Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mennyi támogatás a szülő...

Ez mennyi támogatás a szülő részéről egy egyetemistának?

Figyelt kérdés

Most ne számítsuk be azokat, akik otthon laknak, lakást kaptak, vagy kirúgták otthonról.

Az apámtól megkaptam a szép kártyáját, amin évente 300.000 forint van. Az anyám évi 200.000 forintot leírhat ruhára/cipőre, amit én költhetek el. Három hetente hazajövök, onnan felpakolok kajával és tisztálkodási szerekkel egy hétre és a kapok 5000 forintot utazási költségekre.

Szobát bérlek 55000-ért, heti 20 órában dolgozom, néha plazmát adok vagy kisegítek Szilveszterkor, Joy-napokon, ösztöndíjjal együtt 120-150 ezret kapok egy hónapban. Nyáron hazamegyek dolgozni, olyankor ingyen otthon lakhatok. Nyaralni, wellnesszezni visznek magukkal, cserébe a nyár többi részében dolgoznom kell.


2022. ápr. 20. 16:20
A kérdező szavazást indított:
Kevés
Sok
Átlagos
Életre nevelés
132 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Évi 760 ezer + kaja + tisztálkodási szerek.
2022. ápr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Katona Dius ***** válasza:
88%
Albit nem,de tud magának kaját venni.
2022. ápr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%

Csatlakozom a kettes hozzászólóhoz. Ha évi 500 000 forintot kapnál + havi 5000-t, az pont fedezné a lakhatásod (szerintem ez év 550 000-560 000), ha 10 hónappal számolunk.


Enni + tisztálkodószereket kapnál, szóval igaziból az utazást kellene fizetned és az egyéb kiadásokat. (55-ben van rezsi?)


Viszont úgy, hogy ennek a nagyrésze olyan "luxuskiadásra" kell elmenjen (étterem, ruha), amire jelenleg nincs szükséged, szerintem nem optimális.

2022. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Szép kártyával tud enni étteremben például, de sok más helyen is. Az albérletet nyilván nem ebből fizeti, hanem a munkájából kapott pénzből. Jó ég.

Ruhára és cipőre évi 200 ezer nem sok, ha nem turiból meg kínaiból akar öltözködni. Téli csizma, kabát évszaknak megfelelően, zoknik, alsónemű, összejöhet simán ezekből csak 100 ezer. A fent leírtak alapján én úgy látom, hogy egy jól megélő családról van szó. Jól keresnek a szülők, nem fizetéstől fizetésig élnek, támogatják a gyereküket is, nem mentik fel magukat a támogatás alól mondván hogy a gyerek már nagykorú és oldja meg egyedül, de azért azt is elvárják, hogy amennyire tud, álljon a saját lábán.

2022. ápr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
13%
Tipikus prolicsalád. Elmondom nektek, hogy normális családokban a gyerek dolga a TANULÁS addig, amíg meg nem szerzi a diplomát. Nyáron lehet keresni egy kis plusz pénzt, illetve a szakmai gyakorlat is egy más téma. De normális szülő gondoskodik a gyerekéről. Persze Proli Pistáéknál ez nem így van, tudom.
2022. ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
#7 és egy ilyen átlagos családból kikerülő felnőtt fogja majd széttárni a két kezét a nagybetűs életben, amikor ötlete nem lesz, hogy hogyan érdemes beosztania a pénzét, mi az a bér, amiből szűkösen, átlagosan, vagy átlagon felül meg lehet élni, vagy, hogy hogyan érdemes félretennie és/vagy túlóráznia, ha be akar iktatni évi 2 nyaralást.
2022. ápr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%
De hogy konstruktív is legyek, szerintem ez a támogatáscsomag teljesen korrekt. (#9 voltam)
2022. ápr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
98%
ez nagyon szép támogatás, elég bőkezű! szerencsés vagy.
2022. ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
25%
Prolinnyózhatsz meg díszmajmozhatsz, de tudod egyáltalán hogy mire van a szép kártya? A rajta lévő pénzt nem lehet automatán levenni vagy átutalni másik számlára. Abból nem lehet lakbért fizetni 😅
2022. ápr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
22%
Nem hinném, hogy sok lenne, másoknak lakást vesznek, ami iszonyat drága.
2022. ápr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!