Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám beleszól az életembe?

Anyám beleszól az életembe?

Figyelt kérdés
Elköltöztem több éve külön élek, de beleszól az életembe, hogy kivel mikor mit csinálok. Amellett, hogy a párválasztásomat rendre kritizálja.Természetesen nem mutattam be neki a páromat,de amit mesélek róla beleköt mindenbe. Lakásomba akar hozni új függönyt, meg renoválni egy két dolgot, de baromira nem kell a segítsége. Tiszteljem, ezt szajkózza, de nem kölcsönösen járna a tisztelet? Jön az anyáknapja, alap, hogy menni kell hozzá, de nem veszi észre magát, hogy mennyire eltávolódtam tőle. Fontolgatom a kapcsolat megszakítását.Irigylem azokat akiknek normális anya jutott.

2022. ápr. 26. 12:17
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
41%

Pofon egyszerű.

Szakítsd meg vele a kapcsolatot.

Mégis mit képzel magától?

Attól még, hogy az anyád,nem vagy köteles vele kapcsolatban lenni!

Amúgy meg az anyukád egy, talpig bunkó ember, mert nem tiszteli a magánéleted.

2022. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy még nem kellene megszakítani a kapcsolatot. Csak lazítsad a kapcsit, pl. első lépés: Nem kell elmondani neki dolgokat. Amit nem mondasz el, azzal kapcsolatban nem tud akadékoskodni.

Szerintem próbáld ki.

2022. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
89%
Nem hinném, hogy a kapcsolat megszakítása lenne a megoldás. Azt gondolom, hogy szeretetből csinálja amit csinál, még mindig gondoskodni akar rólad, pedig te már felnőtt vagy! Ezt kellene megbeszélnetek és vele megértetni, hogy te már egyedül is boldogulsz, ebbe bele kell nyugodnia. Én úgy szereltem le annak idején anyukámat, hogy megköszöntem, hogy segíteni akar, de azt mondtam neki, hogy majd hívni fogom, ha segítségre lesz szükségem.
2022. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Egyre kevesebb dolgot mondok el neki. De pl ha erre járnak, volt, olyan, hogy majdnem váratlanul felugrottak. Van magánéletem,és szerintem az én dolgom, hogy kivel vagyok. Folyton ezt mondja, hogyha felengedem a barátom a lakásomra akkor az átjáróház lesz. De miért is? Nem mellesleg a saját lakásomba azt csinálok amit akarok, semmi beleszólása, hogy kit engedek fel. Mindig kitalál valamit segítség címén,én meg közben élem az életem a barátommal jövünk-megyünk wellness stb.Nem sokat mesélek már, mert a wellnesstől kezdve mindent lefikáz ami velem kapcsolatos, amellett, hogy úgysem jó semmi amit csinálok, az már nem érdekel gyakorlatilag, hogy neki megfeleljek.
2022. ápr. 26. 12:52
 5/39 anonim ***** válasza:
62%

"Szakítsd meg vele a kapcsolatot."


A szokásos intelligens problémamegoldás :D

2022. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
88%

Hm.. No és az meddig tart megmondani őszintén anyádnak, hogy felnőttél, van saját életed, amibe ha tetszik ha nem, nem szólhat bele.

Másik verzió : viselkedj felnőtt módjára és akkor nem fognak gyerekként kezelni..kezd azzal, hogy kinyitod a szád..

2022. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
72%
#5 Az egyszerű, gyors és célravezető megoldás nem intelligens lépés? Elvágni a gordiuszi csomót nem jobb, mint éveket gyötrődni egy berögzült személyiség kezelésével? Biztos nagyon intelligens vagy. :D
2022. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Ha megmondom neki a véleményem, akkor egy szemét vagyok, aki eltaszítja, pedig ő csak segíteni akar, címszó alatt, teljes kontrollt akar az életem felett.
2022. ápr. 26. 13:44
 9/39 anonim ***** válasza:
28%

Pár napja az anyósok pörögtek, manapság a kapcsolatmegszakítás a soros, vicces, hogy a kérdésed alatt a gyakori összes aktuális kulcsszava megtalálható. :)

Holnapután már így kezdődik a kérdés: Pattanás jött a fenekemre, szerintetek megszakítsam a kapcsolatot a rokonokkal?

2022. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
91%
Apud mit szól hozzá? Nem tudnál vele beszélni?
2022. ápr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!