Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu miért nem érti meg hogy...

Anyu miért nem érti meg hogy az angol 4-es nem az én hibám?

Figyelt kérdés

Év eleje óta minden angol témazáróm 4-es volt. Nekem jobban megy az angol mint a többieknek, ők mindig puskáznak a dolgozaton is. Folyton tanulok, minden házimat időben és 90%-ban hibátlanul beadom. Az elmúl 3 dolgozatom mind 89,5% körül volt, de 90%-tól jár az 5ös a tanár mindig pont úgy alulpontozza hogy 4-es legyen, beleköt hogy az a betűm o-nak néz ki, ami betűtévesztés és 0 pont az amúgy teljessen helyes válasz. A tanár minden diszlexiással ezt csinálja. Ezt anyunak vagy 10x mondtam el, mutattam meg, de nem érti, szerinte csak lusta vagyok és többet kéne tanulnom, ezért egy héten 1x 3 órát enged el a barátaimmal, akkor is este 8-ra haza kell érnem, és ennyi. Minden másból kitűnő vagyok, ráadásul ez egy jó Budapesti suli, szóval itt tényleg jól kell ahhoz tanulni, de nem érti hogy ha belepusztulok sem lesz jobb az angol dolgozatom. Beszéltem a suliban az angolmunkacsoport vezetőjével, és azt mondta hogy max faktra tudok elmenni, akkor másik tanárt kapok, de maximum 2 faktot lehet felvenni, szóval egyet le kéne adnom, de én nem szeretnék…

Mit csináljak hogy anyu higgyen nekem? 17L



2022. ápr. 24. 12:40
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
27%
Attól az a még nem lesz ó. És az hogy a tanárra mutogatsz.. az ő szempontjából igaza van, mert olyan nincs hogy szerinted jó a szó, csak nem helyesen írtad le. Hogy úgy mondjam: nem mindegy hogy idd ki vagy vidd ki, és lényegtelen miért írod rosszul.
2022. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
95%
Mondd neki, hogy téged nem érdekel, neked jó a négyes is, és hagyjon békén, így is tanulsz eleget.
2022. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
24%
A tanárnak van igaza. egy elírt betű simán jelentésbeli változással lehet azonos.
2022. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
81%
Eleve nem ez számít szerintem. Nyelvvizsgád van már angolból pl.? Ha nincs, azzal is meg tudod mutatni anyukádnak, tanárnak, hogy te ezt tényleg érted, megy neked. Vagy a közelgő érettségin majd tudsz villantani egyet. Én azt mondanám inkább, hogy ne foglalkozz ezekkel a kommentekkel, tanulj így tovább, persze ha a tanár valami jó tanácsot mond, akkor fogadd meg. Sokkal többet fog az érni, hogy te pl. az érettségin majd tudod a dolgokat, a többiek ott hogy fognak puskázni? Inkább most tanulj becsületesen így, és később nem lesz baj. Jól esne persze valami kis elismerés, de ezek is szép eredmények, nyilván anyukád is jót akar, hogy tanulj minél jobban. Engem se engedtek el anno sehova kb. és nagyon sokat veszekedtünk is ezek miatt, hogy tanuljak csak, nem mehetek el buliba, ide-oda, stb. De így később, érettebb fejjel visszagondolva össze teszem a 2 kezem, hogy valaki szigorú volt kicsit és hajtott előre. Fontos persze, hogy tudj lazítani is, barátokkal lenni, pláne ha nem megy a tanulás rovására, a lényeg, hogy anyukád jót akar ezzel, hidd el, csak persze nem mindig egyezik a 2 vélemény erről.
2022. ápr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
26%

Van papírod róla, hogy diszlexiás vagy, vagy csak szimplán trehány vagy és rondán írsz?

Ha előbbi, akkor az osztályfőnöködtől kérhetsz segítséget, ha utóbbi, akkor anyádnak igaza van, figyelj jobban az írásképedre

2022. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
19%

Minden héten elmehetsz a barátaiddal, és csak estére kell hazaérned, hattttttalmas szigor, tényleg.


Ha jól megy az angol, tedd le a nyelvvizsgát, utána kérhetsz felmentést az óra alól.

2022. ápr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Van egy B2-es nyelvvizsgám, de tavaly nyáron 2 hónapot dolgoztam Máltán étteremben és senki egy szóval nem mondta hogy nem ért engem. Idén is megyek ki dolgozni. Valamint tudom hogy számít a betűtévesztés, de az olasztanárom szerint teljesen olvasható és megkülönböztethető az a és ő betűm meg úgy alapból az írásom. Ott is számít a betűtévesztés mégis kitűnő vagyok olaszból…
2022. ápr. 24. 13:02
 8/43 A kérdező kommentje:
Van papírom a diszlexiámról, diszgráfiámról, és figyelemzavaromról, az érettségin is fel vagyok mentve a helyesírás és nyelvhelyességi pontok megadása alól, és a tanáraim szerint szépen írok.
2022. ápr. 24. 13:05
 9/43 A kérdező kommentje:
Igen, azt kihagytam hogy a nyelvvizsga nem ad felmentést az óra alól csak az érettségi, ha az megvan.
2022. ápr. 24. 13:07
 10/43 anonim ***** válasza:
27%

"Máltán étteremben és senki egy szóval nem mondta hogy nem ért engem. "


De ez nem is jelenti azt, hogy hibátlanul beszélsz :)


A többi diszlexiás ygerek szüleivel össze kéne fogni és beszélni a tanárral vagy az igazgatóval.

2022. ápr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!