Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha anyám emiatt...

Normális, ha anyám emiatt tart lúzernek?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi, hogy nemrég töltöttem a 19-et. Az elmúlt fél évben kezdtem el azt érezni, hogy újra boldog vagyok és szépen fokozatosan helyrejön az életem.

Nagyjából 2 évig küzdöttem elég erős depresszióval és pánikbetegséggel ami miatt a középsulis éveimet gyakorlatilag a szobámba gubbasztva töltöttem.

Mikor elhatároztam, hogy helyre hozom az életem mert boldog szeretnék lenni, nagyon hamar sokkal jobban éreztem magam. Találtam munkát, ami kifejezetten szeretek, barátokkal rendszeresen járok edzeni, sokkal többet mozdulok ki itthonról. Anyám problémája az, hogy soha nem volt még párkapcsolatom és amikor itthon vagyok folyton azt kell hallgatnom, hogy miért nem voltam képes ennyi idő alatt találni egy barátnőt, és miért vagyok ekkora lúzer. Gyakorlatilag képtelenség vele úgy beszélni, hogy ezt ne hozná fel témának. Mindig ugyanazzal jön, hogy legtöbben már 16 évesen túl vannak több kapcsolaton, meg ő és apám is 15 évesen vesztették el, nekem meg egy csókom se volt 19 évesen.

Hozzáteszem én jelenleg nem igazán szeretnék kapcsolatot, de nem érzem, hogy különösebb probléma lenne ezzel. Több velem egykorú barátom is van, akiknek szintén nem volt még kapcsolatuk, lányokat is ismerek akiknek szintén nem volt még és van aki idősebb is nálam, miért ekkora baj, ha nem igénylem jelenleg? Szoktam persze lányokkal beszélgetni, volt már lány is akinek tetszettem, de még soha nem éreztem igazán szerelmet, vagy azt hogy ezzel a lánnyal el tudnék képzelni egy kapcsolatot. Tényleg ennyire gáz, vagy szerintetek is túlreagálja anyám az egészet? Jelenleg elköltözni még nem tudok sajnos, de már gondolkoztam rajta őszintén szólva.



2022. márc. 30. 23:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Elég katyvasz lett az egész szöveg, ezért bocsánat.

Elég fáradt vagyok és utálok hosszú szöveget írni telefonról.

2022. márc. 30. 23:36
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Túlreagálja. Az, hogy kimásztál a depressziódból meg a pánikból, úgy 100x nagyobb teljesítmény, mint az, hogy őt 15 évesen már dugták. Gondolom, túl sok eredményt azóta se ért el, ha téged ezzel cseszeget. Majd lesz neked is valakid.
2022. márc. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ezt nem lehet erőltetni, ahogy ő teszi.


Én 18évesen csókolóztam először, 19évesen első barát, annyira nincs jelentősége később, 5-10-20év múlva hogy kinek hány évesen.

2022. márc. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 trog válasza:
97%

Először is gratula, hogy kijöttél a depresszióból/pánikbetegségből. Lehet hamarabb összejött volna, ha támogatnak baszogatás helyett és nem frusztrálnak téged ilyen hülyeségekkel. Költözz külön, ha teheted, neked is jó lecke lesz, meg talán ők is máshogy viszonyulnak majd hozzád.

Én 22 éves koromig nem is csókolóztam, 23 évesen vesztettem el a szüzességem és most vagyok az első kapcsolatomban lassan három éve és most lettem 30. Én is hasonló helyzetben voltam mint te, lehetőségem lett volna, de nem akartam olyannal lenni, aki mellett nem érzem azt, amit a mostani párom mellett. Ne foglalkozz velük, hagyd rájuk, ne hagyd ők döntsék el, hogy mit tegyél.

Időd bőven van, nem maradtál le semmiről.


Már majdnem elküldtem a választ, de még bevillant az, hogy lehet attól tartanak, hogy meleg vagy és azért hozza fel mindig a témát :).

2022. márc. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Eleve nem normális, ha egy anya lúzernek tartja a gyermekét.

A szüzesség meg az embernek a magánügye.

Mondjuk a magányt sem kéne túlzottan megideologizálni, nem rossz az, ha van valaki az ember mellett, akivel őszintén szeretik egymást, de ez még nem jelenti azt, hogy baj lenne, ha az ember nem áll össze az első adandó alkalommal bárkivel. Sőt, azt szokás mondani, hogy általában az intelligens emberek többet válogatnak.

És egy örök igazság: jobb várni egy jó kapcsolatra, mintsem belevágni mihamarbb akkor is, ha az pocsék. Sok olyat ismerek, aki erre az életkorra már szinte kiégett.

Szóval nyugi, és építgesd az életedet úgy, ahogy te szeretnél élni!

2022. márc. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%
Ha 22 éves korodig nem veszíted el,utána csak teher lesz és évről évre nehezebb dolgod lesz .
2022. márc. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy lúzer, sőt, ellenkezőleg :)
2022. márc. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk alapból nem nagyon adnék olyan ember szavára aki arra büszke, hogy megpi..názták 15 évesen.
2022. márc. 31. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy meg túl van tolva ez a "szüzesség" téma. Akkora feneket kerítenek neki, miközben pont ugyanolyan dolog az életben mint bármi más.


Mintha azt mondanám, hogy nincs értelme az életnek, ha még soha nem síeltél, soha nem vezettél, soha nem voltál Rómában vagy soha nem főztél magadnak babgulyást.

2022. márc. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Valahogy más világ lett, nehezebb ismerkedni. 3 huszonéves kollégám, remek emberek, mind szingli. Ha nincs szerelem, akkor mit akar anyád. Csak dugj meg mindenkit?

40 elmúltam, fura nekem is, mi van a fiatalokkal, de hidd el, sokan vannak ezzel így, nem vagy lúzer. Eljön mindennek az ideje.

2022. márc. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!