Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a lányotok? (Töb...

Elengednétek a lányotok? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval jelenleg 17 vagyok és a legjobb barátnőm szülinapjára koncertjegyet akarok venni. A Budapest Parkban lenne a koncert este. A szüleim nem akarnak elengedni mert 60km-re lakunk Bp-től de vonat közvetlen jár hozzánk minden órában. Szerintetek jogosan nem engednek el? (A barátnőmet a szülei elengedték.)

2022. máj. 11. 07:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
87%

Öszintén szólva nem lennék elragadtatva, ha a 17 éves lányom az éjszaka közepén egyedül vonatoznia. (Gondolom, a koncert nem du.6-ig tart)

Az nem lehetne megoldás, hogy a barátnödnél alszol és csak másnap mégy haza?


A probléma nem a 60 km-es vonatozás, hanem, hogy ez éjszaka történik.

2022. máj. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
80%

17 évesen természetes, hogy nem érzed jogosnak, viszont jogos a részükről.

Meddig tart a koncert?

2022. máj. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
85%

1. Szerintem a barátnő sem budapesti...

Hát, azért az, hogy 2 tinilány éjszaka közlekedjen egyedül Budapesten, meg aztán a vonatozás kicsit idegesítene. Akkor már inkább elmennék értük.

2022. máj. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
57%
Èn elengednèlek. 40n
2022. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
88%
Jogos helyett azt mondanám, hogy érthető a szülők részéről. De mivel különleges alkalom lenne, elmennék értetek Pestre (ez egyszer)
2022. máj. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
86%

Érthető,hogy a szüleid féltenek.

Próbálj meg velük kompromisszumot kötni, akár, hogy valamelyikötök szülője értetek megy, vagy elkísér benneteket egy felnőtt aki egész este oda tud rátok figyelni.

2022. máj. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
80%
17 évesen már igen,lassan felnőtt leszel.Saját magadra vigyázol,saját döntéseket hozol majd.
2022. máj. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
87%

ezt tudjátok azért?


Hány éves kortól lehet részt venni a koncerten?

A Budapest Parkba a belépési korhatár 18 év, kivéve néhány koncertet, ahol az ettől eltérő belépési korhatárt külön jelezzük!


Kiskorúak csak szülői kísérettel látogathatják a Budapest Parkot, de találunk megoldást a problémára, ha írsz a park@budapestpark.hu-ra.


Felhívjuk figyelmed, hogy a Park területén 23 óra után csak 18 éven felüliek tartózkodhatnak, hogy 23 óráig kiskorú vendégeink elhagyják a Park területét, az őket kísérő nagykorú felelőssége.


A 22 órakor kezdődő afterpartykra kiskorúakat nem áll módunkban beengedni, tehát aki 22 óra után érkezik és 18 éven aluli, már nem tud belépni a Park rendezvényeire.


[link]

2022. máj. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
38%
Érdekes hogy a tizenhét évesek csak akkor felnőttek ha programozni meg csávózni akarnak... Nem, nem engednélek. Még felnőtt nőknek is veszélyes Pesten egyedül kujtorogni éjszaka. Két lányt simán elintézhetnek, megerőszakolhatnak. Ha nagyobb társasággal lennétek, akkor nem zavarna, mert biztonságosnak ítélném a dolgot. De de vonatozgass egyedül éjszaka ha nem muszáj. Akkor se ha a kalauzok többsége rendes, sőt bátor fickó aki segítene ha baj van.
2022. máj. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
37%

Engem visszafogtak a szüleim, féltettek mint téged. Ennek az lett az eredménye, hogy 19 évesen megismerkedtem valakivel, akihez korán férjhez is mentem. Itt vagyok 30 évesen és azt érzem, kimaradt minden az életemből. Persze, neked nem kell ezen az úton járnod, de soha nem tudhatod, hogy mikor leszel szerelmes és emiatt elszalad melletted a fiatalságod.

Próbálj meg beszélni a szüleiddel erről. Nekem is ezt kellett volna. :) Jövőre már törvényesen odamész és azt csinálsz amit akarsz.

2022. máj. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!