sok minden még az idegeimre megy velük kapcsolatban.


Én úgy érzem, hogy egyáltalán nem vagyok meg nem is voltam soha rossz gyerek. Sőt, nagyon sok szülő úgy gondolom örülne egy ilyen gyereknek, mint amilyen én vagyok. Nem dohányzok, nem megyek minden hétvégén buliba, nagyon ritkán iszok alkoholt, nem drogozom, nem hozok minden héten másik pasit haza, vannak céljaim az életben és igyekszem is tenni értük. Már leérettségiztem, szakmám is van és tovább szeretnék tanulni egyetemen is és jogosítványt is szeretnék. Mindemellett kb 3 éve sok mindent magamnak fizetek, mert mindig volt valami munkahelyem. Nem kéregetek tőlük kölcsön semmire. Ha szeretnék valamit, akkor megveszem a saját pénzemből. De még velük élek, mert egy albérlet vagy egy lakás nem olcsó.


Az a legrosszabb az egészben, hogy mikor már tényleg felidegesítenek és úgy érzem, hogy elegem van és vissza merek szólni meg kimerek állni magamért, akkor mindig az a vége, hogy én vagyok a bunkó meg a hálátlan és nekem kellene bocsánatot kérni. Ők akármit vágtak már a fejemhez és rosszul esett nekem sosem kértek bocsánatot semmiért, de amikor én mondok valami olyat, ami nem tetszik nekik vagy bántónak érezték, akkor meg vannak sértődve és hetekig nem szólnak hozzám. Nem veszik észre, hogy a viselkedésükkel kicsinálnak idegileg, mert nem birom már ezt a túlféltést meg okoskodást és hogy ezzel elüldöznek maguk mellől és azt érik el, hogy nem akarom beavatni őket semmibe, mert állandóan jön a kioktatás meg a “majd én megmondom a tutit”.


Most van párkapcsolatom egy velem kb egyidős sráccal, de nem tart régóta a kapcsolat. Eddig jól megvagyunk és szeretjük egymást. Már itthon is bemutattam és ő is bemutatott engem náluk. Komolyan gondoljuk egymással ezzel a sráccal és úgy érzem, hogy talán ő lenne a menekülő út is innen. Mindketten keresnénk munkahelyet és vennénk egy kis közös lakást. Ezt az opciót látom jelenleg a legjobbnak.


Mi a véleményetek? Volt valaki hasonló helyzetben?


2022. márc. 21. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Koltozz el, persze, de konyorgom, ne ugorj bele rogton egy lakasvasarlasba a paroddal, ha friss kapcsolat. Egyutt sem eltetek meg!

Termeszetesen ha csak te veszed a lakast, a te neveden lesz, az ugy oke.

De kozosen meg ne!

Menjetek alberletbe, vagy ahova akartok, de ne csinalj hulyeseget kerdezo, nem kell az elso random sraccal kozos valamit venni, alig ismered.

2022. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

"talán ő lenne a menekülő út is innen."

Nem, nem, nem és nem.

Nem így költözünk össze valakivel, nem így vásárolunk közös vagyont, mert ennek így nem lesz jó vége. Magaddal fogsz kicseszni, ha így teszel.

2022. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Ágyas tóni ***** válasza:
79%
Költözz
2022. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Ismerős a szitu, DE! Semmiféleképpen se menekülj bele egy közös lakásvásárlásba. Próbáljátok ki az albérletet együtt, nem szabad ilyet csinálni.

Költözzetek össze vagy költözz külön.

Nekem is hasonlóak a szüleim, nagyon szeretem őket, de 19 évesen én elköltöztem otthonról, pont ezek miatt.

2022. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Nah, anyósom ilyen. A férjem leszoktatta róla, de most engem traktál mindenfélével, pl a múltkor elmondta, hogy szerinte hogyan kellene átalakítani a mi házunkat, még alaprajzot is készített :)

Ha bármilyen problémánk van és véletlenül a tudomására jut, folyamatosan azon agyal, volt, hogy mondta, hogy egész éjjel azon gondolkozott, hogyan tudna nekünk segíteni.

Férjem 47 éves, anyósom 74, és kb mindig is ez ment, tudomásom szerint.

Szóval ez már kb örökre így marad, vannak ilyen emberek.

2022. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem akarok meggondolatlan lenni, de amikor az embernél betelik a pohár, akkor menekülne akár a híd alá is csak hagyják már végre békén…


Sosem értettem mire jó ez, hogy állandóan csesztetik a másikat meg helyette akarnak dönteni meg mindenbe beleakarnak okoskodni. Borzalmas…


Édesanyámnak van egy testvére, aki majd’ 50 éves már és az apukájuk ugyanilyen, mint anyám. A papám 80 éves, de még mindig beleszól mindenbe, főleg a majd’ 50 éves nagybátyám életébe pedig a nagybátyámnak már van felesége, 3 gyermeke és egy unokája is mégis rendszeresen cseszteti a papa.


Egyszerűen nem értem miért kell a szülőknek életük végéig csesztetniük a gyerekeiket. Aztán csodálkoznak, hogy a gyerekük menekül otthonról, nem kéri ki a véleményüket semmiben, sőt amit csak lehet eltitkol előlük stb. És nem veszik észre magukat.

2022. márc. 21. 14:08
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Igen, ez így van, de akkor is butaság, ha közösen egyből a lakásvásárlásba ugranál a barátoddal.

Ne is próbáld megérteni, sajnos már nem tudsz rajtuk változtatni, csak elfogadni tudok őket és a lehető legkevesebbre korlátozni a kapcsolattartást.

2022. márc. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
A közös lakásból az lesz, hogy évtizedekig fizetheted a pasid részét a lakásból, ha te maradsz benne. Mert nem fogtok örökké együtt élni, a kapcsolatok 70%-a szétesik. Persze lehet, hogy így "bünteted" magad, amiért nem fogadod el a kontrollmániás szüleidet. Amúgy tudod-e, hogy a külön lakáshoz is kulcsot fognak kérni a szüleid, és mikor hazaérsz munkából, már ott tévéznek? Ezen a módon nem szabadulsz tőlük, csak ha másik városba is költözöl.
2022. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
Ha el akarsz menni, vegyél ki szobát és állj a saját lábadra. NE egy szinte még ismeretlenbe kapaszkodj!
2022. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
És miből vennél lakást? Vagy 25 évesen van kb 20 millió megtakarításod? Meg a pasinak is kb ennyi?
2022. márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!