Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene máshogy csináljak?

Mit kellene máshogy csináljak?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Egyáltalán nem szeretném magam sajnáltatni, csak már kíváncsi vagyok, hogy miért vagyok ennyire rossz.


Édesanyám olyanokat mond nekem, hogy én milyen nyomorult vagyok, meg hogy ő, mikor ennyi éves volt...


Volt már rá példa, hogy olyat mondott: nem kellett volna megszületnem.


Édesapámmal jobb volt a kapcsolatom, de vele sem "jó" már, mivel volt rá példa, hogy nekem beszélte ki anyámat és a végén mindig az volt, hogy én vagyok a g@ci.


Sajnos sok olyan dologra emlékszem, amire nembiztos, hogy kellene. (Anyám apám veszekedései) a sok kiabálás velem.


Többször megvertek. (Mert nem mondtam el a barátnőm nekik, persze okkal :) ) ez csak egy eset volt. (Miattuk szakítottunk, de mindegy, ez már régebbi eset)


Anyám szinte csak kiabálni tud. :/ Meg elég szép szavakat használ.


Amikor itthon vagyok, szorongok.

Ma elfelejtettem elindítani a mosógépet, és hát megkaptam, hogy milyen nyomorék vagyok stb..


Öngyilkossági gondolataim vannak régebb óta, ezért jómúltkor elmentem az iskola pszichológushoz, aki megállapította, hogy depressziós vagyok.

Elmondta, hogy nagyon erős vagyok ebben a helyzetben. Meg hogy kellene kapjak gyógyszereket meg terápiát. De mivel nincsen rá pénzem, felejtős. Anyámék nem tudják, hogy van nekem ez a betegség. (Azért fizetős, mert elmúltam 18, az iskola pszichológus csak "tanácsadó" nem tarthat terápiát)


Életemben nem voltam egy buliban sem, soha nem ittam, nem cigiztem, mindig segítek itthon.


A kabátomat 5 éve hordom. A cipőm már vagy 3x volt ragasztva, lukas is. Kényelmetlenek az alsógatyáim és nincs is sok. Nem volt soha külön szobám, most sincs. Semmit nem kérek sosem. Pl. A 18. Szülinapomra kaptam rokonoktól kb. 70.000ft-ot. Elvették, de a vicc az,hogy azt is amit ők adtak. Na de ez mindíg így volt. Ösztöndíj is mindig nekik volt adva.


Eléggé fájt mikor anyám azért kiabált velem múltkor, hogy miért nem viszek parizeres kenyeret az iskolába, mikor van parizer, miért vittem pénzt ? ( Kb 800ft)

Mindig azt eszem.


Miközben a kistesóm kap ilyen olyan kajákat.


És félre értés ne essék. Nem sajnálom a kistesómtól, de ez a megjegyzés.. mindegy..


Mi lehet velem anyám baja? Komolyan nemtudom. Élni nincs már kedvem.


Neharagudjatok, hogy hosszú lett és gondolom tök átláthatatlan

De nagyon nehéz írnom ezekről. Most is remeg a kezem, nagyon. Nehezen szedem össze a gondolataim.. 12. Be járok az átlagom 4.8. de nem tanultam semmit soha. És látjátok mégis nehéz. :/


Köszönöm azoknak, akik megpróbálnak segíteni! <3

Elvagyok keseredve, hátha valaki mond valami életmentő tanácsot.:(



2022. ápr. 16. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen toxikus g.ci szülőtől jobb elköltözni mihamarabb és még a nevét is kitörölni a telefonkönyvből.
2022. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Összeszorult a szívem a soraidat olvasva. 29 éves vagyok és 9 hónapos a kislányom. Sose tudnék vele így bánni. Nagyon sajnálom, hogy ilyenek veled a szüleid. Sokat gondolkodtam rajta, mi lenne jó megoldás. Esetleg diákmunka? Találnál magadnak valami diákmelót , gyűjtögetnél és elköltöznél?


Egyébként ne magadba keresd a hibát, ne akarj más miatt változni, itt sajnos bennük van a hiba, nem benned! Ha akarsz beszélgetni, akkor privátban szívesen rád írok!


Néha egy idegennek a legjobb kiönteni a lelkedet! Hátha ennyivel is tudok segíteni!


Tarts ki! Erős vagy! Ami nem öl meg, az megerősít! ;)

2022. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok mindenkinek!


Nem, nemhiszem, hogy nem én lennék a probléma forrása, mivel nem létezik, hogy ok nélkül legyen ilyen. Sokat gondolkodtam ezen, erre jutottam. :/


Persze, van kedvem beszélgetni, de nem szeretnék púp lenni senki hátán. Aki gondolja, nyugodtan írjon

2022. ápr. 16. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúltál 18 éves, de tanulói jogviszonyod van, úgy tudom, a helyi Pedagogiai Szakszolgalatban kapnod kell terápiás ellátást! Vedd fel velük a kapcsolatot, egy próbát megér. Kitartás!
2022. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolom, hogy most fogsz érettségizni? Tervezel tovább tanulni? Ilyen szép tanulmányi eredménnyel nem szabad feladnod az életet. Bár már lejárt a jelentkezési határidő, de ha szeretnél tovább tanulni, akkor jövőre jelentkezz olyan egyetemre, ami messze van a lakóhelyedtől. Ha nem és inkább dolgoznál, akkor olyan munkahelyet javaslok, ahol biztosítanak szálláslehetőséget is. Ott tudsz összerakni egy kis induló tőkét, így albérletbe tudsz költözni és el tudod indítani az életedet.
2022. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Szia. Nem most, hanem jövőre, mert van már egy szakmám.
2022. ápr. 16. 20:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy mi a szakmád és mit tanulsz most?
2022. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot jegyezz meg. Soha semmit nem fogsz tudni tenni, amit elismerne, vagy elég lenne neki. Így, ne is próbálj neki megfelelni, csak magadnak. Remélem sikerül elköltöznöd és magad mögött hagyni ezt a légkört.
2022. ápr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb menekülni.
2022. ápr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!