Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért bízik mind a két lányom...

Miért bízik mind a két lányom jobban az apjában mint bennem?

Figyelt kérdés

A nagylányom 26, a kicsi 17 (tudom, már ő sem kicsi🙂). Mikor a nagyobbik lányunk olyan 5-6 éves volt elég sok gondunk volt a férjemmel, elvesztettünk egy babát, és majdnem elválltunk, szóval a kisebb lányunk igazi szivárvány baba volt ahogy ma mondani szokás. Viszont mostanában mind a ketten inkább a férjemhez fordulnak bizalommal, meg persze egymáshoz is. Mind a kettőjükért a férjem ment a bulikba, a kisebbért még mindig. Őt hívta a nagylányunk mikor szakított a barátjával, és nem tudta mit csináljon, akkor is őt hívta amikor kérdés volt hogy terhes-e (nem pánik volt, inkább csak izgalom). A kisebbik lányom meg tényleg mindennel hozzá fordul, neki mesél a sulis dolgokról, általában reggel az apja viszi be a suliba autóval mert messze lakunk. Mikor bulizni akar menni vele beszél, őt hívja ujjongva mikor sok tanulás után 5-ös lett a matek dolgozata. Amit tudok azt majdnem mindig a férjemtől tudom. Eddig ezt úgy kezeltem hogy normális, de tegnap este is elment a barátaival be a városba a lányunk, olyan este 9 körül a férjemmel filmeztünk, és a ő hívta a férjemet. Kihangosítva vette fel a telefont, olyan zavartnak tűnt a hangja, de az első az volt hogy “Szia, apum! (mind a ketten így hívják őt) Ugye anyu nincs ott?” A férjem rám mosolygott és elment telefonálni.

Szerintetek mit szúrtam el? Miért benne bíznak? (Bocsánat kicsit hosszú lett)



2022. ápr. 9. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ezt csak te tudhatod. Mi nem voltunk ott veletek.
2022. ápr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem egyszerüen csak apásak, a párod meg kifejezetten jó apa. Ez nem a te hibád, ilyen sok helyen lenne, ha az apák többsége jó apa lenne és nem csak nemzöje a gyerekeknek.
2022. ápr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Én akkor csináltam ezt, mikor anyukámnak akartam meglepit szerezni, és nem akartam, hogy tudjon róla.

Egyébként előfordulhat, hogy bár jó anya vagy, de esetleg a személyiségük közelebb áll az apjukéhoz (erről nem írtál). Az is lehet, hogy te nem látod kívülről magad, túl szigorú vagy, "nehezen" segítesz (tehát elmész érte a buliba, de az úton többször is elmondod, hogy emiatt maradtál fenn tovább, álmos leszel másnap, nem hagyod magától mesélni hanem faggatod stb...), vagy annyira le vagy terhelve (és ezt hangoztatod is, "mindent nekem kell csinálni"), hogy nem akarják rádlőcsölni ezeket a problémákat is. Bármi lehet, ez így elég egyoldalú.

2022. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Azért, mert lányok. Az apjuk a "legjobb fiúbarát", egy olyan férfi, akinek kikérik a véleményét, aki megvéd, aki ért a férfidolgokhoz.

Valóban lehet az is az oka, hogy vele jobban megtalálják a közös hangot. Nincs ezzel semmi baj. Saját magamon is látom, hogy hol ezzel, hol azzal a gyerekemmel találom meg jobban a hangot. Ez nem azt jelenti, jobban is szeretem, csak pl többet örökölt a fekete humoromból.

2022. ápr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Te látod át a helyzetet hogy mi vezetett eddig.
2022. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Argloss ***** válasza:
91%
Nem nagyon írtál arról, hogy te mit teszel azért, hogy jó kapcsolatod legyen a gyerekeiddel. Kicsit azt az érzést kelti így a leírásod, hogy elvárod, mert az anyjuk vagy, de amúgy nem különösebben teszel érte, hogy fontos legyél nekik.
2022. ápr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Tettél biztos valamit amiért nem bíznak meg benned ,nem mondanak el neked semmit.

Valószínűleg férjed megértőbb mint te segítőkészebb mint te .

És nem azért mert lányok ezért apásak .

Rendszeresen kellet valami olyat csinálnod amivel ezt ki érdemelted.

2022. ápr. 10. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Katona Dius ***** válasza:
82%

Nálunk ezt az okozta,hogy anyám sosem foglalkozott velünk. Megszült engem és a két öcsémet, és neki az anyai feladatai ezzel véget is értek. Állandóan kiabált velünk,gyakran vert is. Pszichés beteg volt,sokáig kezeletlenül. Nálunk ez nagy éket vert. És tudom,hogy azért volt ez mert beteg volt, ma már teljesen máshogy viselkedik,mióta kapott egy jó pszichológust és a betegségének megfelelő gyógyszert szed. De attól még nem felejtem el azt a sok szart,amit gyerekként kellett atelnunk mellette. Volt,hogy előttünk akarta megkeselni magát. Ezért mi apuval mindig is jobban kijottunk.

Hogy nálatok mi lehet a gond, azt neked kell tudni. Lehet azért mert tettél valamit/valamiket gyerek korukban ami megmaradt bennük,lehet azért mert az apjukkal szimplán jobban meg értik magukat,vagy ezért mert téged nem akarnak ilyesmi el terhelni. Nektek kell látni.

2022. ápr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Nekem azért nem lett sose jó kapcsolatom az anyámmal mert kiskoromban bármit elmondtam azt tovább adta. Aztán meg "Az anyád vagyok el kell mond" követelés se segített.
2022. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 szbalint01 válasza:
88%
Ez nem azt jelenti, hogy rosszul csináltál volna valamit. Lehet csak szigorúbb vagy, és esetleg félnek a reakciódtól vagy tudják hogy nem azt a reakciót kapnák amit szeretnének hallani. Viszont ami szinte biztos, az az hogy a lányok inkább apásak szoktak lenni, míg a fiúk szoktak anyásak lenni. Ilyen a természete a legtöbb embernek. Lehet még esetleg az is, hogy az idősebbik emlékszik valamire abból az időből amikor majdnem elváltatok, és úgy élte meg hogy te voltál valamiben a ludas, majd ezt továbbadta a kisebbnek (de ez csak spekuláció, és nem túl valószínű). Az viszont ha tényleg szigorúbb vagy mint az apjuk, tényleg lehet ok. Én például a mai napig szinte semmit nem beszélek meg a szüleimmel, mert mindig úgy éreztem túl nagy a szigor vagy nem úgy reagálnának a dolgokra ahogy én azt várnám. Ha valamit megtudnak azt általában báttyámtól hallják, ugyanis sógornőmmel beszélek meg mindent (és nem túl sokat ad tovább). Egyszerűen benne bízok meg legjobban.
2022. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!