Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit csinálnátok...

Szülők! Ti mit csinálnátok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Az unokaöcsém most érettségizik. A humán tárgyakból nagyon jó, de a matematika nem megy neki. Az iskolából a tanára jelezte, hogy nem érte el azt a százalékot sem a matematika érettségin, ami elegendő lenne ahhoz, hogy mehessen szóbelizni, viszont a többi tantárgyból mind 70% feletti az eddigi eredménye. Anglisztikára felvételizett az ELTE-re, ami emiatt ugrik neki sajnos. A szülők teljesen ki vannak bukva és mindenféle szankciót kitaláltak neki. El akarják küldeni egy multihoz dolgozni és kitalálták, hogy a pót érettségiig lakbért és rezsit kell fizetni nekik, ha otthon akar lakni. Illetve bejelentették azt is, hogy a jövőben nem hajlandóak támogatni az egyetemi továbbtanulásban, hanem szakmát kell választania. Szerintetek ez nem drasztikus egy kicsit? Én, mint kívülálló azt mondanám, hogy a nyáron inkább egy matematika tanárt kéne keresni, aki felkészíti az őszi javító vizsgára. Ilyen retorzió mellett esélye nem lesz, hogy normálisan felkészüljön.
2022. máj. 25. 11:18
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
86%

Ennyi alapján?

Most derült ki?

Ha az a gond, hogy diszkalkúliás, akkor rég igazolást kellett volna szerezni

Ha lusta, akkor lehet teljesen korrekt

A kettő között még ezer árnyalat van

2022. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Közel sem most derült ki a problémája a reál tárgyakkal, sosem volt az erőssége, viszont senki nem számított arra, hogy nem éri el a szóbelihez szükséges minimumot. Lustának közel sem nevezhető, mert különben mindenből rossz eredménye lenne. Angolul, németül és olaszul is jól beszél, az első két nyelvből nyelvvizsgája is van. Történelemből és magyarból is jó, viszont az ilyen matek, fizika, kémia, szóval ahol számok vannak az nehezen megy neki. Ezért is nem értem, hogy a szülei miért nem kerestek neki felzárkóztató tanárt.
2022. máj. 25. 11:27
 3/48 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem mehet szóbelizni akkor nem érte el a 12%-ot. Ez azért nagyon gáz. Ez azt jelenti higy gyakorlatilag nem tud 2 számot összeadni.
2022. máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
89%

Nem az érettségin kéne csodálkozni. Normális szülő figyelemmel kíséri a gyereke jegyeit, és akkor avatkozik közbe, amikor kezdődnek a problémák, nem akkor, amikor már maga alá temetik a továbbtanulási vágyakat.

Vagyis ennek a gyereknek réges rég kellett volna egy korrepetáló tanár.

A kedves szülők álljanak a tükör elé és köpjék magukat szembe!

Ezekkel a valóban drasztikus büntetésekkel csak a saját felelősségükről akarják elterelni a figyelmet.

2022. máj. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
#4 Igazából én is azt érzem, hogy ez leginkább az ő hibájuk, hogy nem figyeltek oda unokaöcsémre és ezért is érzem igazságtalannak azt a sok retorziót, amit kitaláltak neki.
2022. máj. 25. 11:35
 6/48 anonim ***** válasza:
87%
Én meg azt nem értem, hogy az iskola hogy engedette felsőbb osztályokba ilyen matek tudással. Ha nincs meg a 12% akkor a 9.-ben meg kellett vola buknia matekból
2022. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
#6 Az elégséges mindig meg lett neki év végére.
2022. máj. 25. 11:42
 8/48 anonim ***** válasza:
77%

Ennyivel mar mehetne alberletbe es nem kell majd elviselnie a hulye szuleit.


Kerdezo..beszelj velul, hogy ez igy gaz...illetve nem koltozhetne oda hozzatok,mig le nem erettsegizik?


Az ilyen idiota szulok teszik tonkre a sajat gyerekuket! Azt hiszik, h ezek a szankciok jelentik az elorelepest...🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2022. máj. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
11%
A gyerek a buta, hogy egy kettest nem tudott osszekaparni. Ha kicsit is erdekelte volna elment volna magantanarhoz
2022. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
#9 Szerintem nem a gyerek feladata magántanárt keresni, hogyha a szülők tisztában vannak azzal, hogy miből gyenge. Butának közel sem nevezhető, mert akkor másból nem lenne jó, hanem mindenből bukott volna.
2022. máj. 25. 11:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!