Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a lányotok? (Töb...

Elengednétek a lányotok? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval jelenleg 17 vagyok és a legjobb barátnőm szülinapjára koncertjegyet akarok venni. A Budapest Parkban lenne a koncert este. A szüleim nem akarnak elengedni mert 60km-re lakunk Bp-től de vonat közvetlen jár hozzánk minden órában. Szerintetek jogosan nem engednek el? (A barátnőmet a szülei elengedték.)

2022. máj. 11. 07:50
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező : az a baj és ezt budapesti nőként írom, hogy a koncert után ahogy mentek a vasúthoz és a vasútállomás és közvetlen környéke a veszélyes 2 tinilánynak éjszaka.


Feljebb leírták hogy lehet hogy nem is mehettek a korotok miatt a koncertre.


Úgyhogy várjatok még 1 évet az ilyen bulikkal! Hamar elszáll!

2022. máj. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm (a kultúrált) válaszokat. Szerintem akkor majd jövőre megyünk el.
2022. máj. 11. 09:02
 13/39 anonim ***** válasza:
84%

örülök hogy belátod és eldogadod, hogy nem a legjobb ajándékötlet volt ez most.

sajnos ilyen téren veszélyes tud lenni. mondom ezt úgy, hogy amúgy én elég sokat jöttem mentem pesten/pestre, igaz 18 éves korom után, 80-100km-re pesttől. nekem nem volt szerencsére soha gondom, de volt hogy szedtem a lábam mert paráztam, pedig este se volt.

amikor a váci főiskolára jártam, volt egy már végzős csaj, aki az utolsó vonattal ment haza pestre (kb. fél12 lehetett, fél órás vonatút kb.). az utolsó kocsiban ült, sittysutty kirabolták, úgy, hogy közben ültek mások is a vagonban, de senki nem csinált, mert csinálni semmit. és még jó, hogy csak kirabolták.

2022. máj. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
65%

El. Főleg ha olyannak ismerem, aki nem csapja szét magát, nem válik le a társáról, nem hagyja magára az italát, nem megy el idegenekkel "egy félreesőbb, csendesebb részre dumálni", mert az ilyen helyzetektől megszólal benne a vészcsengő, van benne egy egészséges félelem.

Bennem volt, és én is elmentem ennyi idősen Pestre bulizni a barátnőmmel, ugyanúgy vonattal, 60 km-ről (lehet hogy egy környéken lakunk). Olyan barátnőmmel mentem, aki elég jól ismerte Budapestet, és rutinosan mozgott ott. De amúgy tényleg nem volt nehéz a lehető legbiztonságosabb helyen maradni, mert az ilyen bulik környékén és az oda vezető főbb útvonalakon nem baltás gyilkosok lézengenek a kihalt sötétségben, hanem hozzátok hasonló bulizó fiatalok közlekednek olyan tömegben, mintha nappal lenne. Csak menni kell az emberáradattal, és nem elkóvályogni.

Azért a vonatok sem nagyon járnak este 10-11-től hajnal 3-4-ig, így vagy szintén bulizókkal jöttök haza, vagy félig bulizókkal, félig munkába vagy hazafelé tartó dolgozókkal.


Már középiskolások is laknak pesti kollégiumban, biztos ők is szoktak éjszakába nyúltam bulizni, az egyetemistákról nem is beszélve. 17 éves vagy, lehet hogy jövőre már magadat kell ellátnod egy távoli városban, és hétvégére sem mész mindig haza. Túlzás, hogy most meg még egy estére sem engednek el, annyira nem hiszik el, hogy tudsz magadra vigyázni.


Jó, így 33 évesen nekem is kicsit ijesztőbben hangzik, hogy egy fiatal lány idegen városban éjszakázzon. De az a helyzet, hogy mikor mi felnőttek eltávolodunk ettől a világtól, a képzeletünk ijesztőbbre, veszélyesebbre festi mint amilyen valójában. Anyukámnak is meggyőződése volt, hogy péntek este a 7 órás vonaton, télen, a sötétben már csak rossz arcok lézengenek, akkor is, ha az a vonat megyeszékhelyről indul, tehát nem Mucsaröcsöge és Nádasdudvás között közlekedik. Ezen rémüldözött nekem, pedig ő 20 éve nem vonatozott. Én meg ott ültem a ragyogóan kivilágított esti vonaton, hétköznapi emberekkel körülvéve, nénik kosarakkal, anyukák gyerekkel, melósok munkaruhában, koleszosok utazótáskákkal, bácsik újságokkal. Ilyen ez... Hülye meg nem voltam, hogy egy félreeső üres fülkébe üljek be (ha lett volna olyan egyáltalán).

2022. máj. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
12%
Én akkor engednélek ha lenne pasid aki valamilyen szinten ügyek rád.
2022. máj. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
90%
Én felajánlanám, hogy elmegyek veletek. A baj, hogy ketten vagytok és lányok. Egy nagyobb, részben fiúkból álló, megbízható társasággal még csak-csak. A baj az, hogy Budapest éjjel veszélyes. A pályaudvarok és a park környéke különösen. Szóval szülőként vagy elmennék veletek vagy elmennék a végén értetek.
2022. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem sem a koncerttel van a baj, hanem az éjszaka egyedül mászkálással, vonatozással. Sem a Keleti, sem a Nyugati, sem a Kelenföld nem éppen a legszebb környék nappal sem, nemhogy éjszaka. A Budapest Park nem rossz, de azért a közvetlen környéke sem éppen a legjobb éjszaka.

Budapesten lakom, 20 éves lány vagyok, én nem járok bulizni, de pont ez jutott eszembe egyszer, hogy ha eljárnék, én még hajnalban sem mernék barátnőmmel sem az utcán kóvályogni Budapesten, nemhogy vonatozni. Vagy taxival mennék haza, vagy ha lenne barátom, akkor vele. Nem tudom melyik állomásra mennétek, de én pl. nem merek nappal sem a Keletiben ácsorogni (a Nyugati sem lenne jobb).

Maximum ha a szüleid el tudnak menni értetek.

2022. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
87%
Az aggodalom érthető, nagyon sok borzalmat lehet hallani manapság. Alternatív megoldás lehet, hogy taxival jöttök haza (Ami nyilván nem olcsó, de egy fokkal biztonságosabb), vagy Pesten alszotok valami ismerősnél.
2022. máj. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem is jövőre menjetek, mert lehet, be sem engednek benneteket.

Amúgy én elengednélek, ha egyébként megbízható vagy.


Nem olyan vészes hajnalban sem a város, itt is épségben felnőttünk. Főleg hétvégén, tele lesz bulizó fiatalokkal. Figyelni kell persze, de azért nem a dzsungelben lesznek :D

2022. máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
78%

Elengednélek és megoldanánk valahogy. Elmenne veletek egy felnőtt. Vagy elmennék értetek a koncert után.

Nem is értem a "menjetek egy év múlva" válaszokat.

Egy év múlva már nem lesz olyan veszélyes? Rájuk van írva, hogy akkor már 18 évesek? 18 éveseket nem támadhatnak meg, csak 17 éveseket?

Én ugyanúgy félteném egy év múlva is.

2022. máj. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!