Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell pánikolnia a...

Miért kell pánikolnia a szüleimnek azon, hogy szerintük rosszul állok a szóbeli tételekkel érettségire?

Figyelt kérdés

Az emelt szintű szóbelim jövő hónap nyolcadikán lesz. Erre meg kell tanulnom 40 tételt. Jelenleg kb hét olyan van, amit ki is pipáltam a listán, hogy kidolgoztam, és megtanultam, amióta itthon vagyok. Ez egyébként elég rosszul hangzik, de ezen kívül van minimum tizenöt-húsz másik, amik a tanév során előkerültek, benne van valamelyik füzetben, már tudom, csak ismételni kell. Meg egyébként a rövidebbeket hagytam hátra, amikhez a tanárunk szerint gyakorlati feladat várható.

Középszintű szóbelim huszonkettedike és huszonnegyedike között lesz valamikor, csak angolból és töriből, az ötödik tárgyam az előrehozott érettségin meglett már ősszel. Mindkettőből húsz témakör van, az angolt már tudom, max pár szót megtanulok a szókincs érdekében, de ennyi. Szóval maradt a töri, amiből összesen egyet tudok, de amíg nem megy le az emelt érettségi, addig én hozzá se kezdek, pláne, hogy nem olyan fontos, lévén nem felvételi tárgy és én duplázni akarok, ahoz meg az kell, hogy az emelt jól sikerüljön, meg a matek, de arról meg már biztosan tudom, hogy 95% lett.


A szüleim, főleg egyébként anyu rendszeresen azzal zargat, hogy milyen rosszul állok. Ezt onnan tudja, hogy ki van tűzve a listám a szobába a parafára és én azon jelöltem, hogy hogy állok. És egyébként én mondtam neki, hogy egyébként sokkal jobban haladok, mint ahogy jelöltem, meg az angolt már például teljesen tudom, mintha meg se hallaná. Konkrétan naponta a nyakamra jár azzal, hogy pánikoljon, hogy tudom-e már az összeset, miért nem tudom, mi az, hogy nem tudom, stb. Én ezzel egy fokkal nem vagyok előrébb, mert akkor is nekiáll ilyenekkel húzni az időmet, amikor tanulok. Ha meg bármi mást csinálok délután otthon, abba meg már ne is menjünk bele, hogy mit lerendez, hogy ő nem sűrűn lát tanulni engem itthon. Mondjuk persze, hogy nem lát, mert gimi alatt kollégista voltam, online oktatás alatt az óráim délelőtt voltak, mire hazaért meg befejeztem a házit, vagy mivel éjjeli bagoly típus vagyok, akkor kezdtem neki, amikor ő már nincs ébren (tehát fél kilenc után), most hogy itthon vagyok, szerintem rengeteg időm van reggel hat és délután fél négy között, amikor nincs itthon, egyáltalán nem fura, hogy most se sűrűn lát tanulni. Pláne, hogy semmi kedvem tanulás előtt azzal húzni az időm, hogy hallgatom a pánikolását akár fél órán keresztül, hát hülye lennék olyankorra időzíteni, amikor látja.


Komolyan, miért kell ezt ennyire túllihegni?


2022. máj. 25. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Helikopter-szülők.

Abból is az a fajta, aki csak a rosszat képes meglátni.

Nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy általános iskolás korodban már egy négyesért is szobafogság járt...

Egyébként meg azért is, mert nem látja reálisan a dolgokat. Az már rég rossz, ha valaki az érettségi-szünetben kezd el tanulni. Ez nem két hétről, hanem 4 (8, 12) évről szól, hogy ennyi idő alatt mi ragadt az emberre. Most már nem tanulod, csak rendszrezed, és átismétled az ismereteket.

2022. máj. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Eltaláltad az általános iskolai dolgot. A négyeseknél mindig megkaptam anno, hogy meg fogok bukni... Gimiben annyit javult a helyzet, hogy anyunak az összes ismerőse bebeszélte, hogy mindenki ront az általánoshoz képest, ezért elfogadta, na meg nem tanítottam meg az enapló működésére... :D
2022. máj. 25. 11:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad ebben, mert tényleg nincs fedésben a tanulási fázisod azzal, amit anyukád lát.

Esetleg kegyes hazugságra nem gondoltál, hogy kerül a stresszt és a konfliktust.

Arra gondolok csak, hogy a "haladási naplódban", amit lát többet tüntetsz fel, mint ahogy valójában állsz vele. Így talán megnyugszik (bár biztos, hogy feszült most a kapcsolatotok és lehet ez a végéig kitart). Persze ne egyszerre vezesd fel a haladást, mert akkor meg gyanús lesz neki, vagy azt vágja rá, hogy "Ugye, hogy nem tanultál kisfiam!!!"

Te pedig tanulj és készülj úgy, ahogy szerinted megfelel Neked. Ja és egyetemen sem lesz másképp ;)

2022. máj. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem akarok többet feltüntetni, mert az van szem előtt, én is azt nézem, és összezavarhatom vele magam.

Mondjuk én nem értem mit aggódik, már suliba többször volt olyan, hogy 15 hasonló hosszúságú tétel közül húztunk egy feleléskor, úgy, hogy viszonylag új anyag, van egy csomó olyan része, amit önállóan kellett kidolgozni, mert se neten, se könyvbe nincs meg kidolgozva, és akkor ezt így hétfőről rendszerint vagy szerdára vagy szerencsésebb esetben péntekre, úgy hogy közben azért van más tantárgy is, járunk suliba. Ha az ment, akkor nem hiszem, hogy reális, hogy ez ne menne.

2022. máj. 25. 11:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem hamar messze fogsz tőlük majd költözni amint teheted.
2022. máj. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem szabad tudniuk, hogy állsz. Ha továbbtanulsz, hagyd abba ezt, hogy megbeszéled velük, mert nem rájuk tartozik. A parafatáblát meg tedd el, nem kell közhírré tenni a "haladási naplódat". Nem bántani akarlak, de olyan gyerekes ez, hogy mindenről beszámolsz nekik. Így soha nem szállnak le rólad, neked kell eltávolodnod tőlük, és ne győzködd őket semmiről, csak ne ossz meg velük semmilyen infót. Legjobb lenne, ha nem a lakóhelyeden járnál egyetemre, mert még a nemi életedet is szabályozzák majd, ha otthon laksz.
2022. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
És hagyd abba azt, hogy "miért csinálják ezt?" Ez nem újdonság, egész életedben ilyenek, te meg itt csodálkozó kérdést teszel fel róla, hát vicces.
2022. máj. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 Nem számoltam be semmiről, hogy na most én odamegyek és elmesélem. Most nyilván ha rákérdez, hogy hogy állok akkor azért elég fura, ha azt mondom, hogy nem mondom meg. Ahogy a random okoskodást is félbe kell valahogy szakítani, arra meg az a leglogikusabb, ha megmondom, hogy nincs igaza. Azt sem gondolom, hogy "közhírré van téve" valami, ami a szobámban lévő parafán van.

(Azt, hogy egész életemben ezt csinálják, az nem jelenti azt, hogy tudom is miért)

2022. máj. 25. 13:41
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Azért a 40-ből 7 elég kevés. Én egyet nem dolgoztam ki, hát nem azt húztam ki?😅 amúgy miért tűzted ki mikkel vagy kész? Nézd régen máshogy volt az érettségi pláne nem volt digitális oktatás, anyukád nem érti, ülj le ésmagyarázd el neki azt amit itt leírtál,hol tartasz, akkor tanulsz amikor alszik stb.
2022. máj. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!