Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érez anyám késztetést...

Miért érez anyám késztetést arra, hogy megjegyzéseket tegyen és beledumáljon a fehérneműhordási szokásaimba? Miért zavarja őt néhány dolog ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki nagyon humoros módon közölné, hogy azért mert pali létemre női fehérneműt hordok, leszögezném, hogy lány vagyok. Illetve nem kérek privátokat, képet meg nem teszek ki sehova. Ja, és perverz pali sem vagyok, aki erre veri, még mielőtt felmerülne.

A költözés mellesleg kérdőjeles ideig nem aktuális.

Illetve azért nem őt kérdezem, mert csak sértődött, kitérő válaszokat ad, ha éppen nem valami passzív-agresszív megjegyzése van.

És nem is arra keresem a választ, hogy hogy kerüljem el ezeket a szituációkat, hanem az, hogy anyám miért csinálja ezt.


Szóval kezdjük ott, hogy valahányszor meglátja a szárítón a sportmelltartóimat jön megjegyzéseket tenni, hogy hogy lehet ilyet hordani, ő bezzeg soha nem hordott ilyet, meg amúgy tudja, hogy nem tart semmit (igen, soha nem hordta, de tudja...), meg amúgyis túl férfias(férfias MELLTARTÓ...:D). Meg valahányszor megyek el otthonról odajön okoskodni, hogy ugye nem sportmelltartó van rajtam, mert az nem odaillő, meg gáz. Holott nyilván nem vetkőzős programokra járok, szóval nem is tudom miért zavarna bárkit is, hogy mondjuk az van rajtam például egy téli napon egy póló meg egy vastag kötött pulcsi alatt...


Vagy a másik kedvenc témaja ilyen téren a bugyik. Ő csak azt a hagyományos fazont hordja, ami amúgy nem a nagyibugyi. Na ha én a szárítóra kirakok valamilyen bugyit, ami nem ez a tök hagyományos, akkor szintén ugyanaz, mint a sportmelltartó esetében, hogy jön okoskodni. Leggyakrabban a szín miatt, hogy a legtöbb miért fekete, tök hülyeség, hogy csipkés(ami nem az a sima csipke, hanem a pamutszerű), mert az csak zavaró. Ha meg meglát egy sima egyszínű, pamut tangát az meg már nála egyenesen kiveri a biztosítékot, hogy ő soha életében nem hordott ilyet egyszer sem, meg ez kényelmetlen(igen, ez a következő érv azután, hogy rajta soha nem volt ilyen), meg hogy biztos bevág a sheggembe, miért nem zavar ez engem. Azt csodálom, hogy ilyenkor nem jön azzal, hogy ne vegyem fel, ha nem otthon vagyok...

Na meg most új dolog vágta ki nála a biztosítékot. Van egy felsőm, aminek pántjai vannak, meg aránylag passzos is, amúgy mustárságra, kockás, úgy hogy matt és fényes kockák vannak, nem kivágott. Viszont ez bármilyen melltartót veszek fel alá, hülyén néz ki, mert vagy a pánt áll hülyén, vagy a fehérnemű formáját adja ki. Szóval vagy tapasszal hordom, vagy esetleg anélkül, mert amúgy nem áttetsző egy kicsit sem. Anyám meg teljesen meg van botránkozva, hogy ez így nem illik, meg hogy lehet így utcára menni, meg mi az, hogy nincs rajtam melltartó, meg milyen undorító. Ez a kiakadás már csak azért is vicces, mert amikor mutattam neki(ő izélt rajta, hogy tuti kicsi rám, én meg akkor jó, megmutatom, hogy nem), hogy hogy áll rajtam a felső, akkor volt rajtam melltartó, akkor meg arra tett megjegyzést, hogy úgy hülyén néz ki.


Komolyan, miért nem mindegy neki, hogy mit és hogyan hordok, vagy éppen nem hordok? Miért kell megjegyzéseket tenni.



2022. máj. 10. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Tehát a kérdésed: miért csinálja ezt, a válaszom: mert ehhez van kedve. Szeret okoskodni.
2022. máj. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom ilyen az alaptermészete, imád konfliktust keresni. Fogadni mernék, hogy még 1000 dolgot fel tudnál sorolni, amibe beleköt nap mint nap.
2022. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mielőtt valaki nagyon humoros módon közölné, hogy azért mert pali létemre női fehérneműt hordok, leszögezném, hogy lány vagyok. Illetve nem kérek privátokat, képet meg nem teszek ki sehova. Ja, és perverz pali sem vagyok, aki erre veri, még mielőtt felmerülne.


A költözés mellesleg kérdőjeles ideig nem aktuális.


Illetve azért nem őt kérdezem, mert csak sértődött, kitérő válaszokat ad, ha éppen nem valami passzív-agresszív megjegyzése van.


És nem is arra keresem a választ, hogy hogy kerüljem el ezeket a szituációkat, hanem az, hogy anyám miért csinálja ezt."


szomorú, hogy ezeket le kell írni, mert másképp mindenki privátolna... de lehet így is fog menni pár :(

2022. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak az én anyámról írtál volna, ő is ugyanilyeneket mondott....Ő nem a fehérneműimbe kötött bele, hanem kb. minden más ruhadarabomba, pl. nem bírta felfogni, hogy attól még, hogy ő 40 fokban is fázik, én még nem ilyen vagyok és ahogy elmúlt a kifejezetten meleg, nyárias idő, szerinte már overálban kellett volna járnom mindenhova :D Volt, hogy az őszi dzsekimre azt mondta, hogy dobjam ki azt a "nyári kabátot" (:DDDDD) és vegyek egy normális, vastag kabátot..
2022. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4%
Ezzel az a legnagyobb gond, hogy jó eséllyel te is ilyen leszel majd kicsit idősebb korodban, vagy akár már most is ilyen vagy. Figyelj oda erre.
2022. máj. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Vegyél neki egy tangát és egy sportmelltartót :) titokban fel fogja őket próbálni.
2022. máj. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%
Valószínűleg vele is hasonlót csinált a környezete amikor még nem volt felnőtt.
2022. máj. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tud rád felnőttként tekinteni. Nem tud rád sem úgy tekinteni, mint önálló, döntésképes emberre, aki el tudja dönteni, mi kényelmes neki és mi nem. És úgy sem tud tekinteni rád, mint nőre, aki igenis pont ilyen vagy amolyan fehérneműt akar fölvenni, mert abban érzi nőnek magát.

Apukád veletek él? Ő hogy viszonyul ezekhez a műbalhékhoz? Nem próbálja csitítani anyukádat?


Szülőknél, de különösen anyáknál gyakran megesik, hogy egyszerűen képtelenek elfogadni, hogy a gyerekük már felnőtt és felnőttként kéne hozzá viszonyulni. Az érettségizett, egyetemista vagy dolgozó gyerekükben még mindig azt a kisbabát látják, akit óvni kellett esőtől, széltől, attól, hogy elesik és beveri a fejét, vagy megbotlik a küszöbben. :-)

2022. máj. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

További megerősítés az előttem szólókhoz: egyszerűen szeret okoskodni, mindenbe beleszólni, úgy tenni mintha mindent jobban tudna. Sajnos sok ilyen ember van, aztán csodálkoznak, ha a gyerekük felnőttként már nem jár haza.

Emellett még olyan oka is lehet, hogy neki nem voltak ilyen ruhái amikor ő volt fiatal. Talán irigy rád hogy neked még minden jól áll, mert a fiataloknak azért általában kb bármi jól áll. Idősebb korban meg kell válogatni hogy mi az ami belefér. Szóval talán rajtad tölti ki a saját frusztrációját.

2022. máj. 11. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a füled mellett ugy sem fogja abbahagnyi.
2022. máj. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!