Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tegyem ezt rendbe...

Hogyan tegyem ezt rendbe magamban?

Figyelt kérdés

Lehet rossz kategória, de mivel apámról is szól a kérdés így ide raktam.


Apám sosem fogadta el a korábbi kapcsolataimat, azon belül pedig mindig azzal volt a baja hogy én kivel vagyok.


Tudnék durva sztorikat leírni, de az hosszú lenne, viszont volt már hogy kiakart tagadni, vagy kidobni engem mert nem tetszett neki az akkori srác akivel randiztam és még kiskorú voltam.

Sosem álltam le semmilyen alkoholista vagy drogos, bajkeverő emberrel.


Sosem volt semmi jó neki. Túl idős, túl messze lakik, cigány, miért nem jómódú, tán cigány az anyja/apja, mit akar egy budapesti tőlem, csak jogász, orvos, valami jómódú lehet.


Annyira messzire ment ez az egész hogy teljesen elfordultam az ismerkedéstől, mert elkapott a szorongás és a gyomorideg mikor találkoztam valakivel, és rögtön tudtam hogy apám utálni fogja, mert nem felel meg minden elvárásának. Tudatalatt már apámnak akartam a tökéletes férfit megtalálni... nem sikerült, akárkit mutattam be, ment a vita, meg a lebeszélés.


Apámnak olyan követelései voltak ezzel kapcsolatban hogy csak velem egykorú lehet, csak a városomba lakhat, nem lehet cigány, nem lehet külföldi, nem lehet pesti, csak diplomás, jómódú, vagy orvos vagy jogász, esetleg ügyvéd, a lényeg hogy valami ilyesmi jól fizető munkája legyen.


Most úgy jött a helyzet hogy visszaköltöztem szüleimhez. Viszont mikor külön éltem, akkor is ugyanez az érzés kavargott bennem. Nem tudok nyitott lenni az ismerkedésre.


Olyan munkám volt meg van most is, ahol rengeteg külföldivel találkozok. Neki ez a legnagyobb probléma. Hogy simán előfordulhat hogy épp egy külföldi tetszik meg. Életembe nem láttam ilyen embert aki ilyen szinten irtózik más nemzetiségű emberektől. Rengeteg ismerősöm van a világ minden tájáról. Mikor bemutatnák valakit, már húzza a száját, pofákat vág. Megsem akar ismerni senkit, rögtön jönnek az előítéletek. Azt hogy hogyan viszonyul mondjuk az ázsiaiakhoz vagy feketékhez, inkább nem is írom.


Nem tudok úgy a dologhoz állni már hogy MAGAMNAK keresek párt és nem neki. Pszichológusra lenne szükségem? Vagy mit tegyek hogy elmúljon ez a szorongás? Egyszerűen nem megy így az ismerkedés.


22N



2022. márc. 23. 13:48
1 2
 1/14 Metionin ***** válasza:
100%
Első körben el kellene kerülni azt, hogy újra vele lakj. A távolság segít, amint lehet, költözz újra külön. Az ismerkedéseidet pedig ne mondd el neki, csak akkor ha valakivel már komoly az ügy és akkor se feltétlen mutasd be. Felesleges gyártani a konfliktust, apádnak valószínűleg senki nem lenne jó. Nem a pasikkal van a baja, hanem irányításmániás. És jah, a szakember segítsége sem ártana.
2022. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
"Most úgy jött a helyzet hogy visszaköltöztem szüleimhez." Hja kérem, ha te szántszándékkal pont az ellenkezőjét tetted annak, amiről a napnál is világosabban tudod, hogy kéne tenned, akkor rajtad nem lehet segíteni. Ne az apádban keresd a hibát, ez a te döntésed. Saját jogon b*szod el az életedet.
2022. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Beérik a fidess idegengyülölet politikája..Tapsot neki.Gondolom faterod is

full fidesses.

javaslatom az,mint az előttem szólóé,távolodj el tőle,mihelyst tudsz,

mert teljesen meg mérgez a butaságával,rosszindulatával.

Már láthatod is magadon, jó kis belső feszültséget és súlyt akasztatott

a válladra. Pedig még épp hogy kinőtted a gyerekkort, segítenie

kellene,nem beteggé tenni.

Csak úgy tudsz kerek,egész és egészséges életet élni,

ha a tájékára se mész. Mert az ilyen alak egész életében érzelmileg

zsarolni fog. Beteg lelkivilágú ember.Sajnos az én szüleim is

hasonlóak, és én is küzdök velük,pedig már saját családom

van.De már nemegy városban élünk,így elviselhetőbb az egész.

2022. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg nem tudok külön költözni. Magamtól nem megyek vissza. Ha tovább olvastad volna, ott írtam hogy ugyanúgy bennem volt ez az érzés mikor különéltem. Nyilván tudom ez így nem a legjobb, nem is tervezem hogy sokáig ott éljek. Csak azt írtam hogy jelenleg most ez van.
2022. márc. 23. 14:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
De csak a különélés a garancia arra, hogy elmúljon. Mért kell otthon laknod?
2022. márc. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tudod leszarni, hogy apàd mit gondol? Ha neki orvos faszi kell, keressen magának orvos faszit. Nem ő fogja megmondani, kivel lehetsz boldog és kivel nem. Amíg vele élsz, ha lesz pasid, ne vidd haza, menj te a pasihoz.
2022. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy anyukád ehhez mit szól?
2022. márc. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
pszichológus kell, hogy túllendülj ezen
2022. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó,hiába az elmedoki, ha nap mint nap egy ilyen közegben él.
2022. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát, anyám közel sem ilyen. Neki is megvan a saját véleménye hogy kit képzelne el mellém, de sosem szólt bele ilyen szinten. Ha normálisan bánik velem akkor neki mindegy. Apámnak viszont nem számít, akár a tenyerén is hordozhat engem bárki, akkor se lesz neki elég jó, ha nem az ő "igényeihez" választok...


Ilyeneket szokott csinálni, hogy pl.egy teljesen normális beszélgetésnél ha feljön a magánéletem mint téma, mások örülnek hogy van valaki, ő meg rögtön benyögi, hogy "Dehát cigány. Nem magyar. Ide magyar gyerek kell!"


...

2022. márc. 23. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!