Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem jövök ki jól apámmal, és...

Nem jövök ki jól apámmal, és nem tudom miért. Nem kér semmi lehetetlent, de mégsem tudom, vagy akarom megtenni. Melyikünk lehet a hibás, hogy így alakult az életünk?

Figyelt kérdés
Anyám jobban szereti a testvéremet, ezt ki is mutatja, meg is mondja. Apám folyamatosan védett már gyerekkorban is anyámtól, mert soha nem volt igazságos köztünk. Apám viszont ugyanúgy szeretett minket, nem tett különbséget. Szigorúbb, de következetes, és mindannyiunkra ugyanaz vonatkozott. Alap a ne hazudj jelszó. Ha gond van azt meg kell beszélni, és meg lehet oldani. Ha egyest kaptam mert nem tanultam, vagy nem volt házim, akkor amíg ki nem volt javítva, addig kevesebb játék volt, vagy valami más. Hazugságért viszont robbant, akkor volt kiabálás is. Néha ki is kaptam, az öcsèm is, utólag visszagondolva teljesen jogosan. Nem tudom a rossz érzéseim mi miatt vannak irányába. Van külön lakás, kaptam autót, jogsira pénzt( bár az elment). Mostanában sokat nyaggat, hogy menjek el nyári munkára, keressek pénzt, és ezen sokszor összekülönbözünk. Elmondtam, hogy én annyira nem alkalmazott akarok lenni, hanem vállalkozó. Akkor gyakorlat kellene a szakmámban, szerinte, hogy ne az alkalmazottaktól függjek mindíg. Nem ugyanúgy látjuk a dolgokat sajnos. Esetleg ez lenne az oka?

2022. máj. 26. 22:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
93%

Én csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem is érdemes nyári munkát vállalni. Nem tudom hány éves vagy, én 25 éves és csak a szakmai gyakorlatom van mint munkatapasztalat és nagyon bánom, hogy nem dolgoztam néha-néha. Én most PhD-s vagyok szóval az ösztöndíjamból van pénzem és szívesen is csinálom a kutatást, de el fogok kezdeni dolgozni mellette, még akkor is ha nem teljes munkaidőben, mert a tapasztalat jól jön.


Ha vállalkozó akarsz lenni, akkor is érdemes munkát vállalni nyáron. Vállalkozó nem biztos, hogy rögtön lehetsz, szerencse kérdése is és jobb annak úgy nekifutni, hogy van másféle tapasztalatod is. Mindenből tudsz tanulni. Valahol el kell kezdeni mindent.

2022. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszel vállalkozó, amíg valamihez nem értesz nagyon jól.
2022. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 A kérdező kommentje:
Én most érettségizek. Még van két év a technikum végéig. Én viszont úgy érzem, hogy amíg suliba járok nem szeretnék dolgozni, azt lehet a suli után is eleget. A vállalkozást illetően kigondoltam szinte mindent, viszont a szüleim azt mondták, ( és itt persze egyet értenek) hogy nem fogják abban a formában finanszírozni. Felajánlottak másfajta anyagi segítséget, illetve apám ajánlotta fel, de itt is az volt a lényeg, hogy dolgozzak, gyakoroljak a szakmából. Úgy meg nekem nem felelt meg.
2022. máj. 26. 22:27
 4/85 anonim ***** válasza:
92%
Nyári munka jó ötlet, ha nem azért, mert rá szorultok, de legalább lesz pénzed, amit te keresel meg és jó érzés abból vásárolni.
2022. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
95%

Amíg nincs arról fogalmad, hogy hogyan működik a munka világa, csak veszteséges vállalkozást tudnál létrehozni. (Adózás, alapítótőke, árubeszerzés)

Nem olyan rossz az a nyári munka, legalább nem a szüleidtől kell kuncsorogni folyton pénzért. Ad egy kis önállóságot. Szerintem adj a nyári munkának egy próbát.

2022. máj. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 A kérdező kommentje:
Ezt mondja apám is, hogy így megtanulnám értékelni a pénzt. Pont emiatt van mostanában a feszültség közöttünk. Azt is tudom, hogy nem akar rosszat, mert ha gondom volt segített. Elég régóta megvan közöttünk ez a távolság, és nem tudom hogy miért. Jártam pszichológushoz is, ott is beszéltünk erről.
2022. máj. 26. 23:02
 7/85 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudok kuncsorogni tőlük. Apám következetes. Ha azt látja, hogy dolgozom, akkor segít. Amikor elment a jogsira kapott pénzem, akkor mondta, hogy saját pénzből lesz jogsim. Így van autóm, de nem vezethetek. Ja, és így egy forintot sem kapok a szüleimtől.
2022. máj. 26. 23:08
 8/85 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül tanulnád meg értékelni, max kevesebb hülyeséget vennél meg. (Vagyis én így vagyok vele). De tök jó érzés, hogy simán elmegyek a barátokkal egy kocsmába és nem kell alamizsnát kérnem apáéktól.


Ez a vállalkozásos dologgal meg tényleg várnod kéne még, mert itt nem 10 vagy 100 ezer forintokat bukhatsz. Rengeteg vállalkozás megy csődbe hozzá nem értés miatt. Pl. Van egy kocsma egyetemista réteget céloz meg és mindenki tudja, hogy a legtöbbünk csóró. Adja 300 Ft-ért a nagyfröccsöt, amin 50Ft-t a tiszta!! profit. De ott van a hely bérleti díjja, alkalmazott(ak) bére, rezsi költség stb… . Aztán szépen lassan becsődöl a hely mivel nem tudja tovább finanszírozni.

Ja és a legtöbb vállalkozás az első években csak veszteséget termel. Utánna jön csak a profit. De az első évet(ket) át kell valahogy vészelni. Szóval kell hogy legyen megfelelő mennyiségű tőkéd is.


Amúgy, ha gondolod írd le privátba a vállalkozásra az ötleted (mert már nagyon érdekel) és így külső szemlélőként lehet tudnék adni tanácsot.

2022. máj. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
29%
Autót addig eladod, meglesz belőle a jogsi aztán majd beszel másik autót.
2022. máj. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
91%
Mivel semmiért nem kellett megdolgoznod, nem ismered a pénz értékét. Elbukod a vállalkozást, ha így kezded, nem csodálom, hogy apád nem akar több pénzt önteni a lyukas vödörbe.
2022. máj. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!