Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Máshol is így megy a kivételez...

Máshol is így megy a kivételezés a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Elváltam, a volt férjem 2 hetente viszi el a gyerekeket. Van egy 11 éves fiam és egy 5 éves kislányom. Úgy alakult, hogy láthatáskor a gyerekek mindig kapnak valami játékot az apjuktól, gondolom ez nemcsak nálunk van így.

Viszont az a problémám, hogy a kicsinek gyakorlatilag ki van nyalva a hátsó fele és mindent megkap, a fiam pedig állandóan háttérbe szorul.

Az utolsó 3 láthatás:

1. A fiam kedvenc focicsapata játszott, és kérte az apját, hogy otthon együtt nézzék meg a meccset. Meg is lett ígérve. Erre a meccs előtt fél órával a lányom hisztizni kezdett, hogy ő játszóházba akar menni. Végül játszóházba mentek meccs helyett, ami után a lányom beráncigálta az apját a játékboltba és kihisztizett egy 20 ezer forintos barbit. A fiam nem kapott semmit.

2. A lányomnak névnapja volt, amire kb. 100 ezer forint értékben kapott ajándékokat. (A fiam névnapjára, ami tavaly év végén volt kb. 5000 Ft-ért kapott ajándékot.) A fiam kapott egy kb 500 forintos pepcos kisautót, és amikor szóvá tette, akkor az apja lehurrogta, hogy még ezt sem kellett volna kapnia, mert neki nincs névnapja meg semmije.

3. Ez volt az utolsó, és itt már nagyon kiakadtam.

Mondtam, hogy kellenének ruhák a gyerekeknek, a férjem mondta h. oké, majd az új párjával elviszik a gyerekeket és bevásárolnak nekik.

A kicsinek vettek egy rakás márkás cuccot meg egy pepcos tütü szoknyát, mert az nagyon megtetszett neki. a fiamnak meg vettek 1 db pepcos gatyát meg a turkálóban egy kifakult pólót. A fiam majdnem sírt, mire azt mondták neki, hogy ha a kislánynak megfelel a pepcos ruha, akkor neki miért nem. De a kislánynak csak egy tütü lett ott véve, a többi mind Adidas, Nike meg ilyesmik.

Megpróbáltam beszélni a férjemmel, de csak annyit mondott, hogy biztos féltékeny vagyok a kislányomra meg a nőjére, és mit hisztizek.

Mit csináljak???


2022. ápr. 24. 10:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Hát, ha apuka mindent megvesz a kislánynak, akkor te meg vegyél meg mindent a fiúnak.
2022. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként nálunk is hasonló volt anno. A húgom mindent megkapott, én semmit. Anyám megunta, hogy hiába beszél apámnak, így ő pont azt csinálta, amit irtam: tőle én kaptam meg mindent. A húgom természetesen panaszkodott apánknak, hogy ő semmit nem kap anyatol. Amikor apa rakerdezett, megmondta neki anya, hogy mindketten a gyerekei vagyunk és miután azt nem tudja befolyásolni, hogy ő mit vesz a hugomnak, így bizony tőle én fogom megkapni azt, amit én akarok. Elég gyorsan sikerült apánknak leszoknia a megkulonboztetesrol
2022. ápr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
de jó ezt kipróbálom
2022. ápr. 24. 10:38
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg a kislány a pici hercegnő, apuci tündére, a párja is úgy áll hozzá hogy jaj milyen édes kis cukorborsó, a fiú meg le van sz*rva. Minta apuka, gratulálok... Én megmondanám neki hogy vagy elkezdi emberszámba venni a kisfiút, vagy elbúcsúzhat tőle, mert így sokkal több kárt okoz mint hasznot.
2022. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Ne engedd oda a fiadat. Vigyék csak a kislányt, mond meg nekik hogy a fiad ezek után nem akar menni, és ezután ők költenek a kislányra, te meg csak a fiadra. Mikor a lány az apjánál van ti programozzatok a kisfiaddal, menjetek oda ahova szeretne
2022. ápr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

"100 ezer forint értékben kapott ajándékokat" "20 ezer forintos barbit"

Az egy dolog, hogy a fiúcska szomorú, de rohadtul félrenevelik a kislányt.

Nem tudom, mi a megoldás. Lehet, hogy inkább nem kérnék semmit. A kötelező láthatás programját előre megbeszélném - pl. most nem megy a fiú, mert meccset akar nézni.

2022. ápr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Ez is mérgező szülőség amúgy, ha az egyik gyereket elkényeztetik. eleve az elkényeztetés is mérgező, hiába "jó". Másrészt meg a hoppon maradt gyereknek okozhat önértékelési problémát.


Amúgy nálunk is volt hasonló, és nálunk egyértelműen azért, mert volt egy ilyen generációkon átyvelő becsípődés. És igen, ott is a saját nemébe tartozó gyerekkel bánt mostohán mindig a szülő, és ez lett továbbadva. Talán az exednek is baja vot az apjval, és azért nem tud normális apa lenni. Sajnos neki kellene ezt feldolgoznia, hogy ne sérüljön a gyerek újra és újra.


Te annyit tehetsz, hogy vagy próbálsz beszélgetni erről a volt férjeddel és rávezetni... vagy ha nem megy, keresel olyan férfit, aki megadja az egészséges apaképet a fiadnak: jár vele mecccsre, vásárláskor méltányos stb.


És a kislányra is jobban odafigyelsz, mert az elkényeztetésből nagyon csúnya dolgok lesznek kamaszkorban :(

2022. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Én azt tenném, hogy ha az apja nem, akkor majd én adok meg mindent a fiamnak és a lányomnak meg semmit. Próbáld ki. Gyorsan le fog szokni a megkülönböztetésről.
2022. ápr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk nem volt kicsi és nagy, fiú-lány ikrek vagyunk. Amikor mentünk apámhoz láthatásra, a tesóm (ő a lány) mindig kapott valamit, pontosabban mindig pofátlanul kikunyerált valamit (egy "cuki" felsőt, pénzt fodrászra, ilyenek). Én soha nem kaptam semmit ilyenkor. Egyszer kértem, 20 évesen (egyetemista voltam), hogy beszállna-e a jogsimba. Nem tette, nem kaptam rá egy forintot sem:(
2022. ápr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Ne engedd hogy elkémyeztessék a kisebbet. Ez nagyobb korában nagyon vissza fog ütni. Nem beszélve arról,hogy a testvérek között is kialakul egy ellenszenv emiatt. Lehet rosszul gondolkozom,de én nem vennék a fiúnak,mert a lány kapott,hanem elvenném a lánytól az apja előtt,és megmondanám,hogy akkor kapja vissza,ha a fiú is kap.
2022. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!