Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külföldön élők, ti hogyan...

Külföldön élők, ti hogyan álltok ehhez?

Figyelt kérdés

Szóval kint éltek, megvan a saját kis életetek, családotok, barátaitok kint stb. Már megszoktatok ott, kialakult az életetek, a mindennapjaitok. Igen ám, de a szülők, távolabbi családtagok Magyarországon vannak, és ünnepekre várnak titeket. Tehát akkor nincs kettesben, vagy ha van gyerek, akkor szűk családban töltött karácsony, mert a szüleitekhez gondolom, el akartok menni, és nem indultok útnak 25-én.

Az összes nagyobb ünnep akkor másoknál van, bőröndből öltöztök, nem alhattok a saját ágyatokban stb.


Másik: hogyan oldjátok meg a háziállat kérdést? Ha távolabbi országban éltek, ugye nem kivitelezhető autóval menni, akkor addig panzióztattok, vagy emiatt nincs inkább állatotok?


Nálatok hogy van ez? Ki hogy oldja meg? Szívesen olvasnék erről.



2022. márc. 28. 13:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%

A megoldás nagyon egyszerü: az én életem csak rám tartozik, évente egyszer vagy kétszer meglátogatom a szülöket, a családi és egyéb ünnepeket meg a párommal illetve gyerekeimmel töltöm.

Márcsak azért is, mert az ilyen ünnepek a meghittségröl, nyugalomról, lazításról kellene, hogy szóljanak, ezt nem teszem tönkre sem magamnak, sem a gyerekeimnek azza, hogy utazunk, idegen helyen vagyunk (mert aszülöknél azért csak nem vagyunk otthon, mivel nem ott élünk), "böröndböl" élünk, öltözködünk, már csak ezért is maradunk a saját otthonunkban.

A karácsony tipikusan az, amikor soha nem megyünk a szülökhöz, mert télen nem utazunk, az idöjárás is bizonytalan, meg az utak is. Karácsonykor felhívjuk öket, és ennyi.

Néha az egyik út egybeesik esetleg a húsvéttal, de legtöbbször azt is a saját családommal töltjük.

2022. márc. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%
Ismerős család költözött Németországba, 1 napi autóútra. Ez repülőhöz kevés, kocsival meg több napra kell jönni. A gyerekeik már ott születtek, a nagyobb ünnepek közötti időszakokra időzítik a látogatásokat, 1-2 hetet töltenek itthon rokon látogatással. Az ünnepnapokon a gyerekek miatt már otthon vannak, előtte utaztak ők is (bele is fáradtak).
2022. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
83%
Sosem m3gyunk haza karácsonyra. Nyáron megyünk
2022. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
87%
Na! Pont egy ilyen elott allunk! Es ez engem is erdekel! Hogy oldjuk meg ha kijutunk. Unnepek latogatas hianyzik mindenki. De szeretnenk kijutni. Faj a szivem is! De ez a kerdes pont a napokba kezdett el komolyodni bennem!
2022. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
8%

Jajjj, ez a nyüsssz ágyikó miii?? :)

Figyelj. Nem el külföldön a tesóm, csak 200 km re. Ott él a párja. Ünneplő a párja családja így elérhetőbb, ez van. Amióta van gyereke, nem mennek sehova. Sőt , a tesóm be van dilzve, és 2 ünnep közt se, mert ő akkor lehet otthon gyerekkel normálisan, hagyják békén. Azért irigylem, hogy így leszarja szüleit érzéketlen és beképzelt, de a 2 ünnep közt simán beleferhetne, ha már van gyerek főleg, főleg távolról.

2022. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi az utolsó 2 Karácsonyra nem mentünk haza, előtte mindíg (2015-ben költöztünk ki).

Nekünk van egy lakásunk Bp-en, ott lakunk ilyenkor. A kutya addig panzióban. Akkor is ha máshova utazunk esetleg.

Az utolsó 2 évben csak nyáron voltunk otthon (bár én itt is itthon vagyok).

2022. márc. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyik évben mi megyünk haza karácsonyra, másikban hozzánk jön, aki akar. Mi autótávra élünk (800 km). Direkt olyan méretű kutyát választottunk, aki jöhet velünk.
2022. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk szoktak kiutazni, mi amúgy sem nagyon vágyunk vissza már oda.
2022. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
89%
14:33- ugye tudod, hogy neki munka mellett ugyanúgy élvezet egy kis nyugiban eltöltött idő, mint bárki másnak? Ettől miért is érzéketlen és beképzuelt valaki? Ráadásul az a távolság neki is annyi, mint nektek, szóval a lesz---ást nem igazán tudom értelmezni. Te hányszor látogattad meg, meg a szüleitek? Ja tudom, mindenkinek macerás, meg kifogás biztosan akad, csak akkor meg inkább be kellene fogni. Biztos vagyok benne, ha lenne igénye a kellemes társaságotokra, akkor örömmel pakolná fel a kiscsaládját, de valószínű nincs. Ha így beszélsz róla, akkor csak azt csodálom, hogy neked miért fáj, hogy nem jön?
2022. márc. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%

Ha olyan helyen dolgozol, hogy minden ünnepre kapsz minimum egy hét szabit, akkor haza tudsz menni.

Sokunknak olyan a munkahelye, hogy ezt nem kapja meg lehetőségként, csak x év után talán.

Ha már kint élsz és itt dolgozol erre számolni kell.

Mi 3 év után szeretnénk most hazamenni, mert a járványidőszak alatt egy pici babával nem sikerült.

Igaz a szüleink 2 éve még ki tudtak jönni látogatóba.

Van egy tengerimalacunk, sajnos örökbe kell adnunk, mert 2 hétre nem tudjuk kire hagyni, de engem már ez sem érdekel, csak a gyerekem ismerje a nagyszüleit.

Ha otthon is laknánk a karácsony az a saját családunkról szólna, mint testvéremnél, akik kb 300 km- re laknak a szüleinktől.

2022. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!