Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek bunkóság nőnek...

Szerintetek bunkóság nőnek háztartási gépet venni ajándékként?

Figyelt kérdés
Sokan valamiféle háztartási gépet vesznek nőknek (pl. Pirítós sütő, mosógép, stb...), szerintetek ez bunkóság lenne.

2022. máj. 25. 14:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem minden esetben
146 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
11%
Szerintem jobb ha valami fogyasztószert veszel neki.
2022. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ, milyen kapcsolatban vagy vele, mennyire ismered.

Ha pl. tudod, hogy szívesen süt-főz, akkor ez lehet jó ajándék. Nálunk pl. egyik kolléganőm nyugdíjba menetelekor valami ilyen tésztasütőt vagy mit vettek neki. Abszolút jól sült el, mert ismerték, tudták, hogy ő ennek örülni fog.

De ha nem vagy benne biztos, akkor mellé lehet fogni az ilyennel.

2022. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
77%
Alapvetoen az, amire szükség van otthon, az nem ajandek. Ha kell 3gy hűtő, sütő, mosógép, akármi, az haztartasi szükséglet. Más kérdés, hogy ha mondjuk egy sima, a teljes családnak megfelelő hűtő x összeg, de a nő tudom is én amerikai típust szeretne, ami 2x, akkor lehet ajándék. Vagy ha alapvetően szükségtelen az eszköz, mert van már, csak mast szeretne, pl robotporszivo a sima helyett, akkor az is lehet ajándék. Vagy pl én imádom a konyhagepeket, van jopar, nekem az is lehet ajándék. Pl most egy fagyigepet néztem ki, annak örülnék. De ha a tönkrement mixer helyett venne egy másikat a férjem, az nem szamitana ajándéknak, mert arra szükség van.
2022. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
69%
Hát ha nincs szüksége valamire akkor porfogónak elsz amx.
2022. máj. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem tudod, hogy szüksége van rá, és csak azért veszel ezt neki, mert nő, akkor igen.
2022. máj. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ. Nekünk itthon volt egy olyan gondunk, hogy a garanciás mosógépet baxták kicserélni, 6 hónapig gyűjtötte apám a mosoda cetlijeit. Végül elege lett az egészből, és végül 50 forintért lett cserélve egy 150 ezresre, ami kb annyival több, mint amennyibe a volt mosógépünk került. Ha nekem ajándékba valaki egy új mosógépet adott volna abban a 6 hónapban, szerintem a nyakába is borulok. De ha nincs ilyen gond, visszautasítanám. Egy mosógép nem fér egy a fiók alján vagy a szekrényben majd jó lesz alapon, túl nagy, így pedig fölösleges is. Sütővel is mellé lehet lőni, mert lehet, hogy a konyhában egy márka van használatban (pl nálunk a hűtő, a sütő és a mikró is, jól működnek és színre is ugyanaz), szóval ha hirtelen jönne ajándékba egy fehér mikró, de az nagyon jó minőségű, akkor se használná, mert nem illik oda. Mikró esetén lehet hova rakni, de könyörgöm, szerintem egy él egy mikró kb 10 évig, addig ki rakosgatná az újat? Ha nincs pirítós sütő, azt nem venném rossz névem, de jó tudni, az ajándékozott szereti-e a pirítóst. Nekünk itthon gofri sütőnk van, mindig melegszendvics készítésre és pirítós készítésre használtuk, kevesebb helyet is foglal, hogy nincs külön a gofrira, a szenyára és a pirítósra.


Én azt gondolom, nem bunkóság, inkább meggondolatlan, ha nem tudod, kell-e az ajádnékozottnak, vagy próbára teszed a szerencsédet. Főleg, hogy amennyibe kerülnek ezek, fele annyiból tudnál valami szépet venni, aminek örül az ajándékozott, akkor is, ha fingod nincs, mi a kedvenc színe vagy miket szeret, de nem milka csoki és barátai.

2022. máj. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
66%

#3 "Alapvetoen az, amire szükség van otthon, az nem ajandek."

Dehogynem. Sőt, sokszor kifejezetten nagy ajándék.

"Vagy ha alapvetően szükségtelen az eszköz"

Igazából minden automatizált eszköz nélkül lehet élni... nagyszülein-dédszüleink is így éltek. ;-) Az, hogy kinek mi a minimális komfort, amiben már jól érzi magát, az már más kérdés.

2022. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
91%
Nem bunkóság. Teljesen rendben van.
2022. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ.

Ha ismered, és tudod, hogy szeretne, akkor nyilván nem az.

Ha azért vedted, mert kell valamit venned és nincs kedved agyalni, nőnek gép is jó, akkor igen.

2022. máj. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Andizsuzsi ***** válasza:
95%
Nekem van egy több, mint 30 éves, alapvetően jól működő varrógépem. Pont ezért nem is gondolkodok rajta, hogy másikat vegyek. De pl ha valaki meglepne egy modern, a jelenleginél nagyobb tudásúra, valószínűleg örülnék neki.
2022. máj. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!