Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen színek okésak szerintet...

Milyen színek okésak szerintetek gyászolásnál?

Figyelt kérdés

Apukám 4 hónapja hunyt el, jó kapcsolatunk volt, nagyln megviselt a halála, hirtelen történt és fiatal volt.

Eddig csak feketét, maximum fekete-fehér csíkosat hordtam. A nyár közeledtével nem annyira bírom a feketét.

A fehéret, szürkét, kéket, barnát nem szeretem. Szerintetek milyen színeket "hordhatok"? Tudom, hogy nincs erre vonatkozóan szabály, de inkább kihagynám, hogy arról beszéljenek az idióta emberek, hogy nem is gyászolom apám, mert pl. rózsaszínben vagyok.

Bordó belefér? Esetleg méregzöldre gondoltam még...



2022. máj. 23. 21:56
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ti meddig hordtatok gyászolós színeket/sötét színeket a szülőtök halála után?
2022. máj. 23. 21:57
 2/24 anonim ***** válasza:
99%

Nem kötelező öltözködéssel ilyen hosszan kifejezni a gyászt.

Régen gyászévet volt szokás kivárni, egy évig feketében járni. Ma már a temetésen viselnek feketét, vagy a legősibb magyar szokás szerint tiszta fehéret.

Öltözz kedved szerint. Belül gyászoljuk a szeretteinket, míg élünk, de az élet megy tovább.


Évszaknak, alkalomnak, hangulatnak megfelelően öltözz, ahogy annak előtte.

2022. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
99%
Egyszerűen nem kell velük foglalkozni akiknek ez a elgjobb dolga hogy másikról beszéljenek.
2022. máj. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%
Sosem viseltem egy napig sem feketét ilyen okból. Baromság.
2022. máj. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
98%
Nem hordtam gyászruhát anyukám halála után. Az érzés nem a ruha színén múlik.
2022. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
98%
Semeddig nem hordtam, egyedül a temetésen voltam feketében.
2022. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%

4 hónap után nyugodtan leveheted a feketét.

Én hagyománytisztelő ember vagyok, de nagyon erős túlzásnak tartom, ha valaki egy éven át tiszta feketében jár. Apukám 42 évvel ezelőtt temette el az édesapját. 6 hétig járt tiszta feketében, utána 1 évig volt egy fekete szalag odavarrva a kabátjára.

2022. máj. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
98%
Mit érdekel téged, hogy mások mit mondanak rólad, ha idiótáknak tartod őket? Idióta emberekkel nem tartjuk a kapcsolatot, ilyen egyszerű. Ráadásul te csak feltételezel valamit anélkül, hogy erről bármi bizonyosságod lenne. A saját életedet éld a saját értékrended és kedved szerint. Mások meg élik az övéket.
2022. máj. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
98%
Én a temetés napjáig hordtam feketét, utána sötétebb színeket, de tél volt. Ahogy jött a jóidő felvettem azokat a ruhákat amiket rendesen mindig viseltem amúgy is. 26 éves voltam amikor meghalt apukám.
2022. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%

Pont úgy voltam, mint a 9. válaszoló: a temetésig jártam feketében, utána visszafogott, sötét ruhában. Szerintem 4 hónap után a bordó és sötétzöld színekben senki nem találhat kivetnivalót, még ha konzervatív közegben élsz, akkor sem.

Egyébként pedig nagyon szomorú látni, hogy milyen sokunknak nincs már életben az apukánk :(

2022. máj. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!