Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a baja már megint anyámnak,...

Mi a baja már megint anyámnak, miért kell így viselkednie?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a kapcsolatom anyámmal, sokáig nem is beszéltem vele. Most kb 1 hónapja hívtam fel, hátha ki tudok vele békülni.

Tegnap elmondtuk neki, hogy unokája lesz, erre elkezd veszekedni velem, hogy minek b@szattam meg magam ilyen fiatalon, nem vagyok normális, nem fogjuk tudni felnevelni, meg őrá ne is számítsunk, mert nem fog segíteni. Meg hogy ha megszültem a gyereket, a párom el fog hagyni meg ilyenek, de 14 éves korom óta ismerjük egymást, 16 éves voltam, amikor elkezdtünk járni, és én úgy ismerem, hogy nem csalna meg, mivel eddig se tette.

Ezeket mondta. Még sosem kiabált velem ennyire, el is szomorított :(.

Aznap a párom kitessékelte, hogy veszekedjen máshol, azóta csend van.

Visszatérve tudom, hogy fiatal vagyok, de úgy éreztük/érezzük, hogy fel tudjuk nevelni a gyerekünket rendesen, anyagilag is minden rendben lesz, mindketten dolgozunk, és sikerült összeszednünk egy házra valót.

De most engem az érdekelne, hogy miért nem tudott örülni a hírnek, miért kell így viselkednie velünk, már nem egyszer leültünk megbeszélni, de veszekedés lett a vége :(

Én 22/L, a párom 23/F, anyám pedig 48/N



2022. ápr. 27. 17:51
1 2 3
 1/25 Metionin ***** válasza:
93%
Miből gondoltad, hogyha eddig szart rád, akkor a gyereked érdekelni fogja? Hagyd a pcsába, ne keresd, jobb lesz mindenkinek.
2022. ápr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem normális az anyád. Igen, sok a retek férfi, de azért nem lehet állandóan a negatív példák és félelmek miatt lemondani mindenről. Fiatal vagy, igen, és akkor mi van? Nem 20 alatti vagy, ráadásul, ha anyagilag minden megvan hozzá, akkor miért várnál 10 évet vele. Ráadásul, ha meg 35 évesen vállalnád, akkor meg azért röfögne, hogy túl öreg vagy hozzá...Mellesleg nem egy alig 1 éves kapcsolatra vállalod. Szakítsd meg azzal a boszorkánnyal a kapcsolatot, jobban teszed.
2022. ápr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudok mit mondani.Ilyen ember, hogy létezhet egyáltalán.Hidd el nekem, hogy ő nem érted csinálja ezt csak sajnálja rá a pénzét.18 felett vagy a kapcsolatod jó és már nem 1-2 hónapja tart.Jogos a felháborodás,ráadásul munkátok is van készen álltok a családra.Egyedül neki nincs valami rendben a fejében ez egyértelmű, hogy e téren ő tapasztalatlan és vagy tényleg a pénz a fontosabb. Felháborító mást nem tudok mondani egy kis empátia lehetne benne.(sajnálom ha valakit megbántottam ez az én véleményem nem rosszból írtam ha rosszat írtam a család érzékeny téma).
2022. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Tudom, hogy mondani könnyű, de muszáj beletörődnöd, hogy ilyen. És az, hogy ennyire kiakadt a babád miatt, szerintem pont azt mutatja, hogy ő nagyon nem akart gyereket. Remélem, te tényleg akarod a gyereket. Egyébként le a kalappal, hogy ennyi idős, helyesebben fiatal korotokra összehoztatok egy házat.
2022. ápr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Miért akarsz vele kibékülni? Ilyen egy mocsok nőt beakarsz vonni a gyereked életébe? Mikor így beszél a saját gyerekével, veled?

Hallod, igaza van. Ha felcsináltatni feltudtad magad, és nagy lány vagy már, akkor leszel szíves elfogadni azt is, hogy anyád egy toxikus szemét és nem kellene vele többet szóba állnod. Elég érett vagy hozzá?

2022. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Bocs, de elég nagy hülye vagy, ha ezek után még keresed is őt.


Engedd el, ilyen toxikus személyre nincs szükséged és a családodnak - aki a párod és a születendő gyereked, nem az anyád.

2022. ápr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%
Foglalkoznod sem kéne vele inkább.
2022. ápr. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy nem kellett volna vele foglalkoznom, de apám mondta, hogy rossz látni, hogy nem beszélünk, próbáljak vele kibékülni.

De mindig is ilyen volt gyerekként se támogatott (nem anyagilag) semmiben, egyedül apámra tudtam számítani.

Igazából anyámmal az a legnagyobb probléma hogy szerinte mindig igaza van, és mindennek úgy kell lennie, ahogy ő akarja.

Ehhez képest amikor mondtuk apámnak ő érdekesen egyből mondta, hogy bármiben kell segíteni, szóljunk neki, szívesen eljön…

2022. ápr. 29. 10:36
 9/25 anonim ***** válasza:
24%

Mert túlon túl fiatalok vagytok.

Anyagilag rendben vagytok?.

Akkor is ha a te fizod kiesik?(A gyermekgondozási pénzek nem akkorák mint a fizu!Plusz még egy ember aki bizony hatalmas pénzekbe kerül)

Ha megvan a pénz a házra miért nem veszítek meg?

Mikor az árak az egekig repülnek nap mint nap minden drágább.

Az én véleményem túl fiatalok vagytok egy gyerekhez még bőven rá ért volna.

Inkább még élvezni kellett volna az életet és nem ekkora felelősséget a nyakatokba venni

Örülök hogy bízol a párodban de még érettebb korban egy terhesség alatt fordulnak elő ferde dolgok ez nem törvényszerű de ezért is akadt ki anyukád A te párod még a mai fiatal felnöttek között még gyereknek hívjàk.

A másik valóban a gyerekkel járó minden problémát átgondoltatok?

Mi lessz ha vissza kell menned dolgozni?Beteg lessz meg tudjátok oldani a pároddal?

Valóban ne akarj anyukádnól bébicsőszt csinálni,anyósból sem.Nem az ő feladatuk.Ha mindent ketten meg tudtok oldani mond el neki az érveidet.Ne fog vissza magad benne ha az ên kérdéseimre a válaszod igen.De ha valamire az a válasz(NEM)akkor talán anyádnak is igaza van hogy így ágál egy gyerek ellen!Úgy válaszolj saját magadnak hogy a szívedre teszed a kezed.tudod csak őszíntén.

De ne feledd ő az anyád nem akar rosszat neked.

A legkevesebb hogy tisztelt és meghallgasd őt.

Több élettapasztalata van mint neked.

Kb40éve ezt az óriási szamárságot én is megtettem ugyan a fiamat imádom segítség nélkül felneveltem de ma már eszembe nem jutna még az sem hogy 30felé gyereket vállalok.Én sem hallgattam a jó szóra.Kár volt.

A fiam és a menyem átlag êletet élnek közel a 40hez de örülök hogy gyerekvállalás nincs a tervükbe tanultak az én hibákból.

2022. ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert valaki idősebb, még nem lesz se bölcsebb sem okosabb...minden vénülő asszony és ember azt hiszi mindent is jobban tud a fiataloknál...persze, ha elvetettné, akkor azért lenne szutyok, ha 30 felett szülne azért...az érettség nem az életkortól függ, tapasztalat...az anyja a kérdezőnek meg egy rosszindulatú némber...
2022. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!