Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetek a lányomnak,...

Hogyan segíthetek a lányomnak, ha elégedetlen az életével és teljesen magába van zuhanva?

Figyelt kérdés

Láthatóan rosszul van, szinte minden nap sír, velünk is egyre kevesebbet beszél és már meg sem tudnám mondani, hogy mikor láttam utoljára jó kedvűnek vagy egyáltalán csak mosolyogni. Már többször beszéltem vele, de nem tudom hogyan tudnék segíteni neki. Bántja, hogy nincsenek barátai, nincsen barátja, nem sikerült időben befejeznie az egyetemet, nem veszik fel sehova sem dolgozni, csúnyának látja magát stb., azt érzi teljesen tönkrement az élete.

Mi mindig elmondjuk neki, hogy nincsen vele szemben semmiféle nagy elvárásunk, nekünk nem okozott csalódást semmivel sem, büszkék vagyunk rá, sok mindent elért, történtek vele jó dolgok, mi szeretjük, támogatjuk amiben csak tudjuk és próbálok jobban odafigyelni rá, többet beszélgetni vele, érdeklődni felőle, a kedvében járni. viszont úgy látom ez nem elég. Sokszor elmondja például, hogy ezzel nem megy sokra miközben a külvilágtól nem kap pozitív visszajelzéseket, hogy nincsen sikerélménye, hogy nem úgy sikerülnek a dolgok ahogyan eltervezte, hogy a családja vagyunk mi mást mondanánk vagy ennyi idősen nem a mi társaságunkra vágyna, hanem vele egyidős barátokra, párkapcsolatra. Sokszor már nem tudom mit válaszoljak, mert még véletlenül sem szeretném megbántani vagy ilyesmi, de néha én sem tudok mondani semmi pozitívat vagy biztatót. Tényleg sok negatív dolog történt vele, tényleg kevés a lehetőség, tényleg nem sikerült az egyetem, tényleg nincsenek barátai, tényleg elutasították több helyről stb. és elhiszem, hogy ezek a dolgok zavarják őt, engem is zavarna a helyében és nem tudok neki tanácsot sem adni. Látom, hogy igyekszik, próbálkozik és mégsem jön össze szerencsétlennek.

Hogyan tudnék neki segíteni?


2022. máj. 10. 14:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Erre való egy jó pszichológus. Nekik megvannak a terápiás eszközeik, és lehet, hogy egy szakembernek jobban meg is nyílna. Ajánld fel, hogy kifizeted, csak keressen magának egy szimpatikusat.
2022. máj. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
A hozzáállásod ezek alapján példaértékű, jól csinálod, sok szülő ebben a helyzetben még meg is nehezíti a gyerek dolgát, nemhogy könnyítené. Viszont megoldani nem tudod helyette. Ha anyagilag belefér, támogasd, hogy menjen pszichológushoz. Ezen kívül a legjobb, amit tehetsz, hogy meghallgatod és türelmes vagy vele.
2022. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Jár pszichológushoz, többnél is volt már, de azt mondja nem segít. Azt mondta maximum arra jó, hogy valaki meghallgatja, de tényleges segítséget nem jelent számára, nem jut tőle előre, nem érzi magát jobban.
2022. máj. 10. 15:01
 4/18 anonim ***** válasza:
26%

"Mi mindig elmondjuk neki, hogy nincsen vele szemben semmiféle nagy elvárásunk"


Ha lett volna, nem tartana itt...


Mi az az "előre" mit akar egyáltalán elérni?

2022. máj. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem lehet, hogy egy "álomvilágot" kerget, a magyar valóságról meg gyakorlatilag fogalma sincs?
2022. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Ideje lenne úgymond jó értelemben beültetni valahova akár egy kávézóba, hogy márpedig csak egyszer próbáljon meg ismerkedni, mert ezt az önértékeli problémát hogy márpedig csúnya stb, csak az oldaná fel igazán ha ebmerek elnnének körülötte főleg férfiak próbálnának vele beszélgetni, ismerkedni, akkor fogadná el hogy nincs vele semmi baj.
2022. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem jar el sehova baratkozni? Akar egyedul, vagy a neten nem beszelget senkivel?

Ismerkedni is tudna a neten, ott a tinder.

Hany eves most? Munkat sajnos folyamatosan keresni kell, lehet az oneletrajza a gond. Esetleg ismeros nem tudna elhelyezni valahol?

2022. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, bárcsak az én szüleim is ilyen megértőek lettek volna.

Pedig imádom az anyukámat, de amikor ilyen helyzetben voltam, nem értett meg ennyire, mint te a lányodat.

2022. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Értem, ha már több pszichológusnál is volt, keresse a jót addig amíg meg nem találja, sajnos - mint oly sok szakmában - itt is vannak "nem hozzáértők". :( :(
2022. máj. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Szóval arra bíztasd hogy keresse a megfelelő pszichológust.
2022. máj. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!