Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyával,...

Hogyan értessem meg anyával, hogy még nem akarunk gyereket?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel majdnem egy éve vagyunk együtt és anya folyton kérdezgeti, mikor lesz már unoka. Egyszerűen nem érti, hogy még nem szeretnénk. Hiába hoztam fel észérveket, hogy még szeretnénk pár évet kettesben tölteni, utazni, barátnőm néhány évet szeretne a szakmájában dolgozni (télen kapott diplomát és nyilván nem azért tanult, hogy aztán ne dolgozzon a szakmájában) stb. Csak mondogatja, hogy x-nek meg y-nak milyen jó, hogy már van unokája.

Az érvelés mellett próbáltam ignorálni, de akkor se áll le. Gondoltam arra is, hogy megmondom neki, hogy barátnőmnek nem lehet gyereke, de valószínűleg akkor meg a szakítást kezdené pedzegetni, mert személyiségéből kiindulva neki az unoka egy státusz szimbólum, akivel lehet villogni, hogy neki is van.

Már nem tudom, hogyan vágjam el a témát, mert nem vagyunk lekésve semmiről, mindketten 30 alatt vagyunk.



2022. máj. 5. 12:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%
Mondd neki, hogy minél többet kérdezgeti, annál később lesz.
2022. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 kovpet ***** válasza:
79%
Mondd meg neki, hogy nem lehet gyereke, mert aki férfinak születik, azt még nem tudják úgy átoperálni, hogy szülhessen is. Remélhetőleg lefagy tőle, akkor el tudod neki mondani, hogy semmi köze az életed ezen részéhez és nagyon idegesít, hogy ezzel piszkál folyton és így csak azt éri el, hogy ha majd lesz gyerek, akkor se találkozhat majd vele.
2022. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%

A magam 60 évével és is csak várok az unokára, de...végképp nem értem anyukádat. Szerintem még előbb eljegyzés, házasság és majd azután is, ha elkészültetek rá. Tudom ósdi szemlélet, de az a része mindenképpen áll, hogy a ti kapcsolatotokban ez még korai. Egyszerűen még magával se tud ennyi idő alatt tisztába jönni az ember, a társát se ismeri annyira, mint fogja három év múlva. A gyereket nem érzelmi döntés alapján kell a világra pottyantani, főleg nem egy harmadik személy érzései alapján. Hanem értelmes, tudatos, összeszedett vállalás kell legyen.

Babaprojekt mondják sokszor, és azt a pár hónapot értik rajta, míg a baba összejön. Valójában a hármótok (apa, anya, gyerek) életének minimun20 , de inkább 30 következő évéről kell döntenetek.

Sajnos nem tudok segíteni, csak támogatlak, hogy anyukádat elragadják ilyenkor az érzelmei, és ezen a logika sajnos nem segít, pedig nektek van igazatok. Ne rohanjatok!

2022. máj. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
4%
Neki hazudhatsz, de magadnak mi értelme? Ha nem akarnál te is, magasról tennél rá, ő mit mond.
2022. máj. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
97%

Van akivel nem lehet megértetni ezt.

Egyébként azt is lehet közölni, hogy a magánügyetek.

Nehogy már ő akarja meghatározni, hogyan éljetek, "jaa nem lesz gyerek rögtön akkor biztos szakítás lesz" blablabla, van aki sose fogja ezt megérteni.

2022. máj. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. 2-es ezen jót nevettem.


3-as mi is szeretnénk összeházasodni, de ugye erre is kell félre tenni és teljesen egyet értek, hogy nem a rózsaszín ködben kell gyereket vállalni.


4-es nem értelek. Miért hazudnék magamnak? Írtam, hogy akarok gyereket, de nem most. Miért olyan hihetetlen, hogy csak pár év múlva szeretnék?

2022. máj. 5. 12:47
 7/34 anonim ***** válasza:
78%
Mondd azt, hogy neked nem lehet gyereked.
2022. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
6%

"csak pár év mulva szeretnék"


Talán az anyud ettõl fél,hogy már nem fogja megérni,hogy unokája legyen.Hiszen rohan az idõ nagyon.

2022. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
96%
Na..ha lesz is unoka, ugy ratok fog telepedni, h meg a koldokzsinort is o fogja elvagni!
2022. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Hat, sertodes nelkul ez nem fog megoldodni.


A modszer: barmikor felhozza a temat, azonnal masrol kezdesz el beszelni, vagy egyszeruen veget vetsz a beszelgetesnek. Akar telefonon, akar szemelyesen kezdi ra, annyit kell mondani hogy 'megbeszeltuk hogy ezt a temat nem hozod fel, most pedig megyek', es leteszed vagy elmesz onnan.


A harmadik-negyedik alkalom utan rajon, hogy nem erdemes eroltetni.

2022. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!