Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljek a továbbtanulás...

Hogy beszéljek a továbbtanulásról, egyetemről az apámmal?

Figyelt kérdés

Anyukámmal nincs gond, ő azt mondja, hogy oda menjek, azt tanuljak, ami boldoggá tesz, meg ami érdekel.

Az apám nem pont ilyen...


Jogász, ahogy a nagyszüleim is. Szerinte ez a tökéletes munka és hogy nekem milyen jó lesz, ha elvégzem én is a jogot. De közben én meg nem vagyok biztos benne, hogy én is ügyvéd szeretnék lenni, vagy hogy egyáltalán a joggal foglalkoznék a jövőben.

Érdekel, érdekesnek is tartom, de több mindennel vagyok így. Pl. nagyon szeretem az idegen nyelveket, azt sem tartom kizártnak, hogy pár félévet másik országban tanuljak. Érdekel a belsőépítészet, lakberendezés is. De a gazdasági vonalat sem zárom ki (IBS, Corvinus)... Azon is gondolkoztam már, hogy érettségi után nem tanulnék rögtön tovább, hanem 1 évet esetleg utazgatnék.

Apukám meg csak a jogot nyomatja, és olyankor annyira kínosan érzem magam, hogy semmit nem reagálok, csak hogy aha, igen és próbálom terelni a témát.


Nem akarom megbántani, vagy hogy csalódjon, de ez az én életem.

Jövőre fogok érettségizni.


2022. ápr. 28. 17:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
5%

"oda menjek, azt tanuljak, ami boldoggá tesz, meg ami érdekel"

= Nem értek hozzá.



Jobb ha apádra hallgatsz, mert nyilván ebben tud segíteni.

Elsőnek elég lesz ez, aztán még életed folyamán tanulhatzs bármit amait akarsz, mert úgysem fogsz leállni ha ráézel!

2022. ápr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Én azt csinálnám jövőre, hogy a legutolsó helyre írnám be a jogot, az első helyek közé meg azt ami igazán érdekel. Ha meg nem vettek fel, hát sajnos magas volt a ponthatár.... azt leszarod, felvesznek arra ahova tényleg akarsz menni.
2022. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%

"érettségi után nem tanulnék rögtön tovább, hanem 1 évet esetleg utazgatnék."


Ezt azért tartom hibának, mert nem rendelkezel a szükséges látásmóddal, így csak elpazarlod a pénzt amin mondjuk megszerezhetnél egy év alatt egy nyelvvizsgát amire amúgy is szükséged lesz a diplomához.


Elmész külföldre "utazgatni" és lelazulsz, bekábít a felszínes kamu, csak az abaj, hogy nem látsz mögé nulla tapasztalattal, és még a nyelvet sem érted rendesen.


Addig üsd a vasat amíg meleg én azt ajánlom, mert pont így lehet elpazarolni a fiatal éveket, ha az én példám kell én 6 évet "játszottam a számítógépen" egy bóvli állás mellett másodállásban.


Ma már bánom mint a kutya!

2022. ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Anyukám gyógyszerész, mégsem erőltette soha, hogy igenis én is az legyek majd. Mert tudja, hogy hiába szenvedném végig az egyetemet akár protekcióval, segítséggel, sosem lennék boldog a mindennapokban a munkámmal.


De nem az volt a kérdés, hogy hová jelentkezzek, ezt majd eldöntöm én. Igazából apukámmal szeretném ezt rövidre zárni, mert stresszel a helyzet.

2022. ápr. 28. 17:55
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Hagyd rá, azt kész. Most mit tud csinálni? Semmit.
2022. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
9%
Hát akkor ezt vele kell megbeszélnde, de szerintem a jog pont attól jó, hogy nincs matek benne. Aztán ehhez még add hozzá azt is, hogy van szellemi háttér aki segíthet is.
2022. ápr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Van már egy C1 és egy B2 nyelvvizsgám.

Remélem, mire az érettségihez érek, lesz még egy. Szóval attól nem félek, hogy nyelvi nehézségeim lennének (olyan helyre mennék, ahol értem az adott nyelvet, nem indulnék neki egy idegen országnak 0 nyelvtudással).

2022. ápr. 28. 17:58
 8/21 anonim ***** válasza:
15%
Foglalkozz mondjuk nemzetközi vállalati joggal, gondolom van olyan. Abban benne vannak a nyelvek, a gazdaság, a jog, mindenki boldog.
2022. ápr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nincs problémám a matekkal, gazdasági vonal is érdekelne.

Az, hogy tudna segíteni, nem elég egy egyetem elvégzéséhez. Vizsgára, záróvizsgára nem ülhet be helyettem.

2022. ápr. 28. 18:00
 10/21 A kérdező kommentje:
Persze, csak a jog azért komoly elhivatást követel meg, már csak az is, hogy diplomát szerezz belőle. És nem tudom, érdekel-e annyira, hogy 5 évig ez legyen az életem, erről szóljon mindenem (van több ismerősöm, aki elkezdte/ott tanul és többen hagyták ott, mint ahányan folytatták).
2022. ápr. 28. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!