Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a cikkben szereplő lány a...

Ha a cikkben szereplő lány a ti lányotok lenne, milyen büntetést adnátok neki?

Figyelt kérdés
[link]
2022. ápr. 25. 09:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Eleve ha az én lányom lenne felelősségteljesebb lenne és nem csinálna ilyet.

Nem képmutatásból, azért volán mögé ülni mindig kockázatos, még hosszú évek tapasztalatai mellett is benne van a rizikó faktor, nem hogy jogosítvány nélkül.

2022. ápr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Semmilyet, ugyanis (ahogy a cikkben le is van írva) a bíróság majd kirója rá a pénzbírságot, amit kifizet ahogy és amiből akar, én nem fogom. Ettől függetlenül elmagyaráznám hogy az ilyen mutatványokba nagyon könnyen bele lehet halni, de magatehetetlen nyomorékká is válhat és pelenkázhatja a pasija élete végéig :')
2022. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Végig se olvastam a cikket, de nagy hülyeségnek tartom az ilyen kérdéseket.

A gyereket az ember nem kamasz korában vagy fiatal felnőttként kapja, hanem születésétől fogva neveli. Akinek extrém dolgokat művel a gyereke, ott már jóval korábban voltak jelek, ÉS AKKOR KELLETT VOLNA A KEDVES SZÜLŐNEK TENNIE VALAMIT!

Mint annál a másik kérdésnél is, amikor a gyerek "k... anyád" megjegyzéssel illeti egy tanárát, kap érte egy igazgatóit, majd fölteszik kérdésként, hogy mivel büntetnénk. Normálisan nevelt gyerek eleve nem csinál ilyet, úgyhogy nincs miről beszélni. Aki meg eddig nem nevelte meg a gyerekét, az most már teljesen mindegy mit csinál, semmilyen hatása nem lesz.

2022. ápr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
2: az a legnagyobb baj, hogy ilyen esetekben általában az utas hal meg, vagy válik nyomorékká, nem a nagymellényű vezető (tudom, itt átengedték neki a volánt, de nem ez az általános)
2022. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Első körben elgondolkoznék, hogy mit, és hol ronthattam el, hogy ennyire felelőtlenné vált.

Aztán elbeszélgetnék vele az életről, felelősségről, a tudatmódosító szerekről, illetve természetesen a szerelemről, és ezek kapcsolatáról. Mondjuk hogy hiába vagyunk szerelmesek, attól még nem szabad felelőtlenséget elkövetnünk, akkor sem, ha a szerelmünk kéri.

2022. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

#3: Az iskolás példát kiegészíteném azzal, hogy sok esetben a szülő még partner is a diák viselkedésében.

Tanárként kezdtem a pályámat. Volt olyan tanuló, akire rászóltam, mert órán a körmét festette. Másnap üzent a kedves apuka az osztályfőnökön keresztül, hogy meg leszek verve, amiért a lányára mertem szólni.

Másik eset (ez munkatársammal történt, nem velem), hogy egy 7. osztályos lányka tajrészegen tántorgott be első órára, 30 perc késéssel. (Saját bevallása szerint elesett, és beverte a fejét, ami köztudottan alkoholos leheletet eredményez.) A tanárnőtől kapott is egy figyelmeztetést, majd másnap az igazgatóhelyettes behívta a tanárnőt, hogy mégis, milyen jogon meri megkérdőjelezni a lányállítását, és hogy rá ne merjen szólni még egyszer.

Tudnék még sajnos sok esetről mesélni.

2022. ápr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem konkrét büntetést kapna. Az ügy kapcsán úgyis lesznek következmények, amiket viselnie kell.

Elbeszélgetnék vele. Szeretném tudni, hogy miért tette ezt. És szeretném, ha felismerné, hogy miért volt ez rossz, és hogy a jövőben ne csináljon ilyet.

Nem reagálnék szélsőségesen, agresszívan. Bárki követhet el hibát, attól még nem biztos, hogy rossz ember. Szerencsére nem lett senkinek se baja. Reméljük, tanul belőle.

2022. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
Első körben megnézhetné a kis liba mikor találkozik egy akkora idiótával, aki lazán átadja a vezetést egy részeg pi.csának. (természetesen soha) És a nagykorúságig úgy fognám a kiscsajt, hogy tizennyolc évesen menekülne otthonról, az tuti. A vakszerencsén múlt hogy az a két barom nem ölt embere.
2022. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Büntetést kifizeti. Ha nem tudja, akkor megy közmunkára esetleg az egyik BV. intézetben napi X ezer forintért leüli.
2022. ápr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
A sarokban kukoricára térdepeltetném.
2022. ápr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!