Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, mikor a lányotoknak...

Anyukák, mikor a lányotoknak lett barátja illetve mikor megtudtátok hogy már szexelnek, ti beszélgettetek vele erről?

Figyelt kérdés
És érdemes beszélni erről vele mikor oda ér, pl lesz barátja vagy sem? Ha beszélgettetek vele erről akkor mikor ott volt az ideje, mennyire mentetek bele a témába? Volt ismerősöm aki nem is beszélt erről a lányával de volt olyan aki még azt is elmagyarázta a lányának hogyan kell szájjal kényeztetni egy srácot. Tanácstalan vagyok.

2022. máj. 13. 21:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Már jóval előtte beszéltünk róla...
2022. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Azért túlzásokba sem kell esni, az alapokat elmondani, biztonság miatt, de hogy mit merre hogy azt hadd tapasztalják ki maguk.
2022. máj. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Én gyerekként tudom írni,hogy anyámmal ilyenekről nem nagyon beszéltünk,pl. elmesélte hogy hány párja volt,hány éves volt az első szexnél és ennyi.Nem is mertem többről beszélni vele,mert hiába akartam tudni pl. hogy fáj-e vagy milyen érzés tőle sose mernék ilyet kérdezni,de pl. a korosztályombeliektől se.Korábban a menstruációról pl.mertem kérdezni,arról részletesen felvilágosított.

Ha lenne párom akivel szex is lenne persze,hogy nem beszélnék vele róla erről,legfeljebb akkor említeném meg az élményt,ha kötődne hozzá valami kellemetlenség pl. alhasi fájdalom,görcs és nem tudnám az okát annak ellenére,hogy minden jól megy.

2022. máj. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Az enyém csak leordított, s nekiállt veszekedni velem, mikor megtudta, hogy nem vagyok szűz...
2022. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Te ismered magadat és a lányodat, meg a köztetek lévö bizalmi viszonyt. Mindenképpen arra kellene törekedni, hogy mindenröl lehessen vele(d) beszélni, ha szüksége van rád. Nincs gyerekem, de amikor én voltam kamasz, arra emlékszem, hogy amikor elöször lett barátom, és anyámmal próbáltam beszélni szexuális dolgokról, az egyetlen, amit mondott, az volt, hogy "nem tudom". Jobban szégyellte magát, mint én. Ez számomra akkor nagyon kiábrándító volt, pedig tudtam, hogy ö nem egy hiteles anya, semmilyen téren nem volt az. Ha lenne gyerekem, én az általad említett második csoport lennék, aki még azt is elmagyarázza, hogyan kell szájjal kényeztetni egy férfit, mivel én is ilyen anyát szerettem volna.

Nyilván hogy a lányod mennyire nyitott erre a beszélgetésre, az attól is függ, hogy milyen kapcsolatot sikerült kialakítanod vele az évek során, hogy mennyire érzi azt, hogy támasza vagy, hogy megbeszélheti veled az intim dolgait. Ha ez eddig nem volt így, akkor ne most és ne pont ezzel a témával akard elkezdeni.

2022. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Az alap dolgokat, mint a védekezés módjai, már jóval előre illene megbeszélni. Azt is fontos tudnia, hogy mondhat nemet. Ne menjen bele olyanba, amit nem akar.

Ha baj törtènik, nyugodtan fordulhat hozzád. Ezek a legfontosabbak szerintem

2022. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Az én anyán csak annyit mondott, hogy miért nem tudtunk ezzel várni és mit fog hozzá szólni apám…..

Nekem nagyon jó lett volna, ha tudok anyámmal beszélgetni erről még mielőtt megtörtént volna. Sajnos nem volt rá vevő, pedig többször kérdezgettem… :(

2022. máj. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
#7 Hány éves voltál?Mit mondott mikor kérdezted?Mi volt a rossz az első alkalomban?
2022. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Én soha nem beszéltem erről anyámnak, ugyan mi köze van anyámnak a szexuális életemhez. Szóval inkább az a kérdés, hogy a lányod mennyire vevő arra hogy belemenjetek a témába. Egyebekben meg a 6-ossal tudok egyetérteni.
2022. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Az alapokat már réges-régen megbeszéltük, amikor serdülni kezdtek.

Amikor olyan barátjuk lett és sor került a szexre, mindketten utána odajöttek, és elmondták, hogy hát megtörtént. És kb. ennyiben is maradtunk; hogy mikor, mennyit és hogyan szexelnek az már nem beszédtéma és nem is kell, hogy az legyen, nem rám/ránk tartozik. Ha bármi gond lenne, akkor tudják, hogy fordulhatnak hozzám bármikor.

2022. máj. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!