Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyrehozható még a kapcsolato...

Helyrehozható még a kapcsolatom a nevelőapámmal, vagy már esélytelen?

Figyelt kérdés
Mikor anyával összejött, szerintem még nem dolgozta fel az előző kapcsolatából a traumáit, és hát jobb híján rajtam vezette le őket... Én voltam a hülye idegesítő gusztustalan senki, ha valami miatt sírtam, akkor rám üvöltött, vagy ha elkezdtem mesélni valamit akkor a szavamba vágott hogy ne pofázzak már ennyit, stb. Ha meg akartam ölelni akkor kb közölte hogy fujj már, hagyjam békén... Akkoriban rengeteget sírtam mert nagyon vágytam egy gondoskodó apára, és magamat hibáztattam. Aztán eltelt 3 év, sikerült feldolgoznia azokat a dolgokat, vagy rájött hogy nem vagyok egy darab sz*r, nem tudom. Már bocsánatot kért, mondta hogy szeret, mentünk hárman programokra, viszonylag sokat beszélgettünk, még odáig is eljutottunk hogy megölelt... De nagyon nehéz rá apaként néznem. Minden alkalommal mikor rágondolok, az jut az eszembe mennyi fájdalmat okozott.Ugyanakkor nagyon sajnálom mert tudom hogy megváltozott, hogy ő maga is nagyon bánja az akkori viselkedését, és tényleg nagyon próbálkozik. Ti mit tennétek? Ha valaki volt már hasonló helyzetben, mi lett a vége?

2022. máj. 24. 18:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Szép anyád van hogy egy elmebeteget beengedett az életetekbe.
2022. máj. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%
O mar lépett, most neked kellene. Ha valóban szeretnéd helyrehozni a kapcsolatotokat, akkor most a tiéd a következő lépés.
2022. máj. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Hány éves vagy?

Egyáltalán nem kell apaként rá nézned, ő anyád élettársa. Eleve ott kezdődik, hogy anyádnak páros lábbal kellett volna kirúgnia, ha a gyerekével így viselkedik! Azt pedig nem egy gyereknek kell mérlegre rakni, hogy mi miért történt, hanem neki kellett volna emberi módon viselkedni, hogy ez meg se történjen.

Az jó, hogy normalizálódik a kapcsolatotok, de teljesen érthető, ha sosem lesz szoros, még csak baráti sem.

2022. máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#3

16

2022. máj. 24. 18:55
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

16 évesen ő már sosem lesz az apád, nem ő nevelt, ráadásul a gonosz mostohát játszotta évekig.

A kapcsolatotokat helyre lehet hozni, de ez pont a normális együtt élés szintjénél tart nem több, erre pedig nyilván érdemes nyitottnak lenned.

Neked azon kellene dolgozni, hogy miért vágytál gondoskodó apára! Hol van a sajátod a történetben?

2022. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#5 meghalt már nagyon régen
2022. máj. 24. 19:15
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Miért akarsz jóban lenni azzal, aki gyerekkorodban csak bántott?
2022. máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
34%
Ez számomra is jo kérdés.
2022. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Ne nyald egy bántalmazó segget.
2022. máj. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván azért, mert az anyja partnere, ergo a családja része. Plusz 16 éves, majdnem felnőtt, képes rá, hogy megbocsasson, tullepjen a serelmein. Ettől ő csak jobb ember lesz.
2022. máj. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!