Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek anyukám egyszer...

Szerintetek anyukám egyszer majd megbekel azzal hogy nem lett minden gyereke tökéletes?

Figyelt kérdés
Anyukám gyógyszeres és professzor egy egyetemen. Egyedül nevel minket, mindig megvolt mindenünk hugommal. Nálunk a családban elég sok orvos van, mamam, nagynéném akik amerikaba laknak és dolgoznak így nekünk is akarta ezt erőltetni, de nekem sose volt erossegem a kemia biosz, én jol tanulok, sportolok stb de ennek biztos közé van ahhoz hogy kiskorunkban hibaznunk se szabadott a húgom viszont q szöges ellentetem. Most fog gimibe menni, de elég gyenge gimibe, ő is sportol már nagyon régóta, mukorizik. Nagyon sikeres is, így allandoan edzésre jár, versenyre, most a terdet is műtöttek ezért felevkor majdnem megbukott. Persze anyukám ezen teljesen kibukotr, csak azért nem buktattak meg mert beszélt a tanárral. Nem volt még barátja de van egy fiú az osztályában akivel le is feküdt pl, 14 évesen. Én 18 evesen vesztettem el, az első komoly kapcsolqtombol. Szóval ő eléggé lázadó, és anyukám teljesen kíván hogy o nem lesz tökéletes stb, mikor ez nem igaz szerintem. Edző szeretne lenni, ami szerintem egy nagyszerű hivatas, főleg hogy imádja is. Velem e téren nincsen baja, én a kulkerre szeretnék menni, nemzetközi gazdalkodasra. De szerintetek valaha is megbekel hogy nem lett egyik gyerekből se orvos?

2022. márc. 30. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem angyon van más választása, csak rájön hogy nem kell ugmyond haragudni.
2022. márc. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A tökéletességet nem az jelenti, hogy orvos lesz a gyerek. Sajnos a szülők sokszor nem figyelnek a gyerekükre, nem a gyerek valódi képességeit akarják megismerni és felszínre juttatni. Még a képzettebbek is azt hiszik, hogy a gyerek az ő kicsinyített másuk és számára is az a megfelelő út, amin a szülő lett sikeres. Pedig ez nem így van.
2022. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó hogy nem mész/mentek orvosnak!


Fel sem vettek volna az egyetemre, de ha sikerült volna is nagy nehézségek árán, fél év alatt simán kibuktál volna. Ha ezt nem szívből csinálod, megpusztulsz. Evvan. Anyukád is legyen ezekkel tisztában!

2022. márc. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen persze. Bár én jól tanulok de nem tudtam volna emelt kémiát írni, biosz meg csak csak, de sose érdekelt, persze altalanosba meg próbáltam nem ellenkezni hogy jó jo ez de azért gimibe már elojott hogy a matek jobban megy. Jó hivatás ez az egesz, unokatesom most csinalja a fogorvosit, 2 év múlva diplomazik, neki mindig ez volt a vágya de látom rajta ahogy szenved mindig, hogy vizsgaidoszakba egy szabad perce nincsen. Amugy apukamnak sincs közé az orvosihoz, mégis egyszer hozzament és nem nézte le soha, mondjuk nem is lehetne mert szerintem többet keres mint egy orvos kb (🤢) de a hugomat semmilyen tantárgy nem érdekli, hiába mondtam neki hogy ez van, a testnevelesi egyetemre is kelleni fog egy érettségi, egyik fülén be másikon ki. Tudom hogy jó edző lenne belőle, de ha ezért se tesz, néha tényleg ense ertem
2022. márc. 30. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!