Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mégis hogyan beszéljem meg a...

Mégis hogyan beszéljem meg a volt férjemmel hogy ez nem egy felelősségteljes szülői viselkedés, még akkor sem hogyha a lányunk bízik benne és hallgat rá?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 17 éves lányunk a volt férjemmel, és van két közös gyerekünk a jelenlegi férjemmel. A kicsik nyilván sokkal több törődést és figyelmet igényelnek, de nem gondolom hogy elhanyagolnánk a lányom. Elég jó jegyeket hoz haza, a suliban nincsen rá panasz, jó gyerek. Vagyis eddig ezt gondoltam, de most bementem a szobájába mert reggel nyitva hagyta az ajtót és az egyik gyerek bemászott, és ott pakolászott meg ilyesmi. Olyan dolgokat találtam nála amiken teljesen kiakadtam. Például egy levél görcsoldot amikor pontosan jól tudja miért nem szabad ilyesmit szednie. Valamint a szekrénye belső ajtaján képek, az egyiken táncol egy lánnyal olyan ruhában amit még nem is láttam, a másikon egy CIGI van a kezében. Lefotóztam ezeket és rákérdeztem az apjánal hogy tud-e ezekről, erre mondta hogy persze, mindig akkor megy bulizni mikor nála van, mert én nem engedem. Hogy be megy értük a városba kocsival "nem hagyja őket ittasan tömegközlekedni". És hogy nyugodjak meg mert nem iszik mértéktelenül, és a cigit is ő veszi neki valami ezüst valamit szív... Mert hogy így pénz hiányában "nem szív szemetet", és ő kontrollálja a mennyiséget. Valamint hogy buli után hagyta már hogy a barátaival ott náluk aludjanak. Szóval az apja meg a nője mindent tudnak és hagyják ezt. Mit csináljak??? Az apja majd azt is engedi hogy 17 évesen szexelgessen, ha úgy gondolja??

2022. márc. 26. 02:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
92%
Miért baj ha kicsit lazítja. Jobb lenne, ha részegen vezetne a lányod? Vagy ha eljut fősulira és ott minden nap buli, kontroll nélkül.? Így biztos lát olyat akikfulra isszák magukat és olyan nem akar lenni. Igen felelősen viselkedik az apa. Légy nyitott a lányod felé és beszélj vele erről, de nem megvetően. Ismerd meg hogy buliban milyen. Légy rá büszke hogy, bulizni és válalhatóan viselkedik. Így mindig szeretni fog és nem megy boszorkának fog tartani. Nem baj ha mértékkel fogyaszt alkoholt. Cigi az meg egy lázadási forma, ha tiltod akkor csinálja. Ha nem lehet inkább lerakja. Beszélj a lányoddal bátran es ne vésd megérte. Hisz már felnőtt.
2022. márc. 26. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
62%
Cigarettáztatni, szesszel itatni a kiskorút egyik szülőnek és ebből semmit nem beszél meg a másik szülővel (akié ráadásul a felügyeleti jog -én azt feltételezem), ez nagyon durva. Kérdező, mond, hogy délelőttre bekészítetted a reklámbevételnövelő kattintásgenerátor témát!
2022. márc. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 anonim ***** válasza:
14%

Nem helyes amit a férjed csinál és a lány sem érzi magát jól. A levél gyógyszer erre utal, hogy alapból valamiért nem érzi jól magát.

Miért nem veled beszéli meg a dolgokat, ezt nem tudom.

2022. márc. 26. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 anonim ***** válasza:
92%
Lányoddal nem alakult ki bizalmi kapcsolat, hogy miért nem, azt nem tudom, vagy "nagyon apás volt régen is", sokminden lehet.
2022. márc. 26. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
81%
Sajnálom de 17 évessen nem kuskorú. Kedves második. Itt a mai felnőttek közül mindenki otthon ült és egy kortyot alkoholt nem ívott. Ja és 7re otthon volt minden nap.
2022. márc. 26. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
15%
5# Sajnálod? Miért? Nem kiskorú? Akkor mi? A dohánybolton meg az italkimérésen mi az a 18? Nem az a szám, ami alatt a szülő vásárolja a gyereknek, ha lehetne akkor nem lenne gátló karika. A többi csúsztatásra, irreleváns és túlzó sarkosításra az írásodban nincs mit mondani.
2022. márc. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen rendben van amit a férjed csinál.Mikor élje ki magát a lányod majd 50 évesen?

Amúgy ha az apjával és a.nojevel jobb a kapcsolata mint veled ott gond van.

Bár mondjuk megértem szegény lányodat inger szegény környezetben és ott is utolsónak lenni hát nem egy öröm.

2022. márc. 26. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 anonim ***** válasza:
91%

Istenem. Az apja engedi hogy bulizzon, de legalább oda figyel rá. Te eddig ezeket mégcsak észre sem vetted...

Egy év múlva 18 lesz, onnantól mit dörgölsz az orra alá, mint visszatartó ok? Még azzal se tudod megfenyegetni, hogy akkor menjen ahova akar, mert szerintem az első lesz hogy költözik az apjához.

2022. márc. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
89%

valamit elrontottál, ha veled ezt nem tudja megbeszélni. de erre nem a letámadás lesz a helyes lépés, mert akkor még többet rontasz a dolgon.

vedd észre, hogy nem kislány. és beszéljétek

2022. márc. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 anonim ***** válasza:
89%
ja, és de. ez felelősségteljes
2022. márc. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!