Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyáméknak...

Hogyan mondjam el anyáméknak hogy úgy döntöttem Budapestre költözök?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, nő, jelenleg nem Pesten élek, dolgozok. Úgy alakultak a dolgok hogy pár hónapja visszaköltöztem anyumékhoz. Őszintén szólva csak kényszerből, nem felhőtlen a kapcsolatom anyámmal. Ezt én tudtára is adtam hogy valószínűleg ez csak átmenetileg lesz, mert amint tudok én külön fogok költözni. Nem szeretném leírni miért ilyen a kapcsolatunk, az másik téma, hosszú, a lényeg hogy nagyon sokat bánt a viselkedésével, jelentősen megromlott a kapcsolatom vele. Bár sosem volt meg a normális anya-lánya szeretet...


Amikor először külön költöztem, anyám szó szerint megbolondult, magába zuhant, amiért "itt hagytam". 5 percre egy másik utcába mentem. Hónapokkal később sem csillapodot, egyszerűen nem volt hajlandó elfogadni, hogy már külön szeretnék élni, pláne úgy hogy 22 éves vagyok, van saját életem, dolgaim, ne telepedjen rám. Életképtelennek nevezett, éhen döglök majd meg ilyenek, a szemében én nem tudom ellátni magam, de még olyanokat is hozzám vágott, hogy nekem ne is legyen gyerekem, mert azt sem tudnám ellátni.


Úgy döntöttem elköltözöm innen, de nagyon félek anyámmal mi lesz. Az egész család tőlem várja azt, hogy én segítsek anyámon. De hogyan? Ha ő nem képes mentálisan arra hogy feldolgozza, akkor mit csináljak én? A másik dolog meg, hogy anyám nem dolgozik. Csúnya vagy nem csúnya, de büdös neki a munka. Apám tartja el, de nagyon ki van készülve mellette. Kérdeztem tőle is, hogy miért nem lép le, hisz el vannak válva, nem kötelessége tartani!! Egyszerűen nincs meg a lelkiereje hozzá, vagy nem tudom. Félek hogy a nyakamra marad, én nem keresek annyit, Pesten se keresek majd annyit hogy én eltudjam őt tartani, és őszintén nem is szeretném. Menjen el dolgozni, fiatal 43 éves nő... Hozzáteszem, mindig megvettem neki ezt-azt, adtam neki pénzt, fizettem az ő részét stb. otthon is mindig adtam pénzt a családi kasszába.


Nem fogja tudni feldolgozni lelkileg hogy elköltözöm, félek hogy pszichiátrán fog kikötni, vagy valami lesz vele. De magamat nem fogom mérgezni, ha nem érzem itt jól magam. Még barátaim sincsenek itt, mindenki Pestre költözött már.



2022. máj. 22. 12:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

"Nem fogja tudni feldolgozni lelkileg hogy elköltözöm, félek hogy pszichiátrán fog kikötni, vagy valami lesz vele."


Ha meg nem költözöl, akkor te fogsz a pszichiátrián kikötni!

Nyugi, semmi baja nem lesz!

Tapasztalat, hogy az ilyen érzelmi zsarolók annyira önzők, hogy jobban féltik magukat, mint bárkit a világon.

2022. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Anyu, apu!

Pestre költözöm, mert jött egy jó lehetőség. Holnap reggel indulok. Hirtelen jött, nem tudtam én sem, de kihagyhatatlan ajánlat, muszáj megpróbálnom.

2022. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

"Úgy döntöttem Budapestre költözöm."


Ennyi. Még tedd hozzá, hogy mikor mész. Hangos lesz, de igazából nem lesz semmi baja. (Legalábbis nem több mint most, mert valami már most sem stimmel vele.)

Ez igazi "vagy ő vagy én" helyzet, ha miatta maradsz, magadat teszed tönkre. Örülj hogy apád is fél lelépni, így nem teljesen egyedül kell hagynod, te pedig menekülj. Legalább valaki ne rokkanjon meg mentálisan hármótok közül, és lehessen normális élete.

2022. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%
Talán nem kéne ki meg beköltözni folyamatosan, ha ez őt megviseli. Ha elköltözöl akkor ne költözz vissza pár hónapra majd megint el. Szép kis önállóság, ja ez nem az.
2022. máj. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Esélyes, hogy nem fog a pszichiátrián kikötni. Lesz egy jó nagy drámai hiszti, aztán majd valahogy alakul. Neked nem dolgod anyád életének rendezése. És igen, ezt csak drasztikusan lehet, nem kell finomkodni, összepakolsz es költözöl. Balhé úgyis lesz, mindegy, mit teszel.
2022. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

" Az egész család tőlem várja azt, hogy én segítsek anyámon. "


Ez a család problémája, nem a tiéd, neked jogos, ha a saját életedet akarod élni.

2022. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyádnak semmi baja, csak megjátssza magát, hogy vele foglalkozzon mindenki. Az is erre mutat, hogy betegesen kontrollál téged. Átverés az egész viselkedése, az üvöltözések, a hisztik célja - amit el is ér! - a ti megfélemlítésetek.

Húzzál el, hagyd ott, nem jó ember ő. Ártalmas.

2022. máj. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az egész család tőlem várja azt, hogy én segítsek anyámon. "


És mit kell rajta segíteni? 43 éves, egészséges nő.

2022. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Egyelőre te vagy őrá rászorulva, hiszen oda kellett visszaköltöznöd. Ha Pesten nem jön össze vagy megint történik valami, akkor mehetsz újra vissza. Szóval nagyon rondán ne távozz, mert szükséged lehet visszamenni.
2022. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
10%
Érdekes mindenki a kérdező anyját meg a családját szidja pedig a kérdező költözik ki/be ahogy kedve tartja / szüksége van rá
2022. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!