Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan ember, aki rossz...

Van olyan ember, aki rossz gyerekkor miatt haragszik valamelyik szülőjére?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 8. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Sokáig haragudtam, évekig, de már elengedtem a dolgot. Nem része az életemnek egy ideje, ez nagyban segítette az egész feldolgozási folyamatot.


Van saját családom, férjem, gyerekem.

2022. ápr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Haragnak nem mondanám, inkább csak sokszor sóhajtozom hogy "mi lett volna ha anyám nem egy gyökér".


Bár az is igaz, hogy nem írtad mit nevezünk rossz gyerekkornak. Engem azért nem vertek, voltak amolyan zsarolások meg verbális agresszió, de igazából úgy van vele az ember mint az 1-es válaszoló. Legyint az ember, elengedi egy idő után.

2022. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem vannak bőven, 8 milliárd emberből biztos hogy van sok ilyen.
2022. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen en haragszom anyára. Apukám alkoholista ill jatekszenvedélyes amiota csak élek. Meg lett volna esélye h ott hagyja. Sose tette inkább őt választotta mint tesomat és engem. Ettől függetlenül szeretem de haragszom rá.
2022. ápr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik volt osztálytársam gyűlöli az apját. Mert az apja őt gyerekkorában fizikálisan és mentálisan bántalmazta hosszú időn keresztül.
2022. ápr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 buddha2 válasza:
100%
Én sem szerettem apámat, mert kemény volt velem. Aztán felnőttem, a vállamra is rákerültek azok a terhek, amik őt nyomasztották. Huszonévesen elengedtem és tiszteltem, becsültem, szerettem amíg csak élt. Ma már nagyon szeretném ha még velem maradt volna pár évig. A fiam el lett kényeztetve az én gyerekkoromhoz képest. Ő gyűlöl, még a telefonjaimat sem veszi fel, az anyjával él.
2022. ápr. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 De La Cruse ***** válasza:
44%

Sajnos van.

Pedig:

Mózes II. könyve:20:12

" Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, amelyet az Úr a te Istened ád te néked."

Tehát önös érdekként is felfogható, hogy a szülők tisztelete bőséget, gazdagságot, békés hosszú életet ad annak aki ezt betartja.

És egy másik helyen egy kis magyarázattal:

Mózes V. könyve:5:16

" Tiszteld atyádat és anyádat, amint megparancsolta néked az Úr, a te Istened; hogy hosszú ideig élj, és hogy jól legyen dolgod azon a földön, amelyet az Úr, a te Istened ád te néked."

Nem tesz kivételt, hogy ha apu vagy anyu hülyeséget csinál vagy bunkkózik esetleg alkoholistaszaddistaállat akkor ne tiszteld.

A szeretet és a tisztelet a leg keményebb feladvány az ép észnek.

Viszont az ellentételezésben ott a gazdagság és a békés, patvarkodástól, veszekedéstől, pereskedésektől mentes kiegyensúlyozott élet.

2022. ápr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 De La Cruse ***** válasza:
44%

Máté Evangéliuma:15:4

" Mert Isten parancsolta ezt, mondván: Tiszteld atyádat és anyádat, és: Aki atyját vagy anyját szidalmazza, halállal lakoljon."


Márk Evangéliuma:7:10

" Mert Mózes azt mondotta: Tiszteld atyádat és anyádat. És: Aki atyját vagy anyját szidalmazza, halállal haljon meg."

Ez a másik véglet.

A tisztelet a szülők iránt tisztességet és jólétet ad az embernek viszont a megtagadása akár rövid élethez és ítélethez vezet.

2022. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!